Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Kolay Kredi)

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Kolay Kredi)

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2019 konusunda daha önceki yazımızda bankadan kredi çekebilmek için en önemli unsurun kredi notu olduğunu belirttik. Özetle kredi notu düşük olanların kredi çekme şansının az olduğunu belirtmişti.  Ama söz konusu findeks puanı düşük kişilere kredi veren bankalar da vardır. Bu yazımızda hem kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hem de sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri sorusuna yanıt verdik. Bu bankaların çalışma sistemleri, kredi çıkartma şartları, finansman onay süreçleri farklı süreçlerden geçmektedir. Örneğin, ING Bankası düşük puana kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ama öne sürdüğü şartlara bakınca kişilerin notu kötü bile olsa ve anında kredi verileceğini bilse bile krediye başvuru yapmak istememektedir. Çünkü, INB Bank’ın düşük banka puanına kredi çıkartma koşulu çok yüksek faizdir. Yani normal faizin 2 katı kadar faiz istemektedir ki bunu kabul edecek kişi sayısı oldukça azdır. Şimdi diğer bankaların koşullarına bakalım.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2019

En son çıkan sicil affı sonrası kredi notu düşük olanlara kredi imkanı tanınmaya başlandı. Kredi notu 0 olanlara ve kredi notu olmayanlara da kredi verilmektedir. Yapılması gerekenler içinde ilk olarak bankaya bir gelir belgesi sunulmasıdır. Siciliniz kötü bile olsa banka sizden gelir belgesi aldığında ve kredi limitinizin de yeterli olduğu hesaplandığında artık kredi çekebilirsiniz. Kredi notu düşük kişilere kredi 2019 yılında çıkacak sicil affı ile daha kolay olacaktır. Ama şimdi kredi onayının çıkması için gereken iki önemli unsur şunlardır;

  • Bir Sigortalı işinizin olması
  • Kredi limitinizin yeterli olması

Bu iki unsuru yerine getirdiğinizde bankalardan nakit alabilirsiniz. Peki hangi bankalar kredi puanı düşüklere kredi veriyor? Bunlar arasında;

FIBABANK,

Yapı Kredi

Garanti Bankası

Finansbank

ICBC Bank

Aktif Bank

Yukarıda saydığımız bankalar en kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Öncelikle buralara başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır. Kesin kredi için lütfen detayları okumaya devam edin.

Bankaların Bazıları Düşük Kredi Puanına Anında Kredi Vermektedir

Daha önceki senelerde devlet bankaları kredi verme konusunda cimri davranıp seçici oluyorlardı. Bundan dolayı “Düşük kredi notuna kredi veren banka var mı?”şeklinde arayışta olan okuyucularımıza daha çok özel bankalar hatta, HSCB, Finansbank, Deniz Bank ve ICBC Bank gibi yabancı sermayeli bankaları tavsiye ediyorduk. Ama 2019 senesine geldiğimiz şu günlerde artık birçok yabancı, yerli, özel ve kamu bankasının daha kolay ve hızlı kredi verdiğini ifade edebiliriz. Bankaların sicil affı sonrası kredi çıkartma konusunda elleri güçlendi. Bundan dolayı findeksi düşük kişiler yani puanı düşük olanlara kredi veren banka sayısı daha da arttı diyebiliriz.

Şu anda bu yazıyı okuyanlar peki hangi bankalar kredi notu düşük kişilere kredi vermektedir diye merak edip direkt banka ismi isteyebilmektedir. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim; gerçekten kredi çekmek istiyorsanız acele etmeyin ve doğru bankayı bulup tek seferde kredinizin onaylanmasını bekleyin. Yoksa hata üstüne hata yaparak size kredi vermeyecek bankaları tercih ederseniz o zaman kredi alma şansınız varsa bile kendi ellerinizle onu geri çevirmiş olacaksınız. Burada yapmanız gerekenleri ben size tek tek anlatacağım.

Öncelikle Kendi Durumunuzu Gözden Geçirin

Burada kast ettiğimiz durum şudur; ne kadarlık bir geliriniz var? Aylık maaş bordrosu sahibi misiniz? Kara listede olup olmadığınızı biliyor musunuz? Çekeceğiniz krediyi ödeyebilecek mali bir gücünüz var mı?

Bunları göz önünde tutmadan başvuru yapmayın. Eğer findeksiniz düşük ise bunun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Findeksinizi nasıl öğrenebileceğinizi ve findeks hakkında daha fazla detayı;

“kredi notu nedir?”

başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Öz değerlendirmenizi yaptığınızda ve kendinizi yeni bir kredi için hazır hissettiğinizde o zaman ilk kapısına gideceğiniz bankaları tek tek yazalım.

Kredi Notu Düşük Olanların Yapması Gerekenleri Sıraladık

Kredi Notu Düşük Olanların Yapması Gerekenleri Sıraladık

Kredi Notu Düşük Kişilere Kefilsiz Kredi

Aşağıda kredi notu düşük kişilere kefilsiz hemen kredi veren bankaları yazdık. Banka puanı düşük kişilere aslında yüksek limitli kredi verilmez; ama Burgan Bank ve Bank pozitif kredi notu çok düşük olanlara bile yeri geldiğinde kefilsiz kredi imkanı tanımaktadır. Bu bankalardan kredi alabilmek için limitinizin yeterli olması ve gelir belgesi göstermeniz yeterli olacaktır.

