Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar (Hemen Kredi Verenler 2020)

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar (Hemen Kredi Verenler 2020)

Bankalar düşük kredi notuna sahip olan kişilerin de kredi çekebilmesi için belli şartlar altında (kefil, teminat, ipotek vb..) onlara kredi imkanı tanımaktadır. Hangi bankaların kredi notu düşüklere kredi 2020 verdiğini bu yazımızda detaylandırdık. Kredi notu düşükler nasıl kredi alır?  Kredi notu düşük olanlara konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve araç kredisi veren bankaları yazdık. Bu noktada, aşağıda ipotekle ve kefil sunulması şartı ile kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar yılına ait şartları ve kredi başvuru yollarını el aldık.

Bu yazımızda aşağıda önemli konularda en hızlı şekilde çözüm yolunu bulmuş olacaksınız. Hemen kredinizi de çekebilecek duruma gelmiş olacaksınız.

 • Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi 2020
 • Kredi Notu Düşükler Nasıl Kredi Alır?
 • Düşük puana Araç Kredisi ve Konut Kredisi
 • Düşük Kredi Notu İle Kredi Çekmek Mümkün Mü?
 • Garanti Bankası Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi
 • Vakıf Bank Kredi imkanı
 • Halk bankası ile düşük nota kredi
 • Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar
 • Kredi Notu 0 Olanlara Kredi
 • Kredi Notu Olmayanlara Kredi

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Alır ve Çeker?

Bankalar risk almak istemedikleri için kredi notu düşük kişilere kredi vermiyorlar. Ama doğru bir başvuru ile düşük nota bile kredi çekilebilir. 2020 yılında ekonomik sorunlar nedeni ile birçok kişi bankaların kapısını kredi nedeni ile zorlamaya başladı. Hükümet de bankaların sicili bozuk kişilere ve kreid notu düşük kişilere kredi vermeleri için bankaları teşvik etti. Bu noktada kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası kredi puanı iyi olmayanlara ve notu düşük olanlara öncelikli olarak kredi vermeye başladı. Bu bankalara doğru kanaldan başvuru yapılması gerekmektedir. Örneğin online kredi başvurusu asla yapmayın. Giderek şubeye başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Yoksa krediniz yine onaylanmaz ve kredi notunuz düşüşe geçer.

Kredi Notu Düşük Olanlara İhtiyaç Kredisi Verilir Mi?

İhtiyaç kredileri için genelde kefil, ipotek gibi teminat istenmediği için eskiden bankalar düşük kredi notuna sahip kişilere kredi vermezdi. Ama artık birçok özel banka artık kredi notu düşük olanlara da ihtiyaç kredisi vermeye başladı.

Çekeceğiniz ihtiyaç kredisi limitinin gelirinizden çok daha yüksek olmaması durumunda aynı gün içinde krediniz onaylanmaktadır. Şubeye gelir belgenizi de götürüp direk müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşmelisiniz. İnternet üzerinden enpara dışında hiçbir bankaya kredi başvurusu yapmayın. Çünkü şubeden her zaman daha kolay ve hızlı kredi verilmektedir.

Aşağıda kredi notu düşüklere ihtiyaç kredisi veren bankaları ve şartlarını yazdık. Tek tek kontrol edip uygun olan bankayı tercih edebilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankaların Listesi

Aşağıda isimleri geçen bankalar kredi notu düşük kişilere kredi veren bankaların 2020 güncel listesidir. Yeni kurumlar da puanı düşük kişilere kredi vermeye karar verdikçe listeye yeni bankalar eklenecektir. (Sürekli güncellenecektir.)

 • Ziraat Bankası
 • ING Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • QNB Finans Bank
 • Garanti Bankası
 • ICBC Bank
 • Şeker Bank
 • Burgan Bank
 • Aktif Bank
 • Deniz Bank

Bu bankalar arasında Ziraat Bankası şu anda konut kredisi çekmek isteyen kişilere hem %0.99 faiz oranı ile düşük faizli konut kredisi vermektedir. Hem de konut ipoteği karşılığında kredi notu sıfır olanlara, kredi notu hiç olmayanlara ya da kara listeye giren kişilere kredi vermektedir.

