Kredi Notu Düşüklere 24 Saat İçinde Kredi Veren Tüm Bankalar

Kredi Notu Düşüklere 24 Saat İçinde Kredi Veren Tüm Bankalar

Bankalar düşük kredi notuna sahip olan kişilerin de kredi çekebilmesi için belli şartlar altında (kefil, teminat, ipotek vb..) onlara kredi imkanı tanımaktadır. Hangi bankaların kredi notu düşüklere kredi verdiğini bu yazımızda detaylandırdık. Şunu unutmayın: kredi notunuz düşükse o zaman kredi başvurusu yaparken çok dikkatli olmalı ve kesin olarak size kredi verecek olan bankayı tercih etmelisiniz. Çünkü krediniz olumsuz sonuçlandığında kredi notunuz daha da düşmektedir. Bu noktada, aşağıda ipotekle ve kefil sunulması şartı ile kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2019 yılına ait şartları ve kredi başvuru yollarını el aldık.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankaların Listesi

Aşağıda isimleri geçen bankalar kredi notu düşük kişilere kredi veren bankaların 2019 güncel listesidir. Yeni kurumlar da puanı düşük kişilere kredi vermeye karar verdikçe listeye yeni bankalar eklenecektir. (Sürekli güncellenecektir.)

 • Ziraat Bankası
 • ING Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • QNB Finans Bank
 • Garanti Bankası
 • ICBC Bank
 • Şeker Bank
 • Burgan Bank
 • Aktif Bank
 • Deniz Bank

Bu bankalar arasında Ziraat Bankası şu anda konut kredisi çekmek isteyen kişilere hem %0.99 faiz oranı ile düşük faizli konut kredisi vermektedir. Hem de konut ipoteği karşılığında kredi notu sıfır olanlara, kredi notu hiç olmayanlara ya da kara listeye giren kişilere kredi vermektedir.

Bu bankaların çalışma sistemleri, kredi çıkartma şartları, finansman onay süreçleri farklı süreçlerden geçmektedir. Örneğin, ING Bankası düşük puana kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ama öne sürdüğü şartlara bakınca kişilerin notu kötü bile olsa ve anında kredi verileceğini bilse bile krediye başvuru yapmak istememektedir. Çünkü, INB Bank’ın düşük banka puanına kredi çıkartma koşulu çok yüksek faizdir. Yani normal faizin 2 katı kadar faiz istemektedir ki bunu kabul edecek kişi sayısı oldukça azdır. Şimdi diğer bankaların koşullarına bakalım.

Ziraat Bankası’ndan Banka Puanı Düşük Çiftçiye Kredi

Çiftçiler için en uygun faizi Ziraat Bankası vermektedir. ÇKS sahibi olan çiftçilerimiz puanları düşük olsa bile Ziraat Bankası’ndan kredi çekebilmektedir. Ziraat Bankası aracılığı ile kredi kullanmak isteyen kişilerin;

 • ÇKS sahibi olması
 • Her sene düzenli bir gelire sahip olması
 • Kefil sunabilmesi
 • Tarla ya da bahçelerini ipotek olarak gösterebilmesi.

Çiftçilerimizin finansman ihtiyaçları için Ziraat Bankası tarafından verilen kredilerde findeks puanına çok dikkat edilmemektedir. Banka şubesine giden bir çiftçi ortalama 24 saat içinde hesabına kredi alabilmektedir.

Düşük Puana Kredi İçin Gerekli Şartlar

En son çıkan sicil affı sonrası kredi notu düşük olanlara kredi imkanı tanınmaya başlandı. Kredi notu 0 olanlara ve kredi notu olmayanlara da kredi verilmektedir. Yapılması gerekenler içinde ilk olarak bankaya bir gelir belgesi sunulmasıdır. Siciliniz kötü bile olsa banka sizden gelir belgesi aldığında ve kredi limitinizin de yeterli olduğu hesaplandığında artık kredi çekebilirsiniz. Kredi notu düşük kişilere kredi 2019 yılında çıkacak sicil affı ile daha kolay olacaktır. Ama şimdi kredi onayının çıkması için gereken iki önemli unsur şunlardır;

 • Bir Sigortalı işinizin olması
 • Kredi limitinizin yeterli olması

Bu iki unsuru yerine getirdiğinizde bankalardan nakit alabilirsiniz. Peki hangi bankalar kredi puanı düşüklere çok kolay bir şekilde kredi veriyor? Bunlar arasında;

FIBABANK (Yeni Eklendi)

Yapı Kredi

Garanti Bankası

Finansbank

ICBC Bank

Aktif Bank

Yukarıda saydığımız bankalar en kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Öncelikle buralara başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır. Kesin kredi için lütfen detayları okumaya devam edin.

