Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka Dışında Kredi
Banka Dışında kredi Veren Yerler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi çekmek için Türkiye’de en bilindik yerler bankalar olmasına rağmen son dönemlerde banka dışında kredi veren yerler 2022 daha doğrusu kredi çıkartan bazı kurumların olduğunu biliyoruz. Banka kredisi çekemeyenler ya da sicili bozuk olduğu için kredi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler banka harici kredi çekmek istiyorum diyerek son çare olarak banka harici kredi veren yerler ve firmalara başvuru yapmaktadır.

Banka harici kredi alabileceğiniz yerler arasında faktöring kurumlar, çek karşılığında kredi veren özel danışmanlık firmaları, senetle kredi veren kuyumcular bulunmaktadır.

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Yerler

Öncelikle küçük bir liste yapalım ve banka dışı kredi çekme ya da nakit para bulma yöntemlerinin 2020 yılı için hangileri olduğunu görelim. İşte banka harici nakit para bulma yöntemleri ;

 1. Değerli evrakları nakde çeviren faktöringler
 2. Belli güvenceler ile kredi ve nakit çözümü sunan özel finans kurumları(banka değildir bunlar)
 3. Başkasına ait senet ve çeki nakit paraya çevirme işlemi yapan bankalar
 4. Yine güvence verilmesi karşılığında nakit para desteği veren kuyumcular
 5. Koşulları özel olan ikrazat firmalarının vermiş olduğu krediler
 6. Cep telefonu hattı üzerinden yasal olarak kredi çıkartan teknoloji şirketleri
 7. Yasal yollarla yurt dışından kredi çekmek, yurt dışı kredi vere kurumlar
 8. Senetle telefon satıp bu telefonu sizden nakit alarak size kredi imkanı tanıyan şirketler
 9. Tavsiye etmemekle birlikte senetle borç para veren tefeciler
 10. Senetle kredi çıkartan komisyoncular
 11. Senetle borç para veren kişi ve şirketler
 12. İpotekle kredi imkanı tanıyan yerler

Bu saydıklarımızın dışında kredi bulma seçenekleriniz elbette her zaman vardır; ama bizler var olan kurumlar içinde gerçekten nakit para bulabileceğiniz yerleri ilk sıraya koyduk. Sizi uğraştırmadan net şekilde bazı bilgileri vereceğiz. Eğer şartları yerine getirebilirseniz bu yerlerden birinden mutlaka paranızı temin edebilirsiniz. Bankaya muhtaç olsanız bile arayarak değişik ve kolay para bulma yollarını bulabiliyorsunuz.

Şimdi merak ettiğiniz en önemli konuya gelelim; Banka dışında kredi nasıl çekilir ve nereye nasıl başvuru yapılır? Başlıkları hem açalım hem de size bu şekilde nasıl banka harici kredi alınır bunun cevabını bulalım.

Özel Kredi Veren Kurumlar

Özel finans kurumları, kredi çekmekte zorlanan kişilere daha kolay kredi veren yerlerdir. Kredi notu düşük kişiler bankadan kredi alamadıklarında, acil nakit ihtiyaçları için kredi veren özel finans kurumlarına başvuru yapabilir. Genelde aracı kişiler vasıtası ile kredi çektiren bu yerler; kişilerden gelir belgesi ve ipotek isteyebilmektedir.

Kredi veren özel kurumlar; büyük şehirlerde değişik finans isimleri ile faaliyetlerine devam etmektedirler. Bu yerlerin kredi limitleri çok yüksek değil; ama kolay şekilde aynı gün kredi veriyorlar.

Kredi Çıkartan Finans Kuruluşları

Bankalardan ya da diğer faktöring gibi özel finans kurumlarından kredi çekemeyen kişiler için kredi çıkartan finans kuruluşları bulunmaktadır. Bu finans kurumları; belli komisyonlar karşılığında kişilere kredi çıkmasını sağlamaktadır. Güvenilir firmalar ile çalışılması durumunda en fazla %20 komisyon ödenerek kredi çıkması sağlanmaktadır.

