arama

PTT ev hanımlarına kredi veriyor mu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekonomi Uzmanı

PTT daha önce sadece Telefon telgraf posta gibi hizmet verirken dijitalleşen dünyada o da bankalar ile rekabet edebilmek için banka gibi Kredi vermeye başladı. PTT anlaşmalı bankalar aracılığıyla özellikle yaşlılara emeklilere ve ev hanımlarına kredi imkanları sağlamaya başladı.

Çalışmayan ev hanımlığı yapan sigortası olmayan bayanlara yönelik olarak PTT kredileri başvuruları başladı. PTT ev hanımlarına nasıl kredi veriyor? PTT şubelerinde kredi başvurusu yapılabiliyor mu?

PTT direkt ev hanımlarına kredi veren veriyor mu?

PTT şubeleri direk olarak ev hanımlarına kredi vermez nokta ptt’den kredi çekmek isteyen çalışmayan ev hanımları bazı koşulların tamamlanması gerekmektedir. Özellikle eşi çalışan ama kendisi çalışmayan yani sigortası olmayan ev hanımları ev ihtiyaçları için mini Kredi çekmek istediğinde bir kefil bulunması gereklidir.

Ev hanımlarının PTT kredisi için eşinin kefilliğine sağlayabilir. Eş kefaleti sağlandıktan sonra PTT tarafından gelir belgesiz ev hanımlarına kredi imkanı tanınacaktır.

PTT ev hanımları kredisi için başvuru yolları

PTT kredi çekmek isteyen kadınların başvuru yapabilecekleri yolun başında tabii ki PTT şubeleri gelmektedir bunun yanı sıra PTT online bankacılık işlemlerinden PTT ile ilgili kredi başvuruları alınabilmektedir.

Ev hanımları PTT ile ilgili detaylı bilgilere şubeye gitmeden telefonla da alabilirler. Eşinizin gelir belgesi ve ev hanımı olarak sizin sigorta dökümlerini PTT şubesi götürerek bir kredi başvuru seçeneğini tercih edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.