arama

İstanbul’da Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Ekonomi Uzmanı

Evde ek iş imkanı 2021 yılında bayanlara en çok para kazandıran meslek haline geldi. Öyle ki iş ekibini oluşturan kişiler, hem sigortalarını yatırıp hem de evden dışarı çıkmadan evde çalışarak para kazanabilmektedir. Özellikle İstanbul’da paketleme işi veren firmalar sayesinde evde ek gelir elde eden binlerce kişi vardır. Birçok kişi, evlere iş veren firmaların iletişim bilgilerini, sipariş şartlarını ve kimlerin iş verdiğini merak etmektedir. Bu yazımızda, hem ek iş veren kişilerin verdikleri ilanları hem de onlar ile nasıl iletişime geçeceğinizi anlattık. Ayda evden çıkmadan 3000 TL kazanan kadınların para kazanma teknikleri için yazımızın devamına bakınız. Evde paketleme işi veren firmalar ve telefon numaraları 2021 detayları yazımızda.

Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işi; genelde bayanlara yönelik olan; ama son zamanlarda, yaşlısı, genci, erkeği ve kadını ile herkesin başvuru yapabildiği, sipariş alabildiği ve evde çalışarak para kazanma mantığı üzerine kurulu bir iş alanıdır. Bu işi veren kişiler, fabrikadaki paketleme işinden daha ucuza bu işi yaptırabildikleri için genelde ekibi olan bayanlara ya da erkeklere bu işi fason olarak verip hem başkasına iş imkanı sağlamakta hem de işletme olarak daha karlı çıkmaktadır.

Bazı işletmeler de sigortasız olarak evde bayan çalıştırmak sureti ile paketleme işi verebilmektedir. Bu sektör her sene çok hızlı büyüdüğü için, İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye geneline yayılmış bir durumdadır. Ve aylık kazanç olarak da bazı kadınların 5 bin TL para kazandığı ifade edilmektedir. Peki bu işi veren firmaları hangileri ve kimler aracılığı ile verilmektedir? Başvuru nasıl ve nereye yapılır? İşte detaylar…

Semtlere Göre Evlere İş Veren Yerler İstanbul

İstanbul içinde semtlere göre evlere iş veren yerler ve firmalar bulunmaktadır. Bakırköy, Ümraniye, Kadıköy, Sarıyer, Fatih, Küçük Çekmece, Büyük Çekmece, Bağcılar, Zeytinburnu gibi semtlerde iş veren firmalar ve yerler vardır. Firma olarak semtlere göre evlere iş veren yerler daha çok kargo ile ya da kapıda sipariş almak sureti ile evde ek iş imkanı sağlamaktadır. Semtlere göre ek iş veren yerlerin telefon numaraları, adres bilgileri ise genelde internet üzerinde bulunamaz. Bu kişilerle iletişime geçmek için şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bağcılar Evlere İş Veren Yerler 2021

Bağcılar semtinde evlere ek iş veren yerler genelde tekstil üzerine ek iş vermektedir. Bayanlara evde i yapma imkanı sağlayan bu firmalar kişilerin ayda 2000 TL kazanmasına imkan vermektedir. Bağcılar evlere iş veren yerler ve firmalar hakkında bilgi için aşağıya bakabilirsiniz.

Evlere İş Veren Yerlerin Telefon Numarası 2021

Birçok kişi para kazanmak ister. Özellikle evde çalışarak para kazanmak çok güzel bir yöntemdir. Bu nedenle kadınlar özellikle evlere iş veren kişilerin telefon numaralarını büyük bir hevesle ararlar. Peki evlere iş veren yerlerin telefon numarası ve ya da değişik bir iletişim numarası var mıdır? Bu kişiler asla internet üzerinden ek iş veriyoruz diye telefon numarası yazmaz. Bunlar daha çok elden teslimat yaparlar. Kına paketleme, sabun paketleme, Çeyiz işi, mandal paketleme, Etiket işi, nikah şekeri işi gibi işleri genelde elden sipariş usulü ile yaparlar.