Kredi danışmanlık firmaları olarak kabul edilen bu firmalar sizden bazı komisyonlar alacaktır. Bunu genelde kredi onaylandıktan sonra almaktadır. Kredi çıkartılmadan komisyon isteyen kredi danışmanlık firmalarından uzak durunuz. Komisyonla kredi detayları aşağıda yer almaktadır.

Komisyonla Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi çıkartan danışmanlık firmaları; özel bankalar, finans kurumları ve müşteriler arasında aracılık yapmaktadır. Kişilerin kredi evraklarının hazırlanması ve diğer kredi işlemlerini tamamlayarak daha kolay ve hızlı kredi çıkmasını sağlamaktadırlar. Bu hizmet için ise %10-30 arasında komisyon alınmaktadır. Komisyon ile kredi veren bu yerler banka dışında kredi çıkartan yerler olarak kredi ilanları vermektedir. İnternet üzerinde verilen bu ilanların güvenilir olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kredi Veren Yerler ve Şahıslar

Kredi veren yerler ve şahısların çalışma sistemleri özetle şu şekildedir; Kredi notu nedeni ile kredi çekemeyen kişiler ile bankalar ya da özel finans kurumları ile belli bir komisyon karşılığında kredi çıkartma hizmeti vermeleridir. Kredi onaylanıp hesaba para geldikten sonra aracı kişilere, yerlere gerekli komisyon ödemeleri yasal çerçevede yapılır. Bu kredi veren yerler genelde BDDK izni ile çalışmalarına rağmen, ikrazatçı, kuyumcu, gibi görünüp elden kredi veren tefeciler de bulunmaktadır. Bu kişiler yasal çalışmayıp kanunen suç işlemektedir. Bu kişilerden elden ya da senetle borç almak gibi bir adım atmamanızı tavsiye ederiz.

indir 2
banka dışında Kredi Veren Yerler 2022 Güncel Bilgiler

Kredi Veren Özel Faktöringler Kuruluşları

Faktöring kurumlar Türkiye’de Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından incelenen ve ona bağlı olan kurumlardır. Bu kurumların merkezi İstanbul olmasına rağmen birçok ilde şubeleri bulunmaktadır. Bu şubelerine giderek işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Banka kredisi çeker gibi kredi başvurusu yapmıyorsunuz; çünkü bu kurumların çalışma prensipleri daha farklıdır. Faktöring firmalar sizin henüz nakit paraya dönüşmemiş ve günü gelmemiş olan değerli evraklarınızı satın almaktadır. Bunlar; senet olabilir, çek olabilir, kesilmiş fatura olabilir, cari işlemlerinizi kanıtladığınız resmi evraklar olabilir. Yani alacağınız olup de henüz günü gelmemiş ya da hukuki olarak tahsil edemediğiniz tüm nakit paraları size önceden öder ve sonrasında ise evraklarınızı sizden alır. Günü gelince de bunları paraya çevirerek daha fazla kar elde eder.

Şimdi gelelim asıl konuya; sizin elinizde günü gelmemiş senet, çek, kesilmiş bir alışveriş faturası varsa bunları faktöringlere teslim ederek nakit paranızı anında alabilirsiniz. Evrakta yazan paranın hepsi yerine belli bir kesinti yapılır size o şekilde ödeme yapılır. Kesinti miktarı ödeme günü, cari ay hesaplama gibi birçok noktaya bakılarak komisyon hesaplaması yapılır.

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Kuyumcuların senetle kredi vermesi şu anda yasak; ama bazı kuyumcular özellikle İstanbul Kapalıçarşıda, mecidiyeköy kuyumcular çarşısı, İzmir kemerlatı gibi bilinen yerlerde senetle altın satışı yapıldığı ifade edilmektedir. Hangi kuyumcu olduğunu net söylemek mümkün değil; çünkü dediğimiz gibi bu alışverişler iyi niyetli yapılsa da bazı kötü anlamalara neden olabilir. Son dönemde bunu art niyetle kullanan bazı esnaflar tefeci gibi çalışıp faizle kredi veren kuyumcular gibi davranmaya başlamıştır. Bu da hem kuyumcular odasının he de bankalar birliğinin hoşuna gitmez ki aynı zamanda yasal değil.

