Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 3 Büyük Banka

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 3 Büyük Banka

Bankacılık sicilinin bozulması kredi çekmek isteyen kişiler için en istenmeyen durum olsa gerek; çünkü kredi sicili bozuk olanlara kredi çıkması oldukça zordur. Şu anda 50 civarı banka olmasına rağmen ancak 3 adet banka kredi sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar konumundadır. Bu bankalar 2018 yılında birçok kişiye kredi verdiği gibi 2019 yılında da bozuk sicilli müşterilerine kredi çıkartmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu bankaları hızlı şekilde sıralayalım ve daha sonra bu kurumlara nasıl başvuru yapılması gerektiğini yazalım. Eğer ifade ettiğimiz gibi başvuru yapılmazsa bu bankalar da sicili bozuklara kredi vermeye yanaşmaz. Ondan dolayı yazdıklarımızı sonuna kadar okuyunuz.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar; Burgan Bank Aktif Bank ve Bank Pozitif’tir.

Kredi sicili kötü olanlara yani diğer bir ifade ile kara listedekilere kredi veren bankalar; Burgan Bank, Aktif Bank, Bank Pozitif Bankalarıdır. Bunların dışında Çin merkezli faaliyet yürüten ICBC Bank da kısmen olsa olumsuz bankacılık siciline kredi vermeye yanaşsa da ilk tercihimiz bizim ilk 3 büyük banka olsun. Peki bu bankalara nasıl bir başvuru yapmalıyız ki acil ve kolay şekilde kredimiz hazır verilsin.

Hangi Durumda Bozuk Sicile Kredi Verilir?

Öncelikle bankacılık durumunuzu gözden geçirmeliyiz. Çünkü, durumunuzu müsait ise hemen gidip başvuru yapmanız konusunda size yön vereceğiz; ama bazı eksikleriniz varsa o zaman bunu tamamlamak için size yardımcı olacağız. Bunu yapmamızın temel sebebi şudur; sizi boşa umutlandırıp olumsuz bir sonuç almamanızı istiyoruz. Yani kesin kredi çıkması için adım adım dediklerimizi yapınız.

Durum İncelemesi;

Kredi notunuz ne seviyede; Findeks kredi notunuzun en azından 700 puan üstü olması gerekmektedir. Bunun daha aşağısına kredi çıkar demek yalan söylemek olur. Kredi notunuz dediğimiz seviyede ise devam edelim.

Kredi notunuz düşük ise” kredi notu yükselme yolları “adlı yazımızı okuyarak bu sorunu hemen aşabilirsiniz. Garantili yöntemleri yazdık sadece.

Gelir Belgeniz Var mı; Her ay sabit bir maaş alıyorsanız işiniz kolaydır. Sigortalı iş olması daha iyi; ama bu yoksa en azından belgelenebilir bir aylık gelir sahibi olmalısınız ki bankadan çekeceğiniz kredinin geri ödemesini yapabileceğinizi göstermelisiniz.

Sicili Bozuklara Kredi

Kara Listeye Kredi İçin Yol Haritası

Şu Anda Toplam Kaç Kredi Ödemesi Yapıyorsunuz ve Aylık Geliriniz Bunları Ödemeye Yetiyor Mu; Şu anda taksitleriniz ödediğiniz kredinizin toplam ödemesi ile yeni çekeceğiniz kredinin taksitleri toplandığında aylık ne kadar ödeme yapmalısınız ve aylık geliriniz bu iki kredinin toplamından fazla mı? (İhtiyaç ve konut kredilerinde aylık maaşın en fazla %80’ine kredi verilmektedir.)

Kısaca hesaplama yapalım; Aylık geliriniz 3000 TL ve şu anda 1000 TL kredi ödemeniz var. Yeni kredi başvurunuz sonrası 1000 TL daha ödemeniz eklenip aylık toplam 2000 TL ödeme yapmanız gerekecektir. 3000 TL’nin %80’i 2400 TL yapacağı için siz bu krediyi çekebilirsiniz. 2400 TL sınır rakam burada.

Kefil Gösterebilir Misiniz; Geliriniz az ise ve kredi notunuz kötü ise sabit aylık maaşı iyi olan bir kefil gösterebilir misiniz? Bunu gösterirseniz daha kolay şekilde kredi çekebilirsiniz. Siciliniz bozuk olsa bile çoğu kez kefil göstermek kredi çıkmasını sağlamaktadır.  Kara listedekilere ve kredi notu düşük olanlara en büyük kredi çözümü çoğu zaman kefil sunmaktadır.