Evlere İş Veren Firmalar ve Eve İş Veren Kişiler (İstanbul İçi)

Bu yazımızda her ne kadar İstanbul içinde evlere paketleme işi veren firmalardan söz edecek olsak da, bu firmaların özellikle kargo ile evlere iş veren yerler olduğu düşünüldüğünde 81 İl merkezine iş gönderilebilmektedir. Bu da başta, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Manisa, Denizli, Konya, Erzurum, Sivas, Eskişehir, Afyon, Mersin, Samsun, Diyarbakır, Aydın, Muğla, Balıkesir gibi büyük kent merkezlerinde oturan herkesin direkt sipariş alabileceklerini göstermektedir.

Saydığımız il merkezlerine ve özellikle İstanbul içine iş veren bu yerlerin başında küçük ve büyük tekstil fabrikaları gelmektedir. Paketleme, iplik temizleme, katlama, ütü işi, etiketleme işi gibi işler çok yoğun olarak sipariş almaktadır. Bu da fabrika sahiplerinin daha fazla iş çıkartıp iş isteyenlere göndermesi anlamına gelmektedir. İşte iş veren bazı firmalar;

 • A&C Tekstil A.Ş
 • Beyran Tekstil
 • Nergizler Tekstil
 • Çağlayan Tekstil

Topraklar Giyim Sanayi Bu saydıklarımız İstanbul içinde fasonlar aracılığı ile evde paketleme işi veren fabrikalar olup, ayrıca il dışında da sipariş verebilmektedir. Ama uzak illere az sipariş verilmez. Toplu sipariş istenmesi durumunda hemen fabrikaların telefon numaraları aranıp iş için anlaşma yapılabilir.

Bu fabrikalar gibi yüzlerce fabrika ve küçük tekstil atölyesi evde iş verebilmektedir. İstanbul içinde hangi semtlerde yoğun sipariş verildiğini aşağıda ek olarak yazdık.

Zeytinburnu Tekstil İşleri

İstanbul Zeyinburnu, evde tekstil temizleme işi verilen en yoğun ilçedir. Her ne kadar ruhsatsız olsa da yüzlerce hatta binlerce apartman altında birer tekstil atölyesi kurulmuş durumdadır. Bu yerlerde çalışan bayanlar elbette var; ama daha ucuz maliyeti olduğu için Zeytinburnu içindeki evde iş isteyen bayanlara iş verilmektedir. Bu atölye sahipleri bizzat kendileri, kendi araçları ile ev ev dolaşıp etiketi kesilecek ya yapıştırılacak olan elbiseleri, ütülenecek olan elbiseleri ya da kutulanmadan önce katlanacak olan giyim ürünlerini dolaştırır. Verilen siparişlerden ne kadar kazanacağınız sizin yapacağınız pazarlığa aittir. Ama işi bilen bayanlar tek başına evlerini geçindirecek kadar para kazanabilmektedir.

Bağcılar Tekstil İşleri

Bağcılar’da oturanlara yönelik olarak yine tekstil işi ağır basmaktadır. Bağcılar’da evlere iş dağıtan fason kişiler, araçları ile ev ev dolaşıp siparişleri vermekte ve daha sonra iş bitiminde siparişleri teslim almaktadır. Bunun için ödemeler iş bitimi ya da avans olarak iş öncesi alınabilmektedir. Bağcılar’da bulunan tekstil atölyelerine gidilerek şahsen iş istenebilir. Bunun için ek bir telefon numarası maalesef yoktur. Şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Esenyurt Evde Ek İş İmkanları

Esenyurt İstanbul’un en büyük ilçesidir. Bu da en fazla iş siparişinin burada olduğu anlamına gelebilmektedir. Hem kalabalık nüfusu hem de çok fazla iş merkezinin olması nedeni ile her zaman evde iş isteyen bayanlara bir iş imkanı verilebilmektedir. Peki nasıl iş alınabilir?

