Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Yapı Kredi Bankası

featured
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bireysel kredi borçlarını ve birikmiş kredi kartı borçlarını kapatabilmek için tek seferde borç kapatma kredisi çekmek isteyenlere finansman sağlayan bankalar bulunmaktadır. Koşulları sağlayanlara borç kapatma kredisi veren bankalar 2022  arasında Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi konusunda yardımcı olmaktadır. Çıkması muhtemel olan kredi sicil affının da etkisi ile artık çok daha kolay şekilde tüm borçları sıfırlayan borç transfer kredisi paketlerini açıkladılar.

Şu anda aşağıda isimleri geçen bankalar hem düşük faizle hem de zorluk çıkarmadan borç kapatma kredisi vermektedir. Kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak istiyorum diyenlere cezadan da çekinebilmektedir. Ama bu konut kredisi erken kapatma işlemi olmadığı için bir para cezası da olmayacaktır. Şimdi hangi bankalar borç transfer kredisi veriyor sorusunun cevabını, kredi şartlarını ve gerekli olan belgeleri yazıyoruz.

Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi 2022

Yapı Kredi Bankası kredi yapılandırma ve transferi konusunda en çok kolaylık sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Yapı Kredi borç kapatma kredisi 2021 yılı faizleri diğer bankalardan bir nebze yüksek olsa da yaptıkları işlemler ile müşterilerinin rahat bir nefes almasını sağlamaktadır. Yapı Kredi bankası şubelerine ya da internet bankacılığından Yapı Kredi Borç kapatma kredisine başvuru yapılabilmektedir.

İcralık ve Avukatlık Olanlara Borç Kapatma Kredisi

Bankalardan çekilen kredilerin taksitleri ödenmemesi durumunda banka avukatları tarafından kişiler hemen icraya verilmektedir. Bu kişiler artık yasal takip altında oldukları için borçlarını bir şekilde kapatmak durumundadır. İcralık olanlara borç kapatma kredisi çıkınca, alacaklı banka bu çıkan krediye direkt hesaba alır. Krediyi veren banka da ilgili borcu alacaklı bankaya aktarır.

Bu da sürecin daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Avukatlık olanlara borç kapatma kredisi de verilmektedir. Kişilerin icralık ya da avukatlık olması onların yeni bir kredi çekmesine engel teşkil etmez. Aşağıda borç kapatma kredisi veren bankaları listeledik. Bunlar;

 • Halk Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Deniz Bank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası
 • Burgan Bank
 • QNB Finans Bank
 • Ak Bank
 • TEB Bankası
 • Vakıf Bank
 • ING Bank

Saydığımız bankaların içinde en kolay borç transfer kredisi veren bankaları aşağıda detaylı bir şekilde ayrı ayrı yazdık. Bütün bankalara ayrı ayrı kredi başvurusu yapmayın. Bunun yerine sizin durumunuza en uygun olan bankaya tek seferde başvuru yapıp kesin şekilde kredi almayı başarmalısınız. Çünkü ilk seferde çıkmayan krediler diğer başvurularda çok daha zor hale gelmektedir. Öncelikle borç kapatma kredisi faiz oranlarına göz atalım.

İlgili: İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Borcunu kapatmak istediğiniz kredinin türü önemlidir. Bazı kişiler, ihtiyaç kredisi borçlarını kapatmak isterken bazıları da kredi kartı borçlarını kapatmak ve toptan ödemek istemektedir. Şu anda ihtiyaç kredisi borç kapatma kredisi faiz oranları %2 civarında iken, kredi kartı borç kapatma faiz oranları ise %2.5 civarındadır. Yani büyük bir faiz farkı söz konusudur. Aşağıda banka banka bir borç transfer faiz hesaplama çizelgesi hazırladık.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021 Borç Transfer Kredisi Faiz Oranı Borç Kapatma Kredisi Vade 2021
Halk Bankası %1.56 60 Ay
Ziraat Bankası %1.56 60 Ay
Garanti Bankası %1.99 60 Ay
Yapı Kredi Bankası %2.09 60 Ay
Finans Bank %2.50 60 Ay
Ak Bank %2.09 60 Ay
İş Bankası %1.99 60 Ay
Deniz Bank %2.00 60 Ay