Bu bankaların çalışma sistemleri, kredi çıkartma şartları, finansman onay süreçleri farklı süreçlerden geçmektedir. Örneğin, ING Bankası düşük puana kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ama öne sürdüğü şartlara bakınca kişilerin notu kötü bile olsa ve anında kredi verileceğini bilse bile krediye başvuru yapmak istememektedir. Çünkü, INB Bank’ın düşük banka puanına kredi çıkartma koşulu çok yüksek faizdir. Yani normal faizin 2 katı kadar faiz istemektedir ki bunu kabul edecek kişi sayısı oldukça azdır. Şimdi diğer bankaların koşullarına bakalım.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi 2020

Kamu bankası olarak Ziraat Bankası 2020 yılından itibaren hem düşük faizli kredi seçenekleri ile kredi veriyor hem de düşük notu olanlara yardımcı oluyor. Özellikle konut kredisi çekmek isteyenlere anlaşmalı inşaat şirketleri ile kredi çekilmesi durumunda %0.79 oranları ile konut kredisi vermektedir.

Bunun yanı sıra TOKİ ile ev alacaklara 2020 yılı sonrası başlayacak projeler için yeni başvurularda %0,49 oranları ile ev kredisi vereceğini duyurdu. Acil ihtiyaç kredileri için de Ziraat Bankası kredi notu yeterli olmayanlara diğer bankalara göre daha kolay kredi vermektedir. Örneğin, 12 ay vadeli 10 bin TL kredi için kredi notunun 1000 olması yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası’ndan Banka Puanı Düşük Çiftçiye Kredi

Çiftçiler için en uygun faizi Ziraat Bankası vermektedir. ÇKS sahibi olan çiftçilerimiz puanları düşük olsa bile Ziraat Bankası’ndan kredi çekebilmektedir. Ziraat Bankası aracılığı ile kredi kullanmak isteyen kişilerin;

 • ÇKS sahibi olması
 • Her sene düzenli bir gelire sahip olması
 • Kefil sunabilmesi
 • Tarla ya da bahçelerini ipotek olarak gösterebilmesi.

Çiftçilerimizin finansman ihtiyaçları için Ziraat Bankası tarafından verilen kredilerde findeks puanına çok dikkat edilmemektedir. Banka şubesine giden bir çiftçi ortalama 24 saat içinde hesabına kredi alabilmektedir.

Garanti Bankası Düşük Kredi Notuna Kredi

Özel bankalar arasında en hızlı ve kolay yoldan kredi veren banka Garanti Bankası’dır. Gelir belgenizin olması durumunda ve borçlanma düzeyiniz çok yüksek değilse Garanti Bankası aracılığı ile kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olması bunun için bir engel teşkil etmeyecektir. Kredi siciliniz bozuk değilse yani Kara listeye henüz girmediyseniz o zaman Garanti Bankası aracılığı ile hemen kredi çekebilirsiniz. Garanti Bankası 2020 yılında kredi notu düşük kişilere kredi vermeye devam etmektedir.

Düşük Puana Kredi İçin Gerekli Şartlar

En son çıkan sicil affı sonrası kredi notu düşük olanlara kredi imkanı tanınmaya başlandı. Kredi notu 0 olanlara ve kredi notu olmayanlara da kredi verilmektedir. Yapılması gerekenler içinde ilk olarak bankaya bir gelir belgesi sunulmasıdır. Siciliniz kötü bile olsa banka sizden gelir belgesi aldığında ve kredi limitinizin de yeterli olduğu hesaplandığında artık kredi çekebilirsiniz. Kredi notu düşük kişilere kredi 2020 yılında çıkacak sicil affı ile daha kolay olacaktır. Ama şimdi kredi onayının çıkması için gereken iki önemli unsur şunlardır;

 • Bir Sigortalı işinizin olması
 • Kredi limitinizin yeterli olması

Bu iki unsuru yerine getirdiğinizde bankalardan nakit alabilirsiniz. Peki hangi bankalar kredi puanı düşüklere çok kolay bir şekilde kredi veriyor? Bunlar arasında;

FIBABANK (Yeni Eklendi)

Yapı Kredi

Garanti Bankası

Finansbank

ICBC Bank

Aktif Bank

Yukarıda saydığımız bankalar en kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Öncelikle buralara başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır. Kesin kredi için lütfen detayları okumaya devam edin.

