İhlas Finans Mağdurları İhlas Finans Ödemeleri İsim Listesi 2020

İhlas Finans Mağdurları İhlas Finans Ödemeleri İsim Listesi 2020

İhlas finans ödemeleri isim listesi 2020 için sürekli güncellenmektedir. İhlas finans mağdurları yıllardır alacaklarını şirketten tahsil edemedikleri için mağdur olmuş durumda ve en azından çocuklarının bu parayı alması için mücadele etmektedirler. İhlas finans ödemelerinin gecikmesi ya da hiç yapılmaması nedeni ile parasını uzun yıllardır alamayan 70 bin civarında mudi olduğu bilinmektedir. İhlas Holding adı altında büyük paralara harcanarak yeni yatırımlar yapılmasına karşı ihlas finans mağdurlarına neden ödeme yapılmıyor?

Birçok mudi ihlas finansa neden kayyum atanmadığını ya da ihlasın TMSF’ye neden devredilmediğini sosyal medya hesaplarına dile getirmektedir. Peki gerçekten şirketin TMSF’ye devri söz konusu mudur? Ya da daha vahimi şirkete kayyum atanabilir mi? Kayyum atama şartları tam olarak sağlanmış durumda mı? Gerek mağdurlar gerekse ödeme bekleyen herkes için son dakika gelişmelerini yazdık.

İhlas Finans Ödemeleri Yapılacak Mı?

İhlas Finans Ödemeleri İsim Listesi 2020

İhlas finans ödemeleri 2020 yılında kısmi ve az da olsa devam ediyor. Zaman zaman TV ekranlarında ya da gazetelerde İhlas finansın 2020 yılında yaptığı ödemeler ile ilgili bilgiler verilmektedir. Ama ödeme listeleri yayınlanmadığı için kime ve ne kadar ödeme yapıldığı da bilinmemektedir.  Bu da bazı mudileri rahatsız edip, ödemelerde bile ayrım ve torpil mi yapılıyor sorusunu gündeme getirmektedir.

Twitre hesabında ve diğer sosyal medya hesaplarında on yıldan fazladır hissesini bekleyen kişiler vardı. Hatta bazı kişiler bu uzun bekleyişte ölmüşler ve varisleri bu ödemeleri almaya çalışmaktadır.

2020 yılına ait ihlas ödeme listeleri isim listesi çıkmayıp sadece genel bir ödeme bildirimi olarak ödeme döneminde TV’de ve gazetede ilan edilmektedir.

İhlas Finansa Kayyum Atanacak Mı?

Kayyum, son 2-3 senedir çok fazla bir şekilde gündemi meşgul eden bir kavram haline geldi. Özellikle batan şirketlere ve el konulan şirketlere kayyum atanması sonrası bu şirketler devletin kontrolüne geçmekte ve şirketin faaliyetleri kontrol edilmektedir. İhlas mudileri de yıllardır haksız bir şekilde bekletildiklerini ifade ederek ihlasa kayyum atansın diye hükümete baskı kurmaktadır. Peki kayyum atanacak kadar ihlasın hataları var mı?

Ya da bu beklenti karşılanır mı? İhlas finans ile ilgili bazı özel durumlar olduğu için kayyum atanması şimdilik pek mümkün görünmüyor.  Kayyım atanması durumunda aslında varsa sermayesi bunlar kimse mağdur edilmeden ödenmesi gereken borçlar için kullanılabilir.

İhlas Finans TMSF’ye Devri

İhlas finans mağdurlarının bir diğer beklentisi de ihlasın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu olan TMSF’ye devridir. TMSF genelde iflas eden ve borçlarını ödeyemeyecek kadar batık durumdaki şirketler için çalışmalar yapar ve bunlara gerek gördüğünde mahkeme kararı ile el koyar. Birçok mağdur bunun hemen yapılmasını ve TMSF eli ile alacakların tahsil edilmesini beklese de yine şimdilik bazı özel durumlardan dolayı TMSF’nin de bu kuruma el koyamayacağını ifade edebiliriz

İhlas Finans Borcunu Ödeyecek Mi ?

İhlas finans mağdurlarının sayısı şu anda 68 bin olduğu ifade edilmektedir. Bu aileler ile birlikte yarım milyon insan anlamına gelmektedir. Bu kadar kişinin ödeme beklemesi nedeni ile şirketin tüm ödemeleri kısa sürede yapması pek mümkün görünmüyor. İhlas finans 2019 yılında da yine yavaş da olsa bazı kimselere paralarını banka hesaplarına yatırıyor; ama tüm mudilerin borçlarını tamamen kapatmak ihlas gibi bir şirket için zor olabilir. Ama sorunun yanıtı için yavaş yavaş da olsa borçlar ödeniyor diyebiliriz.

İHLAS MAĞDURLARI PARASINI MEZARDA MI ALACAK

Mağdurlar Parasını Alamıyor!