Kredi Yapılandırma İle Borç Kapatma Kredisi

Geçtiğimiz şubat ayında Resmi Gazetede çıkan tebliğe göre artık kredi ve kredi kartları borçları borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığı ile 60 ay vadeli şekilde yeninden yapılandırma imkanı sağlandı. Sizin de birikmiş olan kart borçlarınız varsa, limiti ne kadar olursa olsun yukarıdaki tabloda belirtilen faiz oranları ile yeniden yapılandırma başvurusu yapıp borcunuzu başka bankaya taşıyabilirsiniz.

Yeniden yapılandırma başvurusu yaptıktan sonra ilgili banka sizin başvurunuzu değerlendirmeye alacak ve durumunuza göre size olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş sağlayacaktır. Başvurunuz kabul edilirse o zaman asıl borçlu bankaya hemen ödeme emri verilir ve borç kapatma işlemi yapılır. Yeni çekmiş olduğunuz krediyi de uygun faiz oranı ile 60 ay boyunca ödemeye başlarsınız.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2022

Borç kapatma kredisi hesaplama 2022 yılı faiz oranları ile sizin için burada inceledik.

10 Bin TL Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Kredi Türü: Bireysel İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı: 10.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,99
Taksit Sayısı: 60 ay
Taksit Tutarı: 286,98 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 17.219,16 TL
Aylık Maliyet Oranı: %1,9900
Yıllık Maliyet Oranı: %26,6750

20 Bin TL Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Kredi Türü: İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı: 20.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,99
Taksit Sayısı: 60 ay
Taksit Tutarı: 573,97 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 34.438,20 TL
Aylık Maliyet Oranı: %1,9900
Yıllık Maliyet Oranı: %26,6754

30 Bin TL Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi
Kredi Tutarı: 30.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,99
Taksit Sayısı: 60 ay
Taksit Tutarı: 860,95 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 51.657,04 TL
Aylık Maliyet Oranı: %1,9900
Yıllık Maliyet Oranı: %26,6750

40 Bin TL Borç Kaptama Kredisi Hesaplama

Kredi Türü: Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi
Kredi Tutarı: 40.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,99
Taksit Sayısı: 60 ay
Taksit Tutarı: 1.147,93 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 68.876,19 TL
Aylık Maliyet Oranı: %1,9900
Yıllık Maliyet Oranı: %26,6750

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

Kredi kartı ve bireysel kredilerde biriken borçların tamamen kapatılabilmesi için, uygun faiz oranları ile yeniden yapılandırma kredisi veren bankalara başvuru yapılması gerekmektedir. Söz konusu borç kapatma kredisi veren bankaların 2022 için istedikleri belgeler aşağıda verilmiştir.

 • Borçlunun T.C Kimlik Fotokopisi
 • Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu)
 • İkametgah Belgesi

Bu belgelerin yanı sıra ayrıca istenen bazı şartlar da vardır. Bunlar;

 • Kişinin kara listede olmaması
 • Kredi notunun en azından 699 puan üstünde olması (Bu oran bankadan bankaya değişebilir)
 • Kişinin gelir durumunun 60 ay vadeli yapılandırma kredisinin taksitlerini ödeyebilecek kadar yüksek olması
 • Aynı anda birden fazla bankaya yapılandırma başvurusunun yapılmamış olması

Kredi Kartı Borçlarını Kapatan Kredi

Bireysel kredilerde olduğu gibi birikmiş ve icralık olan kredi kartı borçlarına da yapılandırma ve kapatma imkanı verilmektedir. Kredi kartı yüzünden avukatlık olanlar, takipte olanlar aşağıda isimleri verilen bankalara şahsen giderek ya da telefonla arayarak ek bilgi alabilirler. Ama faiz oranları şimdilik bizim verdiğimiz gibi hesaplanmaktadır. Faizlerin değişmesi banka politikalarına göre günlük olarak değişebilmektedir.  Kredi kartı borç kapatma kredisi vade süresi 60 ay olarak belirlenmiş olup vade süresi aşağı yönlü olarak değişebilmektedir.