Doğru Bankayı Tercih Ederseniz Tek Seferde Kredinizi Çekebilirsiniz

Şu anda bu yazıyı okuyanlar peki hangi bankalar kredi notu düşük kişilere kredi vermektedir diye merak edip direkt banka ismi isteyebilmektedir. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim; gerçekten kredi çekmek istiyorsanız acele etmeyin ve doğru bankayı bulup tek seferde kredinizin onaylanmasını bekleyin. Yoksa hata üstüne hata yaparak size kredi vermeyecek bankaları tercih ederseniz o zaman kredi alma şansınız varsa bile kendi ellerinizle onu geri çevirmiş olacaksınız. Burada yapmanız gerekenleri ben size tek tek anlatacağım.

Findeks Puan Çizelgesi

Öncelikle Kendi Durumunuzu Gözden Geçirin

Burada kast ettiğimiz durum şudur; ne kadarlık bir geliriniz var? Aylık maaş bordrosu sahibi misiniz? Kara listede olup olmadığınızı biliyor musunuz? Çekeceğiniz krediyi ödeyebilecek mali bir gücünüz var mı?

Bunları göz önünde tutmadan başvuru yapmayın. Eğer findeksiniz düşük ise bunun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Findeksinizi nasıl öğrenebileceğinizi ve findeks hakkında daha fazla detayı;

“kredi notu nedir?”

başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Öz değerlendirmenizi yaptığınızda ve kendinizi yeni bir kredi için hazır hissettiğinizde o zaman ilk kapısına gideceğiniz bankaları tek tek yazalım.

Kredi Notu Düşük Olanların Yapması Gerekenleri Sıraladık

Kredi Notu Düşük Olanların Yapması Gerekenleri Sıraladık

Kredi Notu Düşük Kişilere Kefilsiz Kredi

Aşağıda kredi notu düşük kişilere kefilsiz hemen kredi veren bankaları yazdık. Banka puanı düşük kişilere aslında yüksek limitli kredi verilmez; ama Burgan Bank ve Bank pozitif kredi notu çok düşük olanlara bile yeri geldiğinde kefilsiz kredi imkanı tanımaktadır. Bu bankalardan kredi alabilmek için limitinizin yeterli olması ve gelir belgesi göstermeniz yeterli olacaktır.

Burada çok önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Bu bankalara yapılacak her kredi başvurusu kesin kabul edilecek diye bir şey yoktur. Bazı kişiler kredi notu düşüklere kredi veren bankalar diye hemen gidererek başvuru yapıp ağzının payını red cevabı alarak almaktadır. Siz böyle yapmayın. Önce değimiz gibi, kredi için yeterli misiniz? Geliriniz varsa ve geliriniz yeni kredi ile eski borçlarınızı aylık olarak karşılayacak güçte ise o zaman yolunuz açık olsun hemen başvuru yapın.

Ama hem geliriniz yok hem de kredi notunuz yerlerde sürünüyor o zaman kusura bakmayın ama hiçbir banka kredi vermez. Kendi kendimizi kandırmayalım. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2019 güncel listemizde; Aktif Bank ve Burgan Bank ön plana çıkmaktadır. Diğer bankaları da deneyebilirsiniz burada tercihi size bırakıyorum.