Bir kanun çıkması bekleniyor. Çıkar çıkmaz kuyumcular artık senetle altın satar gibi senetle kredi vermeye başlayacak. Bu şekilde bankalar gibi senetle kredi veren kuyumcular dönemi de başlamış olacaktır. Bu şekilde çalışacak olan kuyumcular elden nakit para da vererek acil ihtiyacı olanlara yardımcı olmuş olacaktır.

Şu anda dediğimiz gibi bu yasa çıkmadan da senetle altın satan kuyumcular, senetle borç para veren kuyumcular bu işlemlere el altında da olsa devam etmektedir. Burada çok yüksek faiz istenmedikçe pek problem olmaz. Ama banker, tefeci gibi yüksek faiz istenmesi durumunda alıcı ve satıcıların sorun yaşayacağını ifade edebiliriz. Banka harici kredi arıyorum diyenlerin bu seçeneği dikkatli kullanması gerekmektedir.

Banka Harici Kredi
Banka Dışında Kredi Çekmek İstiyorum

Senetle Elden Borç Para Veren Yerler Kişiler

Bir kişi senetle elden nakit borç para veriyorsa bu kesinlikle tefecidir. Bunun başka bir anlamı olmaz. Ama akraba ya da tanıdıklar faiz istemeden borç verebilir. Burada önemli olan faizin olup olmamasıdır. Yani faiz varsa tefeciliğe girer ve kesin suçtur. Buna rağmen birçok kişi senetle borç veren tefecilerin adresleri, telefon numaraları yani kısaca iletişim bilgilerini istemektedir. Senetle elden kredi veren bu kişiler size internetten telefon numarası vermez; çünkü yaptığı yasal olarak doğru değildir. Ancak el altında size kredi verirler ki yapanda çoktur. Ama tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine size yasal olarak kredi verme işlemi yapan bazı şirketlerden söz edeceğiz.

Komisyonla Kredi Çıkartan Yerler

Bankadan kredi alamayanlar kendi başına kredi çekemez duruma gelince hemen banka dışında kredi veren yerleri arayarak banka harici kredi arayışına girmektedir. Bazı yöntemler sorunlu olduğu için karmaşık yerlere başvuru yapılacağına, komisyonla kredi çıkartan şirketler vardır. Bunlara başvuru yapılması daha yerinde olacaktır.

Bunlar bankalar ile sizin aranızda işlemler yaparak sizin varsa eksik başvurunuzu tamamlarlar. Ayrıca bu yerler daha önce sürekli bankalar ile çalıştıkları için kime nasıl ne ve kadar kredi çıkacağını bilirler. Bu yönden bankadan kolay kredi çekmenin en güzel yollarından biri de komisyonla kredi veren yerlerdir. Bunlara başvuru yapabilirsiniz. Bu noktada sicili bozuk olanlara kredi konulu yazımızda çok daha ilgin bilgiler bulabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda da belirttik; size telefon satan bazı özel finans kurumları telefonları size teslim etmek yerine bunların parasını elden size verirler. Telefonun ücreti ne kadarsa o kadar nakit parayı elden teslim alırsınız. Bu da çok ama çok kullanılan bir yöntemdir. Ama kredi limiti 500 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir. Daha fazla kredi lazımsa o zaman, kardeş, eş, çocuk ya da tanıdık akraba vasıtası ile daha fazla telefon alabilirsiniz. Bu şekilde çok yüksek kredilere sahip olabilirsiniz. Cep telefonu ile kredi için daha fazla detay için Kredi çekemiyorum konulu yazımıza bakınız.

Kredi notunuz kötü olduğu için kredi alamıyorsanız size tavsiyem; kredi notu düşüklere kredi konulu yazımızı okumanız ve buna göre