İpotek Gösterme İmkanınızı Var Mı; Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar kişilerden gelirlerinden başka ayrıca ipotek göstermelerini isteyebilir. Bu durumda ev, araba, arsa, dükkan gibi ipotek gösterme durumunuz olup olmadığı çok önemlidir. Kara listedeyim kredi çekemiyorum diyorsanız elinizde güçlü bir ipotekle kredi başvurusu yapmalısınız. Bu size kredi imkanı verecektir.

Kara Listedekilere Kredi Çıkması İçin Kısa Bir Yol Haritası Sunuyoruz

Sicilim bozuk diyenler için kısaca durum incelemesi yaptık. Ve kişilerin hangi durumda kara listede olsalar bile kredi alabileceklerini yazdık. Şimdi kısa bir değerlendirme sonrası nasıl bir başvuru yapılması gerektiğini yine birkaç cümle ile yazalım;

Öncelikle freni patlamış kamyon gibi düşüncesiz bir şekilde her bankaya kredi başvurusu yapmayın. Biri vermezse diğeri verir diye düşünüyorsanız size kesinlikle kredi çıkmaz. Bütün bankalar Kredi Kayıt Bürosunun online findeks takip sistemi sayesinde sizin tim bankacılık faaliyetlerini görebilmektedir. A Bankasına yaptığınız tüm başvurular, C ve B Bankaları tarafından anında görülmektedir. Yani bankaları kandırmaya çalışmayın. Ayrıca bir banka size kredi vermezse diğer banka da bu durumu görür ve onun kredi vermediği kişiye ben de vermem diye düşünüp kredi vermeyebilir. Ondan dolayı sicili bozuk kişilerin kredi alabilmesi için çok ama çok dikkatli olması gerekmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankaları Okudunuz Mu? Hemen Bakmalısınız. Kredi notu düşüklere kredi imkanı

Bir Kez Başvuru Yapın Ama Kesin Sonuç Çıksın

Öncelikle saydığımız bankalardan, Burgan, Aktif ve Bank Pozitif Bankalarından birini tercih etmelisiniz. Ve Tek seferde imkanınız varsa, kefil ve ipotek de sunarak kredi başvurunuzu yapmalısınız.

Bakınız burada ciddi bir durum söz konusu yani kara listedesiniz. Kefil, gelir belgesi, ipotek gibi garanti ve güvence veren malzemeler ile bankaya gitmezseniz size kredi ve-ril-mez… Bu kesin bir durumdur. Bunun için sicili bozuk olan kişilerin imkanı varsa mutlaka ama mutlaka bu bankalardan birine giderek söylediğimiz kefil, ipotek ve gelir belgesini vermeleri gerekmektedir. Kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Ama biz olacak olanı söylüyoruz.

Sicilim Bozuk Kimse Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Şimdi bazı müşterilerin geliri çok olmamasına ve kredi notunun da kötü olmasına rağmen sürekli olarak banka banka dolaşarak kredi çekmeye çalışmaktadır. Bu kişilerin hemen kredi çekebileceği ifade eden yerler olsa da bu yanlıştır. Bu kişiler Türkiye şartlarında asla kredi çekemez. Bilinçsiz banka müşterilerine hiçbir banka kredi vermez. Ama dediğimiz gibi yaparsanız, kısmen de olsa kredi çekme şansınız olabilir.

İcralık Oldum Kredi Çekmek İstiyorum

İcralık olanlar, avukatlık olanlar ve banka takibine takılan kişiler kimi zaman buna neden olan borçlarını ödeyerek icralık ve avukatlık olmaktan kurtulmak isteyebilir. Bu durumda, yeniden kredi çekmek için banka banka dolaşır.

Şunu ifade edelim; Her icralık olan ya da banka avukat takibine takılan kişiler kesinlikle kara listeye girecek ya da banka kredi sicilleri bozulacak diye bir kural yoktur. Ama sürekli bu tekrar ederse o başka. Başına bu durum ilk defa gelenlerin sicilleri hemen bozulmayacağı için, avukatlık olanlar da kredi çekebilir. Tabi yine gelir belgesinin olması ve yeni çekeceği krediyi ödeyebilecek sabit maaşı olması gerekiyor. Banka zaten var olan eski borcunu kurtarmak için yeniden yapılandırma adı altında bunu yapmaya sicili bozuk olanlara kredi için hemen yanaşacaktır.

Kredi çekmek için size birçok yol sunduk. Ama buna rağmen halen kredi çekemiyorsanız o zaman banka dışında acil para bulma yollarını sunduğumuz; Kredi Çekemiyorum Para Bulma Yolları Başlıklı Yazımızı Okuyunuz.

Etiketler: ,

Bu yazı için 14 yorum yapıldı:

  1. mustafa dedi ki:

    SSK- sicil – icra veya puan sorunu olan herkese liderkredim@ gmail.com aracılıgı ile kredi saglanır. 0541 871 41 40

Yorum Yaz