arama

Banka sınavları ne zaman 2020-2021

  • Ekonomi Uzmanı

Türkiye’de yüz binlerce iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu bankalarda memur olmak istemektedirler. Banka memurlarının yaşam koşullarının biraz daha yüksek olduğu tahmin edildiği için birçok kişi banka memuru olmak istemektedir. Peki bankalar memur alımı yapacaklar mı?

Banka sınavları ne zaman? 2020 ve 2021 yılı Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, TEB, Şekerbank, Burgan bank gibi bankalar yeni sınavlar yapacaklar mı? Bunlarla ilgili detayları yazımızda paylaştık.

2020-2021 yılı banka sınavları ve tarihleri

Banka sınavları her sene her bankaya özel ayrı ayrı açıklamaktadır. Bu yönüyle devlete bağlı olan bankalar ve devlete bağlı olmayan bankalar hiçbir şekilde standart bir sınav tarihi belirlemez. Bunun için bazı bankalar Ocak- Şubat ayında, Halk Bankası VakıfBank, Ziraat Bankası bankalar ilkbahar başlangıcı da yeni sınav ilanları yaparak alım duyurusuna çıkarlar.

Geçtiğimiz seneye kadar her sene bankaların genel olarak ortalama 10.000- 20.000 arasında personel alımı yaparken bu senenin yaşanan ekonomik krizler ile beraber bu personel alımlarını daha da düşeceğini tahmin ediyoruz. Hatta bazı özel bankalar alım yapmayacağını duyurup bununla ilgili kısıtlamaya gideceğini tahmin ediyoruz.

Halk Bankası personel alım ilanları için: Halk Bank duyurular

Ziraat Bankası banka sınavları ne zaman yapılacak?

Türkiye’nin en büyük kamu Bankası olan Ziraat Bankası her sene olduğu gibi bu sene de banka memur alımları yapacaktır. Türkiye’nin 81 ilinde neredesin bütün ilçelerinde Ziraat Bankası şubesi olduğu için personel istihdamı konusunda her sene binlerce kişiye yeni iş imkanı tanımaktadır. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde görev alacak olan personellerin seçimi noktasında Ziraat Bankası yeni sınavlar yapmaktadır.

Ziraat Bankası personel alım ilanları duyurular sayfasında sürekli güncellenmektedir. Ziraat 2021 personel alım ilanları için: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/insan-kaynaklari/duyurular

Önümüzdeki aylarda Ziraat Bankası tarafından yeni sınav ilanları açıklanacak olup on binlerce kişiye yeni istihdam kapıları açılacaktır. 2020 ve 2021 yılı kapsamında Ziraat bankası’nin 10 bine yakın personel olması tahmin ediliyor. Bu güncel ihtiyaçlara binaen daha da artırılıp ya da azaltılabilir bu tamamen genel merkezinin inisiyatif olan bir durumdur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.