800 900 Puana Kredi Veren Bankalar

featured
findeksi düşüklere kredi 2019
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

800 puan düşük bir puan olarak kabul edilmektedir. Ama yine de bu puana Enpara, Garanti Bankası ve Aktif Bank tarafından kredi verilmektedir. Kredi limiti ve istenen diğer belgeler yazımızda.

Kredi sicil affının konuşulduğu şu günlerde kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar  kampanyalarına başladı. Yılbaşından itibaren başta kamu bankaları olmak üzere, yerli ve yabancı sermayeli özel kurumlar da kolay kredi vermeye başladı. Findeks notu 800 ya da 900 puan olanlar hatta daha düşü banka puanına sahip kişilere bile bankalar artık kredi imkanı tanımaktadır.

Ayrıca daha önceki borçları yüzünden banka takibine takılanlara yani avukatlık olanlara da kredi verilmesi ve icralık olanlara kredi verilmesi söz konusu olmaktadır. Her ne kadar kredi limiti birçok banka tarafından 20 bin olarak belirlense de bazı ek teminatlar ve kefiller ile bu limit arttırılabilir. Kısacası artık;

 • Kara Listeye Girenler
 • İcralık Olanlar
 • Sicili bozuk olanlar
 • Avukat Takibindeki Müşteriler
 • Avukatlık Bürosu Tarafından Borç İçin Aranan Kişiler
 • Ve Genel itibarla kredi notu düşük olanlara kredi verilmesi çok daha kolay hale geldi.

İşte 2021 yılı itibari ile gündeme gelen kredi sicil affı ile birlikte hızlı para şansı veren bankalar ve kredi çekme şartları. Bundan birkaç sene önce bir kredi sicil affı zaten çıkmıştı bu af halen geçerli olduğu için bankalar şu anda ister kredi notu çok kötü olsun ister sicili bozuk olsun kendi müşterilerine kredi verme noktasında yetkili durumdadır.

Önceleri gerek Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu yani BDDK gerekse Bankalar Birliği Tarafından sicili bozuk kişilere kredi çıkartan bankalara ceza uygulaması vardı. Ama bu ceza rafa kalktığı için şimdilerde birçok banka kolay kredi imkanı tanımaya başladı.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

İlk önemli bilgimizi kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalar hakkında vermek istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar (Bakınız) yazımızda çok detaylı bir şekilde Findeks puanı sorunu yaşayanlara kredi imkanı hakkında bilgiler vermiştik. Bilindiği gibi yakın bir zamanda seçimler yapılacak ve seçim öncesi bir af gündeme gelmesi bekleniyor.

Bu af geçtiğimiz senelerde yapılan kredi sicil affından belki de çok daha kapsamlı olacak bir af olması bekleniyor. Bunun çıkması artık herkese kolay kredi anlamına geleceği için hem bankalar hem müşterilerin gözü kulağı af tasarısına çevrilmiş durumdadır.

Öncelikle kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında en kolay ve hızlı nakit imkanı tanıyan ilk 5 tanesini yazalım. Ve bunların şartlarını da belirtelim.

ING Bankası

Garanti Bankası

Burgan Bank

Aktif Bank

ICBC Bank

Bu saydığımız finans kurumları findeksi düşüklere daha hızlı kredi vermektedir. Peki şartları nelerdir?

 • Öncelikle bir gelir belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.
 • Kredi limitinizin de yeterli olması gerekiyor. (Kredi limitinin yeterli olup olmadığını anlamak için daha önceki çekmiş ve ödemeye devam ettiğiniz kredi taksitleri ile yeni çekeceğiniz kredinin taksitlerini toplayın ve aylık ortaya çıkan miktarın bir aylık toplam gelirinizin %80’ini geçip geçmediğine bakınız. Geçiyorsa limitiniz dolu ve daha düşük limitli bir kredi başvurusu yapmanız gerekiyor anlamına gelir.)
 • Banka sizden teminat isteyebilir
 • Teminat bir kefil ya da size ait olan bir ev arsa ipoteği

Bu şartları tamamladığınızda banka şubesine giderek makul düzeyde bir limitle başvurunuzu yapabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılama yoluna gidebilirsiniz.

kredi notu düsüklere kredi
Puanı düşüklere kredi imkanı

Kara Liste Kredi Sicil Affı ve Kapsamı

Şu anda muhalefet partileri genel bir af için hükümete baskı yapmaktadır. Hükümet de aynı şekilde kendi tasarısı ile bir affı gündeme getirmeye çalışmaktadır. Bu affın genel olup torba paket şeklide çıkması beklenmektedir. Çıkması durumunda bir kısmının da kredi sicil affı ile ilgili olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Eğer kredi sicil affı çıkarsa ki çıkması an meselesi o zaman gerçekten kredi çekemeyen milyonlarca kara liste mağduru kişiye kredi şansı doğacaktır.

