Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

featured
kredi notu sorgulama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi notu öğrenme ve sorgulama ücreti çok yüksek olduğu için özellikle ücretsiz kredi notu öğrenme yollarını bilmek gerekmektedir. Bu yazımızda tam da size lazım olan ve pek fazla kimsenin henüz bilmediği ama kesin sonuç veren bedava kredi puanı öğrenme yollarını ve bedava Findeks sorgulama hakkında tüm bilgileri vereceğiz.

Not: Hangi bankanın müşterisi olduğunuz önemli değil. Önemli olan bankanın size sunmuş olduğu ücretsiz Findeks öğrenme hakkının kullanma yollarının bilinmesidir. Mesele herkes Findeks üzerinden bu notu en azından 1 TL karşılığından öğrenmeye çalışırken, bazı müşteriler de hiç para vermeden sadece telefon üzerinden internet bankacılığına girip 1 dakika içinde findeksini öğrenebilmektedir.

Sizi için bedava Findeks sorgula tekniklerinin hepsini yazdık. Lütfen tek tek inceleyip sorgulamalar hakkında detaylı bilgi sahip olun ve bedavadan boş yere para ödemeyin artık.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 2022

2022 yılında artık teknolojik imkanların gelişmesi ile birlikte Findeks sorgulama alanları da hızla artmış durumda. Akıllı telefonlar üzerindeki bankacılık uygulamaları üzerinden bile artık Findeks hızlı bir şekilde hesaplanabilmektedir. Size hangisi uygunsa ona göre bir tanesini seçerek hemen şimdi Findeks notunuzu öğrenebilirsiniz.

 • Telefon üzerinden
 • SMS ile
 • İnternet Bankacılığı
 • Mobil telefon Bankacılığı
 • KKB Findeks Sitesi Üzerinde
 • Bankalar Üzerinden
 • Banka Şubelerinden
 • E-devlet
 • T.C İle Sorgulama

Banka sicil puanınızı öğrenmek için yazdığımız yöntemlerden herhangi birini para ödemeden hemen şimdi kullanmak için hangi yöntemden nasıl yararlanacağınızı ve hesaplamanın nasıl olacağını yöntemlere uygun olarak açıkladık.

İlk sıradan başlayalım.

Banka Yetkilisi Findeks Kredi Notunu Söyler Mi?

Müşterisi olduğunuz bankaya gittiğinizde, gişeden kredi notu öğrenmek için sıra alamazsınız; ama bankadaki konumuza bağlı olarak banka yetkilisi size banka sicil durumunuzu, kredi notunuzun seviyesini ve kredi çekip çekemeyeceğinizi size detaylı bir şekilde anlatacaktır.  Burada önemli bir noktayı kesinlikle unutmayın. Öncelikle banka yetkisi sizin kredi sicilinizi bilgisayar ekranında görebilmektedir. Kredi notunuzun kaç olduğunu da görebilir; ama bunu sizinle paylaşma mecburiyeti yoktur. Rica edip bu bilgiyi istemeniz durumunda size puanınız hakkında detaylı bilgi verip dahası size ne kadar bireysel kredi çıkacağını bile söyleyebilir.

Size ip ucu vermek gerekirse; yapmanız gereken şey şudur; banka şubesine gidip, bireysel kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurusu ile ilgili gişeden sıra almalısınız. Sıranız geldiğinde bir kredi ya da kart başvurusu yapmak istediğinizi ama öncesinden kredi notunu öğrenmek istediğinizi belirtin. Yetkili size sahip olduğunu puan hakkında bilgileri hemen verecektir. Bu iyi bir yöntemdir ve her zaman işe yarar. 🙂

Banka Müşteri Hizmetlerinden Kredi Notunu Öğrenmek 

Banka şubesine kadar gitmek istemeyen kişiler oturduğu yerden hiç para ödemeden yani ücretsiz bir şekilde kredi notunu öğrenmek için bankanın müşteri hizmetlerini aramak isteyebilir. Banka müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanıp kredi notumu öğrenmek istiyorum derseniz bu konuda size bilgi verilmez. Ama bunun yerine önce kredi paketleri hakkında bilgi isteyip daha sonra notumu öğrenmek istiyorum derseniz yine bankaya göre değişmekle birlikte size notunuzun durumu hakkında faydalı bilgiler verilecektir.