Bunun için tanıdıklar size referans olmak durumdadır. Tanıdık komşu ve akrabalarınız bu işi alıp da zamanında teslim ediyorsa size de referans olup sizin de para kazanmanızı sağlayabilir. Birçok bayan internet üzerinden sipariş almaya çalışmaktadır ki bu yanlış bir adım olur. İnternet üzerinden değil; şahsen başvuru yapılmaktadır. İşi kendiniz bulmalısınız. Biz size nerede bulabileceğinizi söylüyoruz. İş vermek gibi bir uygulamamız yoktur. Ama bazı durumlarda, iş verenler bize ulaşıp güvenilir ekip isteyebilmektedir. Biz de kimseye kefil ve aracı olmadan gelen mesajı olduğu gibi paylaşıp iş veren ile iş isteyenleri burada buluşturabiliyoruz ki bu Esenyurt için de geçerlidir.

Esenyurt evde ek iş imkanları başında, var olan tekstil atölyelerinden alınacak olan paketleme ve etiket yapıştırma işleri gelmektedir. Ütü yapmak da isteyebilirsiniz. Bunun için dediğimiz gibi çevrenizde varsa tekstil iş merkezlerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Avrupa ve Anadolu Yakası- Kartal ve Pendik Evde Çalışarak Para Kazanma

Avrupa Yakasında; Esenyurt, Bağcılar, Zeytinburnu gibi iş alanlarının çok olduğu yerleri yazdık. Ayrıca Anadolu yakasında, Kocaeli fabrikalar bölgesine, organize sanayi bölgeler, Çatalca bölgelerinde bu işi ekip olarak veren büyük firmalar da vardır. Bu kişilerin hazır ekipleri olduğu için ancak yakın çevreniz vasıtası ya da bizzat fabrikalara iş başvurusu yapmak sureti ile iş sahibi olabilirsiniz.

Pendik, Kartal gibi yerlerde daha öce fabrikalarda çalışan bayanlar, fabrika sahiplerinin güvenlerini kazandıktan sonra evlere iş alabilmektedir.

Kargo İle Evlere İş Veren Yerler

İstanbul içinde kargo ile evlere iş veren fabrikalar vardır. Bunların isimleri; Topraklar Tekstil, Cemetekstil, Narin Tekstil, H.C.C Tekstil, Kanyon Tekstil gibi büyük tekstil firmaları kargo ile evlere ek iş vermektedir. Bu yerlerden iş siparişi alabilmek için, fabrikalara şahsen başvuru yapmalısınız. Ayrıca size verilecek paketleme ürünleri çok pahalı olacağı için sizden bir teminat da istenebilir. Söz gelimi 5 bin TL değerinde size ürün verilip bu ürünü geri getirmemeniz durumunda fabrika zor durumda kalacaktır. Bundan dolayı ilk zamanlar birkaç siparişe kadar sizden bir güvence istenebilir. Bunu sağladıktan sonra para kazanmak için ilk siparişinizi alabilirsiniz.

Fabrikadan Evlere İş Veren Firmalar 2021

İstanbul’da binlerce fabrika vardır. Bunların çoğu kendi bünyesinde işlerini halletmekte ve dışarıya ürün yapım işi vermemektedir. Ama oran olarak bunların yanında az olsa da küçümsenmeyecek kadar fazla sayıda fabrika fasonlar aracılığı ile hem evlere hem de diğer küçük iş yerlerine iş vermektedir. Bu kimi zaman kendi araçları ile yapılmaktadır.

Kimi zaman ise kargo ile yapılmaktadır. Kargo ile evlere iş veren firmaların en büyük özelliği fason çalışmalarıdır. Bu da sizin şahsen iş alamamanız anlamına gelmektedir. Fason çalışan kişiler sizin adınıza bir ekip kurum sizin için sipariş alacak ve hem sizden hem de diğer fabrikalardan komisyon alıp aracılık yapacaktır.

Fabrikadan komisyonsuz iş almak için, bu işi yapan kadın ya da erkekler vasıtası ile onların ekibine katılmanız gerekmektedir. Yoksa sıfırdan bu işe başlıyorsanız bir fason ile çalışıp ona da aracılık parası ödemeniz gerekecektir.

Fabrikadan evlere iş veren firmaların vermiş oldukları 2019 yılına ait en yaygın iş imkanlarının başında evde etiket işi gelmektedir.