Kara liste sicil affının çıkması ile;

 1. Kredi kartı mağdurları
 2. Bireysel kredi mağdurları
 3. İcralık ve Avukatlık Olanlar
 4. Ve Takipteki kişiler de bu kapsama alınacaktır.

Kredi sicil affının ne zaman çıkacağını ve tam olarak kimlerin yararlanacağını daha detaylı şekilde;

Kredi sicil affı yazımızda ele almıştık. Okuyarak ek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı

Bankaların sicili bozuk olanlara kredi vermediği yönünde yanlış bir algı vardır. Eğer yukarıda saydığımız gelir belgesi ve kefil-teminat gibi unsurları tamamlarsanız size birçok finans kurumu kredi imkanı tanıyacaktır.

ING Bankası, kendisinden konut kredisi ve ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilere yüksek faiz oranları ile kredi imkanı tanımaktadır. Normalde yüksek kredi notuna düşük faizle kredi veren ING Bankası bunun tam tersini puanı düşük kişiler için uygulamaktadır. Kredi puanı iyi olmayanlara da yüksek faiz ile kredi veren banka için bir örnek kredi hesaplama tablosu hazırladık.

ING Bankası KREDİ Hesaplama Tablosu

ÖDEME PLANI

Ay Taksit Ana Para Faiz KKDF BSMV Bakiye
1 1.809,43 TL 1.569,43 TL 200,00 TL 30,00 10,00 8.430,57 TL
2 1.809,43 TL 1.607,10 TL 168,61 TL 25,29 8,43 6.823,47 TL
3 1.809,43 TL 1.645,67 TL 136,47 TL 20,47 6,82 5.177,80 TL
4 1.809,43 TL 1.685,17 TL 103,56 TL 15,53 5,18 3.492,63 TL
5 1.809,43 TL 1.725,61 TL 69,85 TL 10,48 3,49 1.767,02 TL
6 1.809,43 TL 1.767,02 TL 35,34 TL 5,30 1,77 0,00 TL
Toplam 10.856,60 TL 10.000,00 TL 713,83 TL 107,07 TL 35,69 TL

Kredi hesaplama tablosu size uygun gelirse banka şubesine giderek daha fazla detay isteyebilir ve tamam derseniz başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sadece ING Bankası değil diğer bankalarında kredi şartlarını öğrenmek istiyorum diyorsanız o zaman  yine sizin için daha önce kaleme aldığımız sicili bozuklara kredi ve kara listeye kredi konulu yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi Notuna Göre Kredi Çıkma İhtimali

1996 yılında bankalar kendi aralarında bir kurum oluşturdular. Buna Kredi Kayıt Bürosu adını verdiler. Bu kurumun temel amacı; Bir banka müşterisinin kredi çekip çekmeyeceğini değerlendirmek ve karara bağlamaktı. Bunun için bir puan tablosu hazırlandı. Bu puan tablosuna göre bir kişinin ortalama olarak ne kadar kredi çekebileceği ya da kendisine kredi çıkıp çıkmama risklerini ve ihtimallerini değerlendirmesi sağlandı.

Findek kredi notu puan tablosuna göre siz de kendinize ne kadar kredi çıkıp çıkmayacağını hemen öğrenebilirsiniz. Buyurun beraber inceleyelim tabloyu.

Findeks Kredi Notu Seviyesi Kredi Limiti Kolay Kredi veren Banka Tavsiyemiz
0-699 Çok Düşük 10 Bine Kadar Garanti Bankası Kredi Notunu Yükseltme

link

700-1099 Düşük 20 Bin ING Bankası ve Garanti Kefille Başvuru
1100-1499 İyi Puan 50-80 Bin Tüm Bankalar Gelir Belgesi Yeterli
1500-1699 Çok iyi Puan 100 Bin ve Üstü Tüm Bankalar Gelir Belgesi
1700-1900 Mükemmel Puan Gelire Göre Sınırsız Tüm Bankalar Gelir Belgesi Yeterli

 

800 Puana Kredi Veren Bankalar 

Yukarıda bir tablo hazırladık. Aslında burada temel amacımız; kredi notu düşük olanlara kredi çıkıp çıkmayacağını analiz etmekti; ama görüldüğü gibi bütün puan aralıkları için bir risk değerlendirilmesi yapılmış oldu.