T.C İle Kredi Notunu Ücretsiz Sorgulama

T.C Kimlik numarası ile kredi notunu ücretsiz sorgulama genel olarak yoktur; ama Findeks sitesi üzerinden BKM uygulaması ile bir kereliğine mahsus olmak üzere sadece 1 TL karşılığında T.C kimlik numarası ile kredi notu sorgulama yapılabilir. BKM Findekse üye olarak tek seferlik bu hizmetten hemen yararlanabilirsiniz. BKM Findeks 1 TL kredi Notu Öğrenme Kampanyası

Bedava Kredi Notu Öğrenme Yolları

Sitemizi ziyaret eden birçok kişi ücretsiz kredi notu imkanı elde etti. Sizin için  ayrıca bu içeriğimizi ekleyip tamamen bedava ve etkili sonuçlar veren kredi puanı sorgulama hakkında bazı özel teknikler anlatacağız. Bu teknikler birçok kişi tarafından maalesef bilinmiyor.

Bankalar da bu işten iyi para kazandığı için ücretsiz Findeks reklamı da yapma gereği de duymuyorlar. Bu noktada sizin için tüm yolları burada ayrıca yeniden banka banka yazdık.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Puanı Öğrenme

İnternet bankacılığı üzerinden kredi notu sorgulama servisleri bütün bankalar tarafından sunulan bir hizmet haline geldi. İnternet bankacılığı ile sorgulama yapabilmek için öncelikle kimlik numarası ya da banka hesap numarası yanında şifre tuşlanır ve sisteme girilir.

Her bankanın sağ üstte bir arama butonu vardır. Bu mobil bankacılıkta sol alt tarafta olmaktadır. Bu arama butonuna ücretsiz risk raporu hesaplama diye yazınız. Karşınıza çıkacak olan ekrandan bankanızın size bedava kredi notu öğrenme hakkı verip vermediğini hemen anlayabilirsiniz.

Banka banka gezip uğraşmak istemiyorsanız sizin için aşağıda bankaların Findeks hizmetlerini nasıl verdiklerini, kaç para istediklerini ve hangi bankanın bedava Findeks hizmeti sunduğunu açıkladığımız başlıkları inceleyebilir ve nokta atışı ile hemen anında findeksinizi bedavaya öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Kapısında Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

E-devlet artık birçok konuda vatandaşlara ücretsiz hizmetler vermeye başladı. Devlet kapılarındaki yoğunluğu azaltmaya yönelik olarak açılmış olan bu site üzerinden A’dan Z’ye birçok işlem yapabilirsiniz. Ama şu anda maalesef e-devlet üzerinden ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama hizmeti verilmeye başlanmadı. Daha doğrusu ücrete tabi olarak da verilmemektedir. E-devlet yerine aşağıdaki önerdiğimiz bankaları deneyebilirsiniz.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme Adımları (Turkcell, Vodafone, Turk Telekom Avea)

SMS ile ücretsiz kredi notu öğrenmek isteyenler Turkcel, Vodafone, Türk Telekom Avea Üzerinden kredi notu sorgulama yapabilir.

Turkcell İçin: T.C Kimlik Numarası; TCKN Boşluk DOĞUM Yılınızı Yazıp 1122’ye gönderin (Örneğin: 123456789 1985)

Vodafone İçin: T.C Kimlik Numarası; TCKN Boşluk DOĞUM Yılınızı Yazıp 1122’ye gönderin (Örneğin: 123456789 1985)

Turk Telekom Avea İçin: T.C Kimlik Numarası; TCKN Boşluk DOĞUM Yılınızı Yazıp 1122’ye gönderin (Örneğin: 123456789 1985)

ÜCRETLENDİRME: Her üç operatör kimseye bedava sorgulama hakkı vermiyor. Bu üç operatörün her sorgulama başı 9 TL ücret aldığı tespit edilmiştir. Bu sorgulamalara para vermek yerine aşağıdaki ücretsiz kredi notu öğrenme servislerini tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

Kredi Notu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kredi notu; bir kişinin kredi çekip çekemeyeceği ile ilgili olarak bankaya bilgi veren, kişinin sicil durumunu rakamlara döken bir risk değerlendirme raporudur. 0 ile 1900 arasında değişir ve hesaplaması da oldukça kolaydır.

