arama

ATM’den kartsız telefonla para çekme yöntemi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekonomi Uzmanı

ATM’ler den kartsız para çekebilirsiniz. Onun için kartsız para çekme yöntemleri bir tanesini kullanmanız yeterli olacaktır. Atmlerden kartsız bir şekilde sadece telefon ile para çekebileceğiniz de bir telefon kullanmadan sadece gireceğiniz şifrelerle de kartsız para çekebilirsiniz. ATM’den barkod okuma sistemi ile yani ATM dokunmadan da para çekme sistemimiz mevcuttur.

 

ATM dokunmadan temassız kartsız para çekme

ATM önüne geldiğimizde ATM nin ekranında bir barkod göreceksiniz. Cep telefonunda daha önce indirmiş olduğunuz ilgili bankanın barkod uygulama sistemine o barkodun okutuyor sunuz ve okuma tanımlandığında hemen size ATM kendi sayfasına yönlendirecektir. Sayfaya yönlendirdi ten sonra ilgili para çekmeyen kısımları gelip paranıza çekebilir ve cep telefonunuza bir gelecekte bu kodu girdikten sonra işlem tamamlanacaktır.

Ziraat Bankası kartsız telefonla para çekme

Ziraat Bankası ATM lerinde kartsız bir şekilde sadece telefonunuzu konarak temas ve çekilen para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası barkod mobil uygulamasını indirdikten sonra Ziraat Bankası ATM sinden bulunan barkod okutup para çekme işlemlerinizi tamamlayıp paranızı alabilirsiniz. Bu işlem için ek bir ücret de banka tarafından talep edilmez.

SMS doğrulama ile telefona ATM’den para çekme

Kartsız bir şekilde ATM’den para çekmek istiyorsanız bunun için kartsız işlemler menüsüne girip burada para çekme işlemine giriyorsunuz. Burada işleme devam edebilmek için t.c. kimlik numarası gireceksiniz ve daha sonra cep telefonunuza gönderilen SMS doğrulama kodunu da sisteme girdikten sonra istediğiniz miktarda günlük limiti aşmamak kaydıyla paranızı çekebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.