Doğru Bankayı Tercih Ederseniz Tek Seferde Kredinizi Çekebilirsiniz

Şu anda bu yazıyı okuyanlar peki hangi bankalar kredi notu düşük kişilere kredi vermektedir diye merak edip direkt banka ismi isteyebilmektedir. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim; gerçekten kredi çekmek istiyorsanız acele etmeyin ve doğru bankayı bulup tek seferde kredinizin onaylanmasını bekleyin. Yoksa hata üstüne hata yaparak size kredi vermeyecek bankaları tercih ederseniz o zaman kredi alma şansınız varsa bile kendi ellerinizle onu geri çevirmiş olacaksınız. Burada yapmanız gerekenleri ben size tek tek anlatacağım.

Findeks Puan Çizelgesi

Öncelikle Kendi Durumunuzu Gözden Geçirin

Burada kast ettiğimiz durum şudur; ne kadarlık bir geliriniz var? Aylık maaş bordrosu sahibi misiniz? Kara listede olup olmadığınızı biliyor musunuz? Çekeceğiniz krediyi ödeyebilecek mali bir gücünüz var mı?

Bunları göz önünde tutmadan başvuru yapmayın. Eğer findeksiniz düşük ise bunun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Findeksinizi nasıl öğrenebileceğinizi ve findeks hakkında daha fazla detayı;

“kredi notu nedir?”

başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Öz değerlendirmenizi yaptığınızda ve kendinizi yeni bir kredi için hazır hissettiğinizde o zaman ilk kapısına gideceğiniz bankaları tek tek yazalım.

Kredi Notu Düşük Olanların Yapması Gerekenleri Sıraladık

Kredi Notu Düşük Olanların Yapması Gerekenleri Sıraladık

Kredi Notu Düşük Kişilere Kefilsiz Kredi

Aşağıda kredi notu düşük kişilere kefilsiz hemen kredi veren bankaları yazdık. Banka puanı düşük kişilere aslında yüksek limitli kredi verilmez; ama Burgan Bank ve Bank pozitif kredi notu çok düşük olanlara bile yeri geldiğinde kefilsiz kredi imkanı tanımaktadır. Bu bankalardan kredi alabilmek için limitinizin yeterli olması ve gelir belgesi göstermeniz yeterli olacaktır.

Burada çok önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Bu bankalara yapılacak her kredi başvurusu kesin kabul edilecek diye bir şey yoktur. Bazı kişiler kredi notu düşüklere kredi veren bankalar diye hemen gidererek başvuru yapıp ağzının payını red cevabı alarak almaktadır. Siz böyle yapmayın. Önce değimiz gibi, kredi için yeterli misiniz? Geliriniz varsa ve geliriniz yeni kredi ile eski borçlarınızı aylık olarak karşılayacak güçte ise o zaman yolunuz açık olsun hemen başvuru yapın.

Ama hem geliriniz yok hem de kredi notunuz yerlerde sürünüyor o zaman kusura bakmayın ama hiçbir banka kredi vermez. Kendi kendimizi kandırmayalım. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2020 güncel listemizde; Aktif Bank ve Burgan Bank ön plana çıkmaktadır. Diğer bankaları da deneyebilirsiniz burada tercihi size bırakıyorum.

Burgan Bank Düşük Puana Kredi Vermektedir

Bu banka diğer bankalardan farklı yapıya sahiptir. Bunların aktif büyüklükleri bir Yapı Kredi Bankası ya da Ziraat Bankası gibi değildir. Bu bankaların daha kolay ve hızlı kredi verdiğini zaten herkes biliyor. Tek nedeni de diğer bankalar ile rekabet edebilme gücüdür. Yani siz olsanız aynı koşullarda kredi veren Ak Bankı mı tercih edersiniz yoksa Burgan Bankı mı? Ben olsam tanınırlığı daha yüksek olan Ak Bankı tercih ederdim. Bunun farkında olan Bank Pozitif ve Burgan Bank başvuru sahiplerine daha kolay kredi vererek adeta rekabet gücünü arttırmaktadır.

