arama

Kredi kartı puanları ne zaman silinir?

  • Ekonomi Uzmanı

Kredi kartı puanları yapılan alışveriş oranında bankalar tarafından müşterilere ücretsiz verilen puanlardir.

Bunlar genellikle yılbaşında silmekle beraber bazı Kredi kartlarının puanları yılbaşında bile silİNmez. Peki hangi bankanın kredi kartları puanları silinmez? Kredi kartı puanları ne zaman silinir? Kredi kartı puanları ve kullanılmayan kart puanları ile ilgili tüm detaylar yazımızda.

Kredi kartı puanları kullanılmadığında silinir

Bankaların vermiş olduğu kart puanları belli bir süre için geçerlidir. Özellikle iş Bankası Halk Bankası VakıfBank Yapı Kredi Garanti Bankası bu bankaların vermiş olduğu maximum Bonus word gibi kredi kartı puanları yıl başı yani her sene 31 Aralık itibariyle silinmektedir. Bu yönüyle kullanılmayan kart puanları yılbaşı gelmeden kullanılması gerekmektedir. Özel yakıt puanlar market alışverişi için kullanılan puanlar 31 Aralık gecesi gelmeden herhangi bir alışveriş merkezinde kullanılabilir.

Hangi Kredi kartlarının puanları silinmez

Şu anda Türkiye’de alışveriş puanları her yılbaşında bütün kartları kapsayacak şekilde silinmektedir. Yani yılbaşı geldiğinde Türkiye’deki istisnasız bütün Kredi kartlarının puanları silinmektedir. Sadece bazı bankalarla anlaşmalı olan marketlerin kullanmış olduğu Kredi kartlarının puanları silinmiyor.

Kredi kartı puanları ne zaman silinir ya da silini

Örneğin migros’un bebek mani için vermiş olduğum bebek mani fonları yılbaşı gelse bile silinmiyor. Hatta üzerinden 2-3 sene geçse bile bebek puanlar silinmektedir. Ama normal harcama maniler diğer puanlar yılbaşı geldiği zaman silinmektedir.