Kredi notu; Kredi Kayıt Bürosu tarafından uzun süre önce faaliyete sokulan Findeks.com sitesi üzerinden hesaplanır ve bazı müşteri hareketleri baz alınarak puan belirlenir. Findeks hesaplanırken dikkat edilen noktalar;

 • Kişinin kredi kartı ödemeleri
 • İhtiyaç Kredisi Ödemeleri
 • Konut Kredisi Ödemeleri
 • Nakit Avans Ödemelerinin Durumu
 • Çekmiş Olduğu Krediler
 • Gelir Durumu
 • Banka Hesap Hareketleri
 • Faizdeki parası
 • Döviz Hesabı
 • Bankadaki otomatik ödeme talimatları

Bunlar bir kişin findeks notunu hesaplanması noktasında baz alınan unsurlardır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Servisi Olan Bankalar

Şimdi en faydalı kısma geldik sayılır. Bankaların ücretsiz kredi notu servisi olanlar bizim için önceliklidir; ama bazı bankaların müşteri sayısı çok fazla olduğu için ücretli de olsa onların da Findeks öğrenme yollarını açıkladık.

İş Bankası Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

İş Bankası müşterileri İş Bankası internet bankacılığını kullanarak anında kredi notunu öğrenebiliyor.  İş Bankasının resmi internet sayfasında verilen bilgilere göre, aşağıda verilen adresler kullanılarak anında kredi notu öğrenilebilmektedir. Bu sorgulamalar için bankanın belirttiği bir rakam olmaması sorgulamanın ücretsiz olması anlamına gelmektedir. İşte İş Bankası ücretsiz kredi notu sorgulama kanalları;

“Risk Raporunuzu İnternet Şubemiz, Bankamatiklerimiz, İşCep ve şubelerimiz aracılığıyla alabilirsiniz. Risk Raporunuza ulaşmak için

 • İnternet Şubemizden Kredilerim > Kredi Risk Raporu
 • Bankamatiklerimizden Bilgi Sorma > Kredi Risk Raporu
 • İşCep’ten Krediler > Kredi Risk Raporu

adımlarını takip edebilirsiniz.”

İş Bankası kredi notu öğrenme

Garanti Bankası Ücretsiz Kredi Puanı Öğrenme

Garanti Bankası kredi risk raporu öğrenme sayfasına girerek birkaç adımda kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenebilmek için Garanti Bankası internet bankacılığı şifresini tuşlamanız ve bankanın ana sayfasına geldiğinizde; kredi risk raporu yazarak ilgili yeni sayfaya ulaşabilirsiniz. Risk raporu sayfasına geldikten sonra sorgulama yaparak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İlgili sayfa: https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/kredi-notu-nedir.page#

Yapı Kredi Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Türkiye’de en fazla banka müşterisi olan kurum Yapı kredidir. Yapı Kredi bankası kredi notu öğrenme servisi ücretli olup 9 TL alınmasına rağmen bankanın çok fazla müşterisi olmasından dolayı bu servis hakkında da bilgi vermek istedik.

Yapı Kredi bankasının internet bankacılığı servisini, telefon bankacılığını, ATM’leri ve banka şubelerini kullanarak hemen kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Ak Bank Bedava Kredi Puanı Sorgulama

Ak Bank ücretsiz kredi notu imkanı tanımaktadır. Maaş müşterisi olan kişiler internet bankacılığı, kullanıcı işlemler, risk değerlendirme, kredi risk raporu ve sorgulama işlemi ile en fazla 1 dakika içinde Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme servisinden yararlanabilir. Ak Bank bedava Findeks hizmeti sadece maaş müşterilerine özel olarak verilen bir hizmettir.

HSCB Bank Ücretsiz Kredi Notu Hesaplama

HSCB Bank, kredi kartı ve ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilere sadece 1 kereye mahsus olmak üzere onların risk raporu sorgulamasına izin vermektedir. Bunun için HSCB Bankası internet bankacılığına giriş yapan kişiler yapacakları başvuruların ileriki aşamalarında kredi notlarını da görebilirler. Bu da tek seferlik ve ücretsiz bir servis olarak devam etmektedir.

