Kredi Notu Düşük Olanlara Kesin Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kesin Kredi Veren Bankalar

Daha önceki yazımızda bankadan kredi çekebilmek için en önemli unsurun kredi notu olduğunu belirttik. Özetle kredi notu düşük olanların kredi çekme şansının az olduğunu belirtmişti.  Ama söz konusu kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalar da vardır. Bu bankaların çalışma sistemleri, kredi çıkartma şartları, finansman onay süreçleri farklı süreçlerden geçmektedir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2020 koşulları ve kredi onay süreçlerini buradan ele aldık.

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar

Örneğin, ING Bankası düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ama öne sürdüğü şartlara bakınca kişilerin notu kötü bile olsa ve anında kredi verileceğini bilse bile krediye başvuru yapmak istememektedir. Çünkü, INB Bank’ın düşük kredi notuna kredi çıkartma koşulu çok yüksek faizdir. Yani normal faizin 2 katı kadar faiz istemektedir ki bunu kabul edecek kişi sayısı oldukça azdır. Şimdi diğer bankaların koşullarına bakalım.

Özetle ING Bankası kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Ama en önemli şartı da kişinin yüksek faizi kabul etmesidir. Bu genelde diğer bankalara göre %1 daha fazla olmaktadır.

Düşük Kredi Notuna Hemen Kredi Veren Bankalar 2020

Özel bankalar düşük kredi notuna hemen kredi vermektedir. Özellikle Garanti Bankası maaş müşterisi olan kişilere anında kredi onayı vermektedir.

Daha önceki senelerde devlet bankaları kredi verme konusunda cimri davranıp seçici oluyorlardı. Bundan dolayı “Düşük kredi notuna kredi veren banka var mı?”şeklinde arayışta olan okuyucularımıza daha çok özel bankalar hatta, HSCB, Finansbank, Deniz Bank ve ICBC Bank gibi yabancı sermayeli bankaları tavsiye ediyorduk.

Ama 2020 senesine geldiğimiz şu günlerde artık birçok yabancı, yerli, özel ve kamu bankasının daha kolay ve hızlı kredi verdiğini ifade edebiliriz. Bankaların sicil affı sonrası kredi çıkartma konusunda elleri güçlendi. Bundan dolayı findeksi düşük kişiler yani puanı düşük olanlara kredi veren banka sayısı daha da arttı diyebiliriz.

Şu anda bu yazıyı okuyanlar peki hangi bankalar kredi notu düşük kişilere kredi vermektedir diye merak edip direkt banka ismi isteyebilmektedir. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim; gerçekten kredi çekmek istiyorsanız acele etmeyin ve doğru bankayı bulup tek seferde kredinizin onaylanmasını bekleyin. Yoksa hata üstüne hata yaparak size kredi vermeyecek bankaları tercih ederseniz o zaman kredi alma şansınız varsa bile kendi ellerinizle onu geri çevirmiş olacaksınız. Burada yapmanız gerekenleri ben size tek tek anlatacağım.

Öncelikle Kendi Durumunuzu Gözden Geçirin

Burada kast ettiğimiz durum şudur; ne kadarlık bir geliriniz var? Aylık maaş bordrosu sahibi misiniz? Kara listede olup olmadığınızı biliyor musunuz? Çekeceğiniz krediyi ödeyebilecek mali bir gücünüz var mı?

Bunları göz önünde tutmadan başvuru yapmayın. Eğer findeksiniz düşük ise bunun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Findeksinizi nasıl öğrenebileceğinizi ve findeks hakkında daha fazla detayı;

“kredi notu nedir?”

başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Öz değerlendirmenizi yaptığınızda ve kendinizi yeni bir kredi için hazır hissettiğinizde o zaman ilk kapısına gideceğiniz bankaları tek tek yazalım.

Kredi Notu Düşük Olanların Yapması Gerekenleri Sıraladık

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi İmkanı 2020

BurganBank ve Bank Pozitif Kredi Notu Düşüklere Kredi

Bu iki banka diğer bankalardan farklı yapılara sahiptir. Bunların aktif büyüklükleri bir Yapı Kredi Bankası ya da Ziraat Bankası gibi değildir. Bu bankaların daha kolay ve hızlı kredi verdiğini zaten herkes biliyor. Tek nedeni de diğer bankalar ile rekabet edebilme gücüdür. Yani siz olsanız aynı koşullarda kredi veren Ak Bankı mı tercih edersiniz yoksa Burgan Bankı mı? Ben olsam tanınırlığı daha yüksek olan Ak Bankı tercih ederdim. Bunun farkında olan Bank Pozitif ve Burgan Bank başvuru sahiplerine daha kolay kredi vererek adeta rekabet gücünü arttırmaktadır.

Burada çok önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Bu bankalara yapılacak her kredi başvurusu kesin kabul edilecek diye bir şey yoktur. Bazı kişiler kredi notu düşüklere kredi veren bankalar diye hemen gidererek başvuru yapıp ağzının payını red cevabı alarak almaktadır. Siz böyle yapmayın. Önce değimiz gibi, kredi için yeterli misiniz? Geliriniz varsa ve geliriniz yeni kredi ile eski borçlarınızı aylık olarak karşılayacak güçte ise o zaman yolunuz açık olsun hemen başvuru yapın.

Ama hem geliriniz yok hem de kredi notunuz yerlerde sürünüyor o zaman kusura bakmayın ama hiçbir banka kredi vermez. Kendi kendimizi kandırmayalım. Kredi notu düşük olanlara en kolay kredi veren bankalar 2020 güncel listemizde; Aktif Bank ve Burgan Bank ön plana çıkmaktadır. Diğer bankaları da deneyebilirsiniz burada tercihi size bırakıyorum. Boş kredili günler…

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 18 yorum yapıldı:

Yorum Yaz