Evde Etiket İşi Veren Firmalar

Her fabrika ürettiği ürüne kendi etiketini yapıştırmaktadır. Bu genelde boyun arkası ya da kol etiketi olmaktadır. Bazen da bel içinde olabilmektedir. Sıfır ürün üreten fabrikalarda bu iş genelde fabrika içinde yapılmaktadır. Ama özellikle Çin, Hindistan gibi ülkelerden çok ucuza getirilen hazır giyim ürünlerinizin üzerinden yabancı isimli etiketler bulunmaktadır.

Bu etiketlerin kesilip ayrıca Türk tekstil fabrikasının etiketi yapıştırılması gerekmektedir. Bu da genelde fabrika değil evlerde yapılmaktadır. Yani kısacası etiket yapıştırma ve kesme işi istiyorsanız İstanbul içindeki, tekstil ithalatı yapan fabrikalara ve firmalara başvuru yapılması gerekmektedir.

İstanbul Evde Ek İş İmkanları 2021

Evde Yapılacak İşler Hangileri

İstanbul’da evde yapılacak o kadar çok iş var ki.. Biz en çok para kazanmanızı sağlayacak ve hem evde çok zaman harcamayacağınız işleri sizin için saydık. Bunlar arasında özellikle kına paketleme işi, davetiye iş,, magnet buzdolabı süsü, sünnet süsleri ve kına süsleri ilk sırada yer almaktadır. Bunlardan her ay 2000 TL para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Ama bazı iş verenler sizi sömürmek isteyebilir. Bu duruma dikkat ederek hakkınız olanı istemeyi unutmayın.

Evde Kına Paketleme İşi Veren Yerler ve Telefon Bilgileri

Evde kona paketleme veren yerler genelde düğüncü mağazaları ve organizasyon firmaları olmaktadır. Kına paketleme işi veren yerlerin telefon numarası olarak kına malzemesi satan yerlerin telefon numaraları gösterilebilir.

Kına paketleme işi; Kına gecelerinde misafirlere dağıtılan küçük torbalara ya da değişik paketleme şeklinde yapılarak dağıtılan kınaların evde paketlenmesi işidir. Bu en çok para kazandıran işlerin balında gelip oldukça kolaydır. Evde çoluk çocuk herkesin katkısı ile hemen bitirilebilecek olan bu işleri genelde organizasyon şirketleri vermektedir. Bunun yanı sıra ayrıca, kına malzemesi satan düğüncü dükkanları da bu işi verip bayanlara ek gelir sağlamaktadır. Çevrenizdeki dükkanları gezerek iş siparişi isteyebilirsiniz.

Davetiye Katlama İşi

Sünnet, düğün, nikah ya da diğer özel günler için hazırlanan bazı davetiyelerin katlanması için verilen işlerdir. Davetiyeler her geçen gün daha değişik çıkıp, el emeği isteyen türlerinden artış olmaktadır. El emeği ile hazırlanacak olan davetiyeler de evde ek iş olarak verilmektedir. Bu siparişleri de düğüncü mağazaları, nikah şekeri satan yerler, davetiyeciler ve matbaa dükkanlarını gezerek alabilirsiniz.

Magnet Süs Eşyası Yapma

Buzdolabı yapıştırma süs eşyaları, magnet yapımı işi de alabilir ve kısa sürede bunları teslim ederek evde ek gelir elde edebilirsiniz. Zaten  şu anda piyasada bulunan buzdolabı yapıştırma süs eşyalarının tamamı ev ortamında yapılmaktadır. Siz de süs eşyası satan yerlere başvuru yaparak bu işleri alabilirsiniz.

Sünnet Süsleri

Sünnet çocukları için hazırlanan evde çok pratik olarak yapılan süs eşyalarını, sünnet malzemesi satan yerlere danışarak alabilirsiniz. Çevrenizde varsa bu tür dükkanlara bizzat gidip iş isteyebilir ya da iş veren yerler hakkında bilgi isteyebilirsiniz.

Evde Ütü İşi

Evde ütü yaparak para kazanmak son zamanların moda mesleği haline geldi. Özellikle çalışan bayanların zaman bulamaması nedeni ile evde biriken ütülenecek elbiseler, evde ütü yapan bayanlar aracılığı ile ek gelir haline dönüştürülmüş bir meslek haline geldi. Artık kadınlar kuru temizlemecilere çok para vermek yerine toplu olarak bayanlara ütü işi verip daha az para harcama imkanı elde etmektedirler.