Burgan Bank Düşük Puana Kredi Vermektedir

Bu banka diğer bankalardan farklı yapıya sahiptir. Bunların aktif büyüklükleri bir Yapı Kredi Bankası ya da Ziraat Bankası gibi değildir. Bu bankaların daha kolay ve hızlı kredi verdiğini zaten herkes biliyor. Tek nedeni de diğer bankalar ile rekabet edebilme gücüdür. Yani siz olsanız aynı koşullarda kredi veren Ak Bankı mı tercih edersiniz yoksa Burgan Bankı mı? Ben olsam tanınırlığı daha yüksek olan Ak Bankı tercih ederdim. Bunun farkında olan Bank Pozitif ve Burgan Bank başvuru sahiplerine daha kolay kredi vererek adeta rekabet gücünü arttırmaktadır.

Bank Pozitif de Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor

Burada çok önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Bu bankalara yapılacak her kredi başvurusu kesin kabul edilecek diye bir şey yoktur. Bazı kişiler kredi notu düşüklere kredi veren bankalar diye hemen gidererek başvuru yapıp ağzının payını red cevabı alarak almaktadır. Siz böyle yapmayın. Önce değimiz gibi, kredi için yeterli misiniz? Geliriniz varsa ve geliriniz yeni kredi ile eski borçlarınızı aylık olarak karşılayacak güçte ise o zaman yolunuz açık olsun hemen başvuru yapın.

Ama hem geliriniz yok hem de kredi notunuz yerlerde sürünüyor o zaman kusura bakmayın ama hiçbir banka kredi vermez. Kendi kendimizi kandırmayalım. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2019 güncel listemizde; Aktif Bank ve Burgan Bank ön plana çıkmaktadır. Diğer bankaları da deneyebilirsiniz burada tercihi size bırakıyorum.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Her kredi notu düşük kişi sicili bozuk olacak diye bir kural yoktur; ama kredi notu düşük olduğu için kredi çekemiyorum diyen kişilerin geneli sicili de bozuk olmaktadır. Bu nedenle hem kredi notu düşük olanlara hem de sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında birlikte bilgi vermek daha doğru olacaktır. Aslında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar başlıklı yazımızda bozuk sicile kredi hakkında detaylı bilgiler verdik. Yine burada ek bilgilendirme yapabiliriz.

Bozuk sicilli kişilere ve kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalar arasında; enpara, ICBC Bankası, Burgan Bank, Aktif Bank, Pozitif Bank yer almaktadır. Bu bankalara gelir beyanı ile başvuru yapabilir ve makul limitlerle kredi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileri

Kredi çekmek için en önemli etken kredi notudur. Birçok kişi kredi banka puanı düşük olduğu için kredi alamıyor. Bu da acil paraya ihtiyacı olanlar için alternatif yollar aramak anlamına gelmektedir. Bir de kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları denemek isterseniz sizin için kredi notuna göre ya da kredi notuna bakmadan kredi veren bankaların hangileri olduğunu yazalım. ING Bankası şu anda kredi notu çok yüksek olanlara düşük faizle kredi vermektedir. Bu banka, sicili iyi olanlara kolay kredi verirken, Aktif Bank da kredi notuna bakmayıp sadece gelir belgesi ve kişinin kredi limitine bakarak kredi onayı vermektedir. Kısacası kredi notunuz çok düşük olsa bile kredi notuna bakmayan bankalar sayesinde kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Olmayanlara ve Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Verilir Mi?

Kredi notu olmayanlar ile kredi notu sıfır olanların durumu kısaca şu şekildedir; Bu kişiler şimdiye kadar çok fazla bankacılık faaliyetlerine katılmadıkları için bankalar nezdinde ve özellikle findeks sitesi üzerinden bir kredi notları oluşmamıştır. Bu da onların kredi notunun sıfır olarak gözükmesine ya da hiç kredi notu olmamasına neden olmaktadır.

Bu durumdaki kişilerin banka sicil durumları belli olmadığı için bankalar kredi vermek istemeyebilir. Buna çözüm olarak; bir kredi kartı talebinde bulunularak önce bankalar ile çalışmak gerekmektedir. Bu şekilde birkaç işlem sonrası 6 ay içinde kredi notu oluşmaya başlayacaktır. Bu da kredi yolunu açacaktır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak kredi çekmek kadar zor olmasa da düşük kredi notuna kredi kartı almak kimi zaman yine zor olabilmektedir. Bu nedenle kredi kartını da kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankalardan almak daha hızlı sonuç almayı sağlayacaktır. Bu bankalar içinde; Yapı Kredi, Finansbank, Garanti Bankası, TEB Bankası, Aktif Bank, Burgan Bank, ICBC Bank gibi bankalar yer almaktadır. Kredi kartı için şubeye değil internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

İnternetten Düşük Kredi Notuna Kredi İmkanı

Kredi notum düşük ya da sicilim bozuk ondan kredi çekemiyorum diyenlere kolay ve kesin kredi yolu olarak internet üzerinden online kredi başvurusunu öneriyoruz. Bu şekilde mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden kredi çekmek isteyenlerden sadece kredi limiti şartı istenmektedir. Kredi şartlarını taşıyorsanız siciliniz de bozuk olsa ya da kredi notunuz da düşük olsa kredi çekme şansı elde edebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri olduğunu belirttik. Ama bu size yüzde yüz kredi verileceği anlamına gelmez. Kredi notu düşük olanlara ve sicili bozuk olanlara sadece daha kolay kredi imkanı ve şartlarını yazdık. Başvuru sonrası onay aşamasına banka karar vermektedir. Kredi puanı düşük kişiler bu puanlarını yükselterek kredi sorununa kesin çözüm bulabilir.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 12 yorum yapıldı:

Yorum Yaz