Sicili Bozuklara Borç Kapatma Kredisi

Sicili bozuk kişilerin birikmiş olan kredi kartı, banka avanh hesap borçları ve bireysel kredi borçlarını yeniden yapılandırma başvuruları bankalar tarafından alınır; fakat kabul edilip edilmemesi banka şubesi ve genel merkezin inisiyatifinde olduğu için kesin bir şey söylemek zor olacaktır. Ama bozuk sicile kredi yazımızı da okuyarak kolay kredi veren bankalar hakkında bilgi aldıktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz.

72 Ay Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bakanlar Kurulunca kabul edilen banka borçlarını yeniden yapılandırılmasına dair kanun resmi gazetede yayımlandıktan sonra 60 ay vade ile yeniden yapılandırma ve borç transfer işlemleri yapılabilmektedir. Bundan 2 sene önce çıkan 72 ay yapılandırma ile ilgili yeni bir teklif ve gelişme olmadığı için şimdilik bankalar 72 ay kredi kartı yapılandırma imkanı verilmemektedir.

60 ve 48 Ay İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İhtiyaç kredisi yapılandırma isteği olanlar bankalardan en az 12 ay ve en fazla 60 aya kadar kredi yapılandırma ve borç kapatma işlemi yaptırabilirler. Bunun yanı sıra gelir durumu, borcun toplamı ve faiz oranlarına göre; 24 ay, 36 ay ve özellikle de bankaların en çok önerdiği 48 ay ihtiyaç kredisi borç yapılandırma işlemleri bankalarca yapılmaya başlandı. Vakıf Bank, Halk Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalar en çok başvuru alan bankalar olarak en kolay kredi veren bankalardır.

Düşük Faizle Konut Kredisi Transfer Kredisi

Yeni çıkan resmi gazete tebliğine göre hem bireyse kredilerde hem de kredi kartı borçlarından borç kapatma ve transfer kredileri verilmektedir. Ama bu konut kredileri için henüz geçerli değildir. Ama bundan 6 ay öncesinden yüksek faizle konut kredisi çeken birisi, son dönemlerde %1.28 faiz oranlarına kadar düşen konut kredilerinden yararlanmak için yapılandırma ya da refinansman isteyebilir. Ama Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank şu anda %1.28 faiz oranlarını ilk defa kredi çekecek olanlara vermektedir. Yapılandırma için bu başvurular kabul edilmemektedir.

Aşağıda banka banka hem kredi kartı hem de ihtiyaç kredileri için borç kapatma kredisi veren bankaları yazdık.

Vakıf Bank Borç Transfer Kredisi

“VakıfBank’tan işte size süper bir “Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi”

Kredinin Özellikleri

 • 18 aya varan vadelerle
 • 20.000 TL’ye kadar
 • İster ödemeye şimdi başlayın ister 3 ay sonra!
 • İsterseniz eşit taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanın ister değişken taksitli ödeme planı ile ödeme planınızı kendiniz belirleyin!”

https://www.vakifbank.com.tr/kredi-karti-borc-transferi-kredisi.aspx?pageID=755

Halk Bankası Borç Kapatma Kredisi

Halk Bankası Borç kapatma kredisi 2020 yılında yeni bir dost kredi olarak verilmektedir. Dost kredisi limiti 10 Bin TL olarak belirlenmiş olup vade süresi 60 ay ve faiz oranı da dost kredisine özel olarak %1.69 olarak belirlenmiştir.