İhlas finans ortaklarının bazıları günümüz parası ile milyonlarca TL yatırım yapmış ve yeri geldiğinde evini arsasını satarak bunu yapmıştır. Ama istenilen yatırım kazanca dönüşmemiş ve birçok kişi parasını kaybetmiştir. Enver Ören, ölmeden tüm borçları ödeyeceğini ifade etse de ömrü buna yetmemiş ve kendi çocuklarına bu konuda vasiyet etmiş biridir. Ama aradan 10 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen halen on binlerce kişi parasını alabilmiş değildir.

İhlas Holding Yeni Yatırımlar Yapıyor

İhlas holdingten ödeme bekleyen on binler varken şirketin farklı alanlarda iş yürütmesi ister istemez mağdurları daha da kızdırmaktadır. Enver Ören vefat etmeden önce, belli bir mühlet istemiş ve bu mühlet zarfında yeni yatırımlar yaparak, para kazanarak var olan borçlarını ödeyebileceğini ifade ederek izin istemişti. Ama günümüzde birçok borç aynen durmaya devam ederken, çok büyük sayılabilecek ve on binlerce kişinin parasını karşılayabilecek bazı yatırımlar, İhlas Finans temsilcilerine bazı eleştiriler yapılmasına neden olmaktadır.

İhlas Finans Mağdurları Paralarını Nasıl Alabilir?

İhlastan alacak bekleyen kişilerin paralarını alabilmeleri için bazı yollar vardır. Bunlar;

İhlas finansa kayyum atanması

İhlas finansın TMSF’ye devredilmesi

İhlas finans yetkililerinin ödemelere çok öncelik vermesi

Hükümetin bu konuya el atması ve yeri geldiğinde mecliste bu konunun tartışmaya açılması

(En son TBMM’de ihlas finans ödemeleri ile ilgili bir kanun teklifi verilmiş ve MHP ile AKP Oyları ile bu tasarı  reddedilmişti. Bu da mağdurların hem AKP hem de MHP ‘ye kızmasına neden olmuştu.)

AKP Milletvekili Burhan Kuzu, İhlasın aslında ödeme zorunluluğu olmamasına rağmen bazı ödemeleri yaptığını belirtmesi mudilerde tepkilere neden oldu. İhlas Finans Platforumu yaptığı incelemede Burhan KUZU’nun İhlas Finans Yönetim kurulunda olduğunu iddia etti.

Mücahit Ören

Enver Ören’in oğludur. Şu anda İhlas Finans şirketinin başında bulunmaktadır. Mücahit Ören, bazı zamanlar TV’lere çıkıp mağdurları artık mağdur etmeyeceğiz ve paralarını vereceğiz dese de sonrasında pek olumlu gelişmeler olmamaktadır.

Enver Ören

Enver Ören, İhlas Finansı kuran kişidir. Yakın zamanda vefat edince oğlu Mücahit Ören şirketin başına geçmiştir. Enver Ören’in en büyük vasiyetlerinden birinin de bu borçlu kişilere borcun ödenmesidir diye anlatılmaktadır. Mudiler de bu durumu bildikleri için Enver Ören’e değil onun oğlu olan Mücahit Ören’e eleştiri oklarını çevirmiş durumdadır.

Etiketler: ,

Bu yazı için 13 yorum yapıldı:

 1. Sultanaci dedi ki:

  insanlar alın terini faize bulaşmamak adına bu yoksunlarının katılım bankasına yatırdı, bu onlar ne yaptı peki, bu kadar masum insanın helal kazancıyla paralarına para kattı,şimdi de 20 yıllık zamanaşımına uğradığı bahane edilerek paraların üstüne yatacaklar, kimler göz yumuyor ve yardımcı oluyorsa bunlara ahirette 2 elim yakalarında olacak, haram zıkkım olsun kuruşuna kadar

 2. Mustafa dedi ki:

  Kardeşim, 20 yıllık olanı biteni çok ayrıntılı ve güzel anlatmışsınız..Sağolun varolun..Biliyorum biz bit çok mudi gibi ölüp gideceğiz..Bize bu paramızı ödemiyecekler, yıllarca desteklediğimiz hükümet de onları tutuyor..Benim tazminatım gitti..Ahirete bıraktım artık.Bunlarla uğraşmaya gücümüz yetmez..Zaten tehdid ediliyor,haksız görülüyoruz..Elveda..

 3. M. Zeki YÜKSEL dedi ki:

  dolandır…. bunu er veya geç ödettirilecektir. bu böyle biline

 4. Yilmaz dedi ki:

  Bunlar göz boyasidir 20 yildir veriyoruz,diyorlar nafile bu din tüccarlari hükümet degismeyinceye kadar almamiz mümkün görülmüyor.Istanbulda bu kadar bina kimin parasiyla yapiyorlar?? Ancak ve ancak HAKKIMIZI ÄLEMLERIN RABBI OLAN ALLAHA HAVELE EDIYORUZ..