Burgan Bank diğer büyük kurumlar ile rekabet edebilmek için müşterilerinin yapmış olduğu başvuruları daha kolay kabul edebilmektedir. Özellikle Burgan Bank findeks notu düşük olanlara bile 24 saat gibi bir sürede hemen kredi onayı verebilmektedir. Bu noktada, ilk tercih edeceğiniz bankaların başında Burgan Bankası gelmektedir. Burgan Bank’a İnternet üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz ildeki Burgan Bank şubelerine de gidebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Her kredi notu düşük kişi sicili bozuk olacak diye bir kural yoktur; ama kredi notu düşük olduğu için kredi çekemiyorum diyen kişilerin geneli sicili de bozuk olmaktadır. Bu nedenle hem kredi notu düşük olanlara hem de sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında birlikte bilgi vermek daha doğru olacaktır. Aslında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar başlıklı yazımızda bozuk sicile kredi hakkında detaylı bilgiler verdik. Yine burada ek bilgilendirme yapabiliriz.

Bozuk sicilli kişilere kredi veren bankalar arasında; enpara, ICBC Bankası, Burgan Bank, Aktif Bank, Pozitif Bank yer almaktadır. Bu bankalara gelir beyanı ile başvuru yapabilir ve makul limitlerle kredi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileri?

Kredi çekmek için en önemli etken puandır. Birçok kişi puanı düşük olduğu için kredi alamıyor. Bu da acil paraya ihtiyacı olanlar için alternatif yollar aramak anlamına gelmektedir. Bir de kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları denemek isterseniz sizin için kredi notuna göre kredi veren bankaların hangileri olduğunu yazalım. ING Bankası şu anda kredi notu çok yüksek olanlara düşük faizle kredi vermektedir. Bu banka, sicili iyi olanlara kolay kredi verirken, Aktif Bank da sadece gelir belgesi ve kişinin kredi limitine bakarak kredi onayı vermektedir. Kısacası findeksiniz çok düşük olsa bile kredi notuna bakmayan bankalar sayesinde kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Olmayanların Durumu

Kredi notu olmayanlar ile sıfır olanların durumu kısaca şu şekildedir; Bu kişiler şimdiye kadar çok fazla bankacılık faaliyetlerine katılmadıkları için bankalar nezdinde ve özellikle findeks sitesi üzerinden bir kredi notları oluşmamıştır. Bu da onlarınkinin sıfır olarak gözükmesine ya da hiç kredi notu olmamasına neden olmaktadır.

Bu durumdaki kişilerin banka sicil durumları belli olmadığı için bankalar kredi vermek istemeyebilir. Buna çözüm olarak; bir kredi kartı talebinde bulunularak önce bankalar ile çalışmak gerekmektedir. Bu şekilde birkaç işlem sonrası 6 ay içinde oluşmaya başlayacaktır. Bu da kredi yolunu açacaktır.

İnternetten Düşük Kredi Notuna Kredi İmkanı

Kredi notum düşük ya da sicilim bozuk ondan kredi çekemiyorum diyenlere kolay ve kesin kredi yolu olarak internet üzerinden online kredi başvurusunu öneriyoruz. Bu şekilde mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden kredi çekmek isteyenlerden sadece kredi limiti şartı istenmektedir. Kredi şartlarını taşıyorsanız siciliniz de bozuk olsa ya da kredi notunuz da düşük olsa kredi çekme şansı elde edebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri olduğunu belirttik. Ama bu size yüzde yüz kredi verileceği anlamına gelmez. Sicili bozuk olanlara sadece daha kolay kredi imkanı ve şartlarını yazdık. Başvuru sonrası onay aşamasına banka karar vermektedir. Kredi puanı düşük kişiler bu puanlarını yükselterek kredi sorununa kesin çözüm bulabilir.

Kredi Notu Düşüklere Araç Kredisi Müjdesi

Garanti Bankası, TEB Bankası araç kredisi çekmek isteyip kredi notu düşük kişilere daha hızlı kredi vermeye başladı. Özellikle Fiat Egea, Opel, Wolksvagen, Renault, Ford, Toyota, Honda grubu araçları sıfır aldığınızda bayi anlaşması sağlandıktan sonra kredi notunuz düşük olsa bile bu bankalar size kolay şekilde kredi vermektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Konut Kredisi Verilir Mi?

Konut kredisi için en önemli detaylardan biri de kişinin kredi sicil durumudur. Kredi siciliniz bozuk değilse, kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sabit bir geliriniz olması, alacağınız evin iskan ruhsatının olması ve evin değerinin çekeceğiniz krediden yüksek olması gerekmektedir. Sigortalı çalışıyorsanız makul düzeyde kredi çekebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 17 yorum yapıldı:

Yorum Yaz