Örnek Ödeme Tablosu

Dost Kredi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)
10.000 60 1,69 289,63 27,2426

Yapı Kredi Tüm Borçları Temizleyen Kredi

Yapı Kredi bankası borç transfer kredisi hesaplama tablosu aşağıda verilmiştir. Bu tabloya göre size uygun gelen bireysel krediye başvuru yapıp hem kredi kartı hem de diğer kredi borçlarınızı tamamen tek seferde kapatabilirsiniz.

yapi kredi borc kredisi
Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi 2022

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi çekmek isteyenler için aşağıda bu transfer kredisinin özelliklerini verdik.

Özellikler

 • Dilediğiniz ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahiptir.
 • 60 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.
 • Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.
 • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası 20 Bin TL Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

 • Taksit Tutarı:552,74 TL
 • Faiz Oranı:% 1,53
 • Yıllık Maliyet Oranı:% 24.712

Şeker Bank

Başka Kurum ve bankalardaki ihtiyaç Kredisi, Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı borçlarınızı Şekerbank Borç Transferi Kredisi ile kapatıp, sadece Şekerbank’a borçlanarak ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Bank Örnek Borç Kapatma Kredisi 2022 Hesaplama Tablosu

sekerbank borç kapatma
Şeker Bank Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Ak Bank Borç Kapatma Kredisi 2022

Kredi Kartı Borçlarınızı Taksitlendiriyoruz  Sloganı ile diğer banka kredi kartı borçlarınızı tek yerde toplama imkanı sağlıyor.

“Axessliler diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarını Axess’e aktarıyor, kolayca geri ödüyor!

Uygun faiz oranlarıyla ve masrafsız bir şekilde kullanabileceğiniz Taksitli Borç Transferi’ni, ÜCRETSİZ 12 aya varan taksitlerle rahatça geri ödeyebilirsiniz.”

Örnek hesaplama tabloları için Ak Bank Borç Kapatma Kredisi Sayfasına Bakınız.

ING Bankası

ING Bankası aracılığı ile biriken ve ödeme güçlüğü çektiğiniz kredi kartı ve ihtiyaç kredilerinizi transfer kredisi ile tümden kapatabilirsiniz. Diğer başka bankalarda bulunan borçlarını için geçerli olan bu işlemler için gerekli belgeleri yukarıda yazdık. Başvuru sayfası için burayı tıklayın: ING Bankası Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank

Şu anda en kolay borç kapatma kredisi veren banka QNB Finans Bank olarak bilinmektedir Finansbank’ın borçlarınızı taksitlendirelim diye vermiş olduğu kapatma kredisi faiz oranı diğer bankalara göre çok yüksektir. Ama kabul edilmesi çok daha kolay olacaktır. Finansbank kredi kapatma faiz oranı güncel %2.5 olarak belirlenmiş olup haftalık değişebilmektedir.

Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

Size önereceğimiz son borç kapatma kredisi veren banka Garanti Bankası’dır. Şu anda binlerce müşterisine hem kredi kartı hem de bireysel krediler için borç kapatma kredisi verilmektedir.

Garanti Bankası borç kapatma kredisi için 30 Bin TL Örnek Hesaplama Bilgileri Aşağıdadır.

60 Aya Varan Vade!

Hızlı Başvuru ve Garanti Güvencesi

 • TAKSİT TUTARI 975,03 TL
 • TOPLAM GERİ ÖDEME TUTARI 58.501,68 TL
 • FAİZ ORANI % 2,10

Tüm bankalar için ayrı ayrı borç kapatma kredisi hesaplama ve faiz oranlarını verdik. 2019 yılında çıkan yeniden yapılandırma yasası gereği birçok banka borçlarını temizlemek isteyenlere gerekli işlemler için yardımcı olacaktır. Yaptığınız başvurulara rağmen size olumlu yanıt verilmiyorsa ya siciliniz bozuktur; ya da gelir belgeniz yeterli değildir. Ama bu iki sorun olmamasına rağmen başvurularınız reddediliyorsa o zaman Tüketici Hakem Heyetine gerekli şikayetleri yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escort pendik escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler
instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi promosyon çakmak İnstagram takipçi satın al
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.

error code: 523