Evde Para Kazandıran İşler 2021

2021 yılında evde para kazandıracak işlerin listesi o kadar uzun ki. Biz size birkaç tanesi hakkında bilgi verebiliriz. Bunların başında evde paketleme işi gelmektedir. Bunun yanında, evde süs eşyası yapmak, evde davetiye katlamak, evde kına paketleme işleri revaçta olan işlerdir. Bunların yanı sıra;

 • Evde gözleme yapmak
 • Börek açmak
 • Kısır yapmak
 • Mantı Yapmak
 • Sarma Sarmak
 • Çiğ Köfte Yapmak

Gibi daha birçok iş kolunda faaliyet yürütebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. İyi yazabiliyorsanız ve bu alanda yeteneğiniz varsa makale yazarak da para kazanabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi İletişim ve Telefon Numaraları

Evde paketleme işi isteyenler için bu yerlere nasıl ulaşabilecekleriniz yukarıda yazdık. Ayrıca internet üzerinden paketleme elemanı isteyen firmalar ve iş verenler de vardır. Evde paketleme işi veren firmalar ve telefon numaraları aşağıda yazıldı.  Bunların adreslerini ve telefon numaralarını yazdık. İşte paketleme işi veren yerlerin telefon ve iletişim bilgileri; İş ilanları için başvuru adresini aşağıda verdik. Ayrıca, telefonla görüşmek isteyenler için;

0212 900 3288 88 Telefonu arayabilirsiniz. Bunun yanında; Meraklılar Gıda için;

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon                :              0216 466 95 95( pbx) – 0216 364 92 86

Faks       :              0216 313 43 09

Adres    :              İMES Sanayi sitesi E kapısı karşısı Şehit Sok. No:48 Şerifali Ümraniye İstanbul

Not: Sadece paketleme elemanı alınacaktır. Evde ek iş verilmez.

Evde Paketleme İş İlanları Telefon Numarası

Aşağıda isimleri geçen firmalar ve fabrikalar İstanbul genelinde paketleme görevlisi aramaktadır. Bu iş evlerde değil, fabrikaların ilgili paketleme bölümlerinde verilmektedir. Kadın ve erkekler için verilen bu ilanlara başvuru için; https://www.eleman.net/is-ilani/paketleme-elemani-i2237232 adresine girip başvuru yapılabilir.

evde paketleme iş ilanları iletişim kanalı olarak ilandaki numara 223723*

 • Habit Saglikli Gida Urunler San.Tic. A.S
 • Meraklılar Gıda San.Tic.Ltd.Şti.
 • Ümraniye
 • MAZİN KOZMETİK MEDİKAL PAZ.LTD ŞTİ
 • Habit Saglikli Gida Urunler San.Tic. A.S

İşkur’un Evde Ek İş İmkanları 2021

İşkur tarafından evde ek iş imkanı sağlanmaktadır. Bu bizzat işkur tarafından verilmez; ama işlur ile anlaşması olan şirketler tarafından verilmektedir. İşkur’un evde ek iş imkanları 2019 yeni ve güncel ilanları için verdiğimiz şu adrese girebilirsiniz. İşkur evde iş imkanı

Not; İşkur evde iş imkanlarına başvuru için İşkur’a üye olmalısınız. Halihazırda sigortalı bir işte çalışmayıp sabit bir adresinizi olması gerekmektedir. İşkur engellilere ve muhtaçlara yönelik olarak daha öncelikli iş imkanı sağladığını da unutmayınız.

