arama

9 10 Ocak’ta Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekonomi Uzmanı

Önümüzdeki hafta sonunu yani 9 ve 10 ocak tarihlerini kapsayan günlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? 9 10 Ocakta sokağa çıkma yasağı var mı?

Birçok kişi yılbaşından sonraki ilk hafta sonunda yasak olup olmadığını araştırmaya başladı. İşleri ve iller arası seyahat gibi planlamalar yapan vatandaşlarımız bu konu hakkında bilgi araştırmaktadır.

Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?

Kasım ayında alınan ek önlemlerde yıl sonuna kadar geçici tedbirler alınmıştı. Yani 2021 için herhangi bir tedbir kararı yoktu.

Fakat henüz resmi açıklama olmasa da önümüzdeki hafta sonu dahil belli bir süre daha hafta sonlarında sokağa çıkma yasaklarının devam edeceğini tahmin ediyoruz.

Vaka sayısının düşmemesi yeni tedbirleri almayı zorunlu ale getirmişken hafta sonunda sokağa çıkma yasaklarının kalkması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

9-10 Ocak Cumartesi Pazar Sokağa Çıkma Yasakları Devam Edebilir?

 

Önümüzdeki haftayı kapsayacak şekilde yeni bir ek önlem paketi açıklanması beklenmektedir. Salı günü toplanacak olan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapılması beklenmektedir. Çok büyük ihtimalle sokağa çıkmakısıtlaması kararı beklenmektedir.

Daha önce Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası sene sonuna kadar hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasına yönelik ek önlemler alınmıştı. 2021 itibari ile ek önlemlerin alınıp alınmayacağı merak edilirken henüz 9-10 ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağına yönelik kesin bir açıklama yayımlanmadı.