Tabi 800 puan daha çok düşük kredi puanı olan 700- ile 1099 puan arasına denk gelmektedir. Bu puan aralığında ING Bankası ve Garanti Bankaları kredi çıkartmaktadır. Bu kurumlara internet üzerinden değil de şubeye giderek kredi başvurusu yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü, gelir beyanı, kefil ve ipotek istenebilir. Eğer düşük bir limitle başvuru yapacaksanız o zaman sadece gelir beyanı yetebilir.

900 Puana Kredi

900 puan seviyesine sahipseniz o zaman yine saydığımız bankalara başvuru yapabilirsiniz. Ama kredi limitine lütfen dikkat ediniz. Birçok okuyucumuz, buradaki tavsiyelerden yola çıkarak kredi sahibi olabilirken bazıları ise sürekli ret cevabı almaktadır. Bunun en önemli sebeplerden biri de limitin aşılmış olmasıdır. Sizin halen ödemesi devam eden bir kredi borcunuz varsa bunu yeni çekeceğiniz kredinin bir aylık taksiti ile toplayın. Eğer toplam ödeme aylık gelirinizin %80’ni hatta bazı bankalar bunu %75 kabul ederler, bu oranları aşıyorsa o zaman size kredi verilmez. Konunun daha kolay anlaşılabilmesi için bir örnek verelim;

Mehmet Bey’in aylık geliri 4000 TL

Daha önce 30 bin kredi çekmiş ve halen ödemeye devam etmektedir. Ödemeye devam ettiği kredinin de taksiti aylık 1000 TL’dir.

Mehmet Bey şimdi yeni bir kredi çekmek istiyor. Bu en az 60 bin TL’ye ihtiyacı var. 48 ay vadeli şekilde çekilecek 60 bin TL için aylık ödeme miktarı ortalama en az 1100 TL olacaktır.

Eski kredi taksiti 1000 TL + Yeni kredi taksiti 1100 TL = 2100 TL

2100 TL Mehmet Bey’in aylık gelirinin yüzde kaçı yapıyor?

2100X4000/100= %44 çıkmaktadır.

Yani bu oran %80’i geçmediği için Mehmet Bey çok kolay bir şekilde Garanti Bankası Ya da ING Bankasından kredisini çekebilir. İsterse puanı 900 olsun bu fark etmez.  Gelir beyanı ve istenirse bir kefil sunulduğundan hemen kredi çekebilir.

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi notuna bakmadan kredi veren banka var mıdır? Henüz bu uygulamayı yaparak hızlı nakit imkanı sunan banka yok; ama puanı sıfır olanlara ya da düşük olanlara kredi veren banka isim listesini sizin için yazmıştık.  Eğer kredi notunuz çok düşük ise zaten bankaların bu durumda nasıl kredi çıkarttıklarını de yukarıda hem tablolar ile hem de yazı ile belirttik. Yani kredi notuna bakmadan kredi veren banka olmasa da düşük puana kredi veren bankalar vardır.

Findeks Notunu Yükseltme Yolları

Kredi notunuz çok düşük olduğu için bu yazımızı okuduğunuzun farkındayız. Size bazı tavsiyelerde bulunduk. Ve hangi kurumların daha hızlı ve uğraştırmadan müşterilerine yardımcı olduklarını da yazdık. Ama buna rağmen halen başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler varsa bunun temel bazı sebepleri olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar;

 • Kredi Limitinin Yetersiz Olması
 • Bankanın istediği teminatların bulunamaması
 • Bankanın şart koştuğu kefillerin getirilmemesi
 • Kredi Notunun hiç olmaması

Eğer sizin sorununuz kefil ve teminat bulamamak ise o zaman kendiniz kendi söküğünüzü dikmeniz gerekmektedir. Bu da Findeks kredi notunun yükseltilmesi ile olacak iştir. Eğer KKB Findeks notunuzu yükseltirseniz o zaman bankalar sizden kefil de teminat da istemeden istediğiniz kadar kredi verebilir. Kredi notunu yükseltme yollarını yazmıştık; şimdi burada da özet şekliden geçelim.