Burgan Bank Düşük Puana Kredi Vermektedir

Bu banka diğer bankalardan farklı yapıya sahiptir. Bunların aktif büyüklükleri bir Yapı Kredi Bankası ya da Ziraat Bankası gibi değildir. Bu bankaların daha kolay ve hızlı kredi verdiğini zaten herkes biliyor. Tek nedeni de diğer bankalar ile rekabet edebilme gücüdür. Yani siz olsanız aynı koşullarda kredi veren Ak Bankı mı tercih edersiniz yoksa Burgan Bankı mı? Ben olsam tanınırlığı daha yüksek olan Ak Bankı tercih ederdim. Bunun farkında olan Bank Pozitif ve Burgan Bank başvuru sahiplerine daha kolay kredi vererek adeta rekabet gücünü arttırmaktadır. Burgan Bank diğer büyük kurumlar ile rekabet edebilmek için müşterilerinin yapmış olduğu başvuruları daha kolay kabul edebilmektedir. Özellikle Burgan Bank findeks notu düşük olanlara bile 24 saat gibi bir sürede hemen kredi onayı verebilmektedir. Bu noktada, ilk tercih edeceğiniz bankaların başında Burgan Bankası gelmektedir. Burgan Bank’a İnternet üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz ildeki Burgan Bank şubelerine de gidebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Her kredi notu düşük kişi sicili bozuk olacak diye bir kural yoktur; ama kredi notu düşük olduğu için kredi çekemiyorum diyen kişilerin geneli sicili de bozuk olmaktadır. Bu nedenle hem kredi notu düşük olanlara hem de sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında birlikte bilgi vermek daha doğru olacaktır. Aslında sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar başlıklı yazımızda bozuk sicile kredi hakkında detaylı bilgiler verdik. Yine burada ek bilgilendirme yapabiliriz.

Bozuk sicilli kişilere kredi veren bankalar arasında; enpara, ICBC Bankası, Burgan Bank, Aktif Bank, Pozitif Bank yer almaktadır. Bu bankalara gelir beyanı ile başvuru yapabilir ve makul limitlerle kredi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileri?

Kredi çekmek için en önemli etken puandır. Birçok kişi puanı düşük olduğu için kredi alamıyor. Bu da acil paraya ihtiyacı olanlar için alternatif yollar aramak anlamına gelmektedir. Bir de kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları denemek isterseniz sizin için kredi notuna göre kredi veren bankaların hangileri olduğunu yazalım. ING Bankası şu anda kredi notu çok yüksek olanlara düşük faizle kredi vermektedir. Bu banka, sicili iyi olanlara kolay kredi verirken, Aktif Bank da sadece gelir belgesi ve kişinin kredi limitine bakarak kredi onayı vermektedir. Kısacası findeksiniz çok düşük olsa bile kredi notuna bakmayan bankalar sayesinde kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Olmayanların Durumu

Kredi notu olmayanlar ile sıfır olanların durumu kısaca şu şekildedir; Bu kişiler şimdiye kadar çok fazla bankacılık faaliyetlerine katılmadıkları için bankalar nezdinde ve özellikle findeks sitesi üzerinden bir kredi notları oluşmamıştır. Bu da onlarınkinin sıfır olarak gözükmesine ya da hiç kredi notu olmamasına neden olmaktadır.

Bu durumdaki kişilerin banka sicil durumları belli olmadığı için bankalar kredi vermek istemeyebilir. Buna çözüm olarak; bir kredi kartı talebinde bulunularak önce bankalar ile çalışmak gerekmektedir. Bu şekilde birkaç işlem sonrası 6 ay içinde oluşmaya başlayacaktır. Bu da kredi yolunu açacaktır.

İnternetten Düşük Kredi Notuna Kredi İmkanı

Kredi notum düşük ya da sicilim bozuk ondan kredi çekemiyorum diyenlere kolay ve kesin kredi yolu olarak internet üzerinden online kredi başvurusunu öneriyoruz. Bu şekilde mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden kredi çekmek isteyenlerden sadece kredi limiti şartı istenmektedir. Kredi şartlarını taşıyorsanız siciliniz de bozuk olsa ya da kredi notunuz da düşük olsa kredi çekme şansı elde edebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri olduğunu belirttik. Ama bu size yüzde yüz kredi verileceği anlamına gelmez. Sicili bozuk olanlara sadece daha kolay kredi imkanı ve şartlarını yazdık. Başvuru sonrası onay aşamasına banka karar vermektedir. Kredi puanı düşük kişiler bu puanlarını yükselterek kredi sorununa kesin çözüm bulabilir.

Etiketler: ,

Bu yazı için 12 yorum yapıldı:

Yorum Yaz