 5. mahmut dedi ki:

  15 000 Dolar alacağım var.20 yıldır ödeme yapılmıyor.Reisimize güvendik ancak güvenimiz boşa çıktı. Artık İmamoğlu nun başkan seçilmesine kadar bekleyeceğiz.Bu arada Enver de kabirde inşallah cezasını çekiyor.

 6. TEMEL PALIT dedi ki:

  ben ev sattim parayi yatirdim. sayin cumhurbaşkanıma sesleniyorum.bize sahip çıksın .

 7. Fatma dedi ki:

  Allah aşkına verin paraları ne olur

 8. İHLAS MAĞDURU dedi ki:

  En sonunda haber programlarında herşeyi anlatıp bunları deşifre edeceğiz herhalde sonunda bizi buna mecbur ediyorlar….

 9. Vatandaş dedi ki:

  PARANIZ NASIL ALINIR: tasfiye kurulu borçları küçükten büyüğe ödemek zorunda. BU ŞART …. yani 3000 $ lık borç varken, 5000$ borcu ödeyemez. Ama ödüyorlar. İşte bu noktada tasfiye kurulu aleyhine savcılığa suç duyurusu yaparsanız; hemen size ulaşıyorlar ve pazarlık yapıyorlar. İŞTE BU. deneyin görün 🙂

 10. YUNUS EMRE dedi ki:

  Enver öreni rüyamda gördüm.Bir masanın başında oturmuş aynen dünyadaki gibi yüzü gülüyordu.Birden odanın kapısı açıldı içeriye uzun boylu birisi girdi elindeki tabancayla defalarca Enver örene ateş etti Enver ören yere düşüp kaldı.Ateş eden kişi hızla odadan çıkıp gitti.Peşinden koştum ama yetişemedim.Bu rüya gerçektir.Görmediği rüyayı gördüm diyenin ahirette önüne iki arpa tanesi konur ve bunları düğümlemesi istenir.Bununda bilen birisiyim.

 11. Mehmet Öztürk dedi ki:

  Binlerce ihlaszedelerden biriyim gecemi gündüzüme katıp af buyrun hayvanlar gibi çalıştım tır şoförlüğü anlatmaya gerek varmı yıllarım kabın içinde yatmakla geçti derlerdi ömür biter yol bitmez gurbetteydim babam annem abim amcam vefat ettiler göremedim bu ihlasholdinge bulaştık başımıza gelmeyen kalmadı git belle geçti ömrümüz ihlâsın yalanlarına bıktık bir insana bu kadar zulüm yapilirmi yuvam dağıldı çocuklarım benden uzaklaştı dört tane evladım benden uzak paramı ödeseler idi en azından gönüllerini almaya çalışirdim diyeceğim ihlasholding mücahit ören yönetim ve tasfiye kurulu bizimle oynuyor Şubat’ın 4-5-2020 de ihlasholdinge gittim hakkım için pankart açacağım dedim güvenlik görevlisi bana saldırdı bide polise beni şikayet ettiler tek kelime konuşmadığım halde bumu vicdani adelet haklı olan biz haksız muamelesi görüyoruz hükümet cumhurbaşkanın iki kelimesine bakar ve 20 yıl oldu 68 000 bin mazlumların haklarını ödesinler huzurumuzu sağlığımızı yitirdik saygılar sunarım ,

 12. Abdullah ADEMOĞLU dedi ki:

  İnsanlar buraya paralarını verirken çok iyi amaçlarla ve mecburiyetinden verdi, keyfinden değil. Şimdi önemli bir siyasetçi kalkıp bu insanlara ‘paralarını verirken bana mı sordular’ derse bu hem talihsiz bir laf olur, hem de kul hakkını hafife almak olur. Dünyaya adalet sunmaya çalışıp kendi halkını hatta seçmenini duymazdan gelirsen hesabı zor olur. Çaresiz insanlar her yerde sana dua ederken bir başkası başka bir yerde beddua etmesin. Keşke her hangi bir bankaya verseydim de sesimize kulak tıkayan bu önemsenmemeyi yaşamasaydım noktasına gelmeseydi insanlar. Kimse buraya parasını keyfinden vermedi, bu konuyu çözmek için bir şey yapmazsanız öbür alemde hesap veremezsiniz. Haç kurası çıktı ama param yok gidemiyorum diyen kişinin vebali kimindir.

 13. mehmetçik dedi ki:

  İHLAS FİNANSIN sitesindeki 31.12.2019 tarihli raporda KALAN MUDİ SAYISI — 20 770 —- KİŞİ OLARAK VERİLMİŞ. SANIRIM İHLAS FİNANS GEÇTİĞİMİZ YILLARDA “TEMLİK” YAPTIĞI KİŞİLERİ ARTIK ALACAKLI OLARAK SAYMIYOR. 20 BİN KİŞİ BAYA AZALMIŞ

Yorum Yaz