Bankada bir birikim hesabı oluşturun. Ve birkaç arkadaşınızdan ricada bulunarak bu hesaba her hafta düzenli para girişi olmasını sağlayın. Bu paraları belli bir süre hesapta tutup arkadaşlarınıza geri verebilirsiniz. Ama gelen para sürekli olması ve banka gözünde bir gelir gibi gözükmesi gerekmektedir. Bu sayede birkaç ay içinde kredi notu  gözle görülür bir şekilde hızlı bir yükselme ivmesi yakaladığını göreceksiniz.

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

En kolay kredi veren bankalar her zaman yabancı sermayeli özel bankalar olarak görülse de yazımızın birçok yerinde söz ettiğimiz kredi sicil affının çıkması sonrası en kolay kredi veren bankalar içinde Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıf Bankın ön plana çıktığını göreceksiniz. Çünkü, kanun tasarısı Hükümet ve Bakanlar Kurulu (Karar için Bakınız)tarafından çıkartılmaktadır. Resmi Gazetede güncel hali ile yayımlanır yayımlanmaz, kamu bankaları olan Halk ve Ziraat Bankaları bu sicil affını hemen uygulamaya başlayacak ve sicili bozuk kişilere en kolay kredi veren bankalar arasında yer alacaktır.

Kolay Kredi Verecek Olan Bankalar;

Halk Bankası

Vakıf Bankası

Ziraat Bankası

Tek Seferde Kesin Kredi

Herkesin yanlış bir bildiği bir durum var. Ne kadar kredi başvurusu yaparsam kredi çıkma şansı o kadar artar diye yanlış bir algı vardır. Bu hata yüzünden yüz binlerce kişinin Findeks puanı çok hızlı bir şekilde düşmektedir. Bir kişinin kredi notunun düşüren en önemli nedenlerden biri de kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasıdır. Bu tuzağa düşmemek için tek atımlık kurşun gibi düşünüp tek seferde hedefi yakalamak gerekmektedir. Peki nasıl olacak bu iş?

 1. Bunun için kredi notunun en azından makul seviye olan 1099 puan üstünde olması gerekiyor
 2. Sigortalı ve maaşlı çalışmak ve bordro ile şubeye gitmeniz gerekiyor
 3. Kredi limitinizin yeterli olması gerekiyor ki bunu şurada hesaplamıştık. Link 900 Puana Kolay Kredi Avantajı

Bu şartları taşıyorsanız ya da sağlarsanız tek seferde kesin kredi alabilirsiniz.

 

Kredi Çekemeyenler İçin Acil Para Bulma Yolları

Her zaman tek para bulma yeri bankalar değildir. Kredi çıkmıyor sorunu ile boğuşan birçok kişi banka dışında da para bulabilmektedir. Örneğin;

Ev sahibi olmak isteyenler için, eminevim ve bir evimolsa sistemi

Kredili araba sahibi olmak isteyenler için; eminotomotiv ya da senetle araba link

Kredi çekemeyenler için senetle kredi ya da senetle para veren bankalar link

Bankadan umudunu kesenler için banka harici kredi çekmek

Kredi çıkmıyor diyenler için; Senetle para veren faktöringler

Yine küçük yerlerde yaşayanlar için para bulma yollarından biri de kuyumcudan borç para almak da bir yöntemdir.

Yukarıda para bulmak için değişik yöntemler sıraladık. Siz her zaman bankaya muhtaç değilsiniz. Yeri geldiğinde kendi sorununuza kendiniz çözüm bulmalısınız. En olmazsa senetle bir beyaz eşya ya da telefon satın alıp bunu başak yerde bozup paraya çevirebilirsiniz. Yöntemlerin size uygunluğunu tespit etmek ve size daha iyi yardımcı olabilmek için lütfen aşağıdaki yorum kısmına durumunuzu yazınız. En hızlı şekilde size uygun çareler bulmaya çalışalım.

Bu yazımızda; kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, 800 puana kredi veren bankalar ve 900 puana kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. En kolay şekilde kredi kullanmak isteyenlere yol gösterdik.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escort pendik escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi Oto Aksesuar promosyon çakmak İnstagram takipçi satın al
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.