Ziraat Bankası Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Özellikle çiftçilere ve emeklilere yönelik olarak sürekli kampanyalar yapan Ziraat Bankası, kredi notu öğrenme servisini aktif ederek neredeyse bütün müşterilerine bedava kredi notu hesaplama hakkı vermektedir. Ziraat Bankası müşterileri ücretsiz Findeks hesaplama için kesinlikle Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanmalıdır.

Bu hizmet kullanılmadan banka kimseye risk raporu hizmeti sunmaz. İnternet bankacılığına giriş yapıp risk değerlendirme isteği gönderebilirsiniz. İşlem en fazla 10 saniye sürmekte ve rapor hemen çıkmaktadır. Raporu bilgisayara ya da telefona yükleyebilirsiniz.

Vakıf Bank Findeks Puanı Öğrenme

Kamu bankası olan Vakfı Bankası bazı özel maaş müşterilerine parasız kredi sicili sorgulama imkanı tanımaktadır. 657 sayılı devlet memurları kanununa uygun olarak çalışan kişilere parasız risk raporu imkanı verilmektedir. Vakıf Bank’tan ücretsiz kredi notu kullanabilecek kişiler;

 1. Devlet memuru olunması
 2. Vakıf Bank maaş müşterisi olunması
 3. Vakıf Bank internet bankacılığının kullanılıyor olması

Halk Bank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Halk Bankası şu anda ücretsiz kredi notu öğrenme şansı vermiyor maalesef. Sorgulama yapmak isteyenler, kredi kartı ya da banka hesaplarından çekilmez üzere 9 TL ücret ödeyerek kredi sicili sorgulaması yapabilir. Bunun içim maaş müşterisi ya da banka müşterisi de olmak gerekmiyor. Halk Bankası aracılığı ile KKB Findeks öğrenmek için Halk Bankası internet şubesine giriş yapılıp risk değerlendirme isteğinin gönderilmesi gerekmektedir.

ING Bankası KKB Findeks Öğrenme Yolu

ING Bankası turuncu hesap sahiplerine özel olarak bedava kredi notu öğrenme imkanı sunmaktadır. ING turuncu hesap sahipleri müşterileri sırası ile;

 1. ING Bankası cep şubesine giriş yapacak
 2. Risk raporu menüsü
 3. Daha sonra kredi risk raporu çıkart
 4. Son aşamada risk raporunu tanımla işaretlenip sorgulama başlatılır

QNB Finansbank KKB Kredi Puanı Öğrenme

QNB Finansbank hem kendi bünyesinde hem de kendisine bağlı olan enpara hesaplarına şu anda ücretsiz Findeks öğrenme hizmeti vermiyor. Bu sorgular için müşterilerinden standart tarife olan 9 TL para talep etmektedir. Bu ücreti ödeyen kişilere tek seferlik bir rapor hazırlanır. Her defasında aynı şekilde 9 TL ücretin bankaya ödenmesi gerekecektir.

“En Ucuz Kredi Notu Hesaplama Servislerini” sizin için tek tek sıraladık. Bu servislerin birçoğu bedava olmasına rağmen bazı kredi notu sorgulama yolları en az 9 TL olarak ücrete tabi tutulmaktadır. Ama hiç para vermek istemeyenler; https://bkmexpress.com.tr/kampanya/findeks-1tl/   adresini kullanarak hızlı bir şekilde sadece 1 TL ödeyerek kredi notunu öğrenebilir.

Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notunu öğrenen kişilerin bu rakamların ne anlama geldiğini bilmeyebilir. Bu konu hakkında daha önce çok detaylı ve bilgilendirici bir yazı kaleme almıştık. Bu yazımızı okuyarak kredi notunun kaç olması gerektiğini hemen öğrenebilirsiniz. İlgili yazı: Kredi notu kaç olmalıdır?

Kredi Notu Düşüklere Kredi Verilir Mi?

Bankaların kredi verirken baz aldığı konuların başında kredi notunun seviyesi gelmektedir. Banka puanı düşük olanlara kredi veren bankalar vardır. ( İlgili Yazı: Kredi Notu ) İlgili yazımızda kime hangi koşullarda nasıl kredi verildiğini, kredi limitlerini yazdık. Kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrendikten sonra, sahip olduğunuz notunuzun ne anlama geldiğini ve bu seviyede kredi çekip çekemeyeceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri canlı casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu meritroyalbet meritking meritking trcasino giriş madridbet güncel giriş kingroyal giriş
İnstagram takipçi satın al
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.