arama

POS cihazı gün sonu nasıl alınır? En basit anlatım

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekonomi Uzmanı

Pos cihazında her günün sonunda gün sonra adı altında bir çıktı alınır. bu gün içerisinde yapılan tüm alışverişlerin özeti niteliğinde olduğu için mali değeri çok yüksektir ve mutlaka kasa kapatılmadan POS cihazından gün sonu alınması gerekmektedir. Peki POS cihazından gün sonu nasıl alınır? En basit anlatımıyla pos gün sonu alımı yöntemlerini açıklıyoruz.

Pos cihazında her günün sonunda gün sonra adı altında bir çıktı alınır. bu gün içerisinde yapılan tüm alışverişlerin ediyorsunuz. Garanti bankası

birçok Koç yaz olduğunu biliyoruz bunların bazıları tuşlu bazıları dokunmatikler. Ama gün sonu almak artık birçok POS cihazından çok kolay olduğu için hemen burada 1 dakika içerisinde pos gün sonu nasıl alınır sorusunun yanıtını bulabileceksiniz.

Pos Cihazı Gün Sonu Alma

Öncelikle pos cihazımız tuşluysa f tuşuna basınız. F tuşuna bastıktan sonra pos cihazında mevcut olan bankalar listesi çıkacaktır. Bu bankalar listesini herhangi bir bankayı değil gün sonu almak istediğiniz bankayı tercih ediyorsunuz.

Garanti bankası’nı tercih ederek Garanti Bankası gün sonu almak istiyorsunuz. Garanti Bankası tercihiniz yaptıktan sonra yine yeni bir liste çıkacak ve burada zaten gün sonu şeklinde bir ifade göreceksiniz. Gün sonra bastıktan sonra ayrıntılı bir sonu veya gün sonu özet çıkar şeklinde bir ifade görülecektir.

Burada her ikisi de işinize yarar ama ayrıntılı gün sonu çıkarsanız bu daha iyi olabilir. Ayrıntılı gün sonra çıkar seçeneğine tıkladıktan sonra POS cihazı kendiliğinden gün sonunu çıkaracaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.