 • merve bahar
  3 ay önce

  evde iş yapmak istiyorum acil ihtiyaç lütfen bagcilar sancaktepe

  3
  yorum beğen
 • Metin kumak
  4 ay önce

  Esenyur kıracta dükkanda paketleme kablo montajı oyuncağı isleri yapılır tif 05425493605

  2
  yorum beğen
 • Metin kumak
  4 ay önce

  Esenyur kıracta dükkanda paketleme oyuncu montajı ve 3lü fis 3lü priz isleri yapılır tif 0542 549 36 05

  1
  yorum beğen
 • Hülya Yıldırım
  5 ay önce

  Son bir senedir işsizim evde yapabileceğim bir iş istiyorum Pendik te ikamet ediyorum

  2
  yorum beğen
 • Şerife
  5 ay önce

  Evde paketleme işi arıyorum izmirde yaşıyorum çok ihtiyacım var bana dönüş yaparsanız sevinirim elim çok hızlıdır paketlemede

  2
  yorum beğen
 • Muhammet fatih
  6 ay önce

  İstanbul Fatih
  evde ek iş yapmak istiyorummm

  1
  yorum beğen
 • Shakiba
  6 ay önce

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum

  3
  yorum beğen
 • Hatice
  6 ay önce

  İstanbul bakırköy Veliefendi de oturuyorum evde paketleme işi arıyorum ihtiyacım var temiz el becerisi olan bir bayanım lütfen yardımcı olursanız sevinirim saygılar

  1
  yorum beğen
 • Merve
  6 ay önce

  Merhaba benim ek işe ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız sevinirim İstanbul pendikte oturuyorum

  1
  yorum beğen
 • Yeter Kaçak
  7 ay önce

  istanbul kartalda oturuyorum 3 kişiyiz acil ihtiyacımız var titizlikle calısırım

  6
  yorum beğen
 • öznur
  7 ay önce

  evde paketleme işi yapmak istiyorum.

  4
  yorum beğen
 • Fatma Uzkan
  8 ay önce

  İstanbul esenyurta oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum bir çok iş yaptım elim yatkındır ve hızlıdır esenyurttaki firmalar iletişime geçsin lütfen

  3
  yorum beğen
 • Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar 2021
  8 ay önce

  […] İstanbul’da Evlere Paketleme İşi veren Firmalar […]

  2
  yorum beğen
 • Kader
  8 ay önce

  Her türlü paketleme işi yaparız 5 kişiyiz dönüş yaparsanız sevinirim

  3
  yorum beğen
 • Canan Sosun
  8 ay önce

  İşe çok ihtiyacım var üç tane evladım var üçüde hasta birisi otizimli nutfen yardımcımız olurmusunuz gerçekten ihtiyacım var

  7
  yorum beğen
 • Vildan aksan
  9 ay önce

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum bilgi alabilirmiyim

  10
  yorum beğen
 • Vildan aksan
  9 ay önce

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum bilgi alabilirmiyim

  7
  yorum beğen
 • Nahide
  9 ay önce

  İşe ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

  5
  yorum beğen
 • Gülsefa
  9 ay önce

  merhaba evde paketleme iş istiyorum bilgi verirseniz sevinirim

  9
  yorum beğen
 • Havva Aram
  9 ay önce

  Merhaba evde paketleme iş istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz

  10
  yorum beğen
 • Ayçin
  9 ay önce

  Lütfen geri dönün ihtiyacım var

  10
  yorum beğen
 • Ayçin
  9 ay önce

  Bu işe ihtiyacım var olursa sevinirim lütfen

  10
  yorum beğen
 • Ayçin
  10 ay önce

  Eve iş almak istiyorum Işe ihtiyacım var istanbul ikitelli

  7
  yorum beğen
 • Senem Aydemir
  10 ay önce

  Merhaba evde 3 kişiyiz ve üçümüzde çalışmıyoruz evde boştayız daha önceden paketleme işi yapmıştık tecrübemiz el yatkınlığımız mevcuttur. Günde baya sayıda paketleme yaparız. Gerçekten ciddi anlamda ihtiyacımız var esenyurtda oturuyoruz

  9
  yorum beğen
 • Senem Aydemir
  10 ay önce

  Merhaba evde 3 kişiyiz ve üçümüzde çalışmıyoruz evde boştayız daha önceden paketleme işi yapmıştık tecrübemiz el yatkınlığımız mevcuttur. Günde baya sayıda paketleme yaparız. Gerçekten ciddi anlamda ihtiyacımız var

  10
  yorum beğen
 • Funda
  10 ay önce

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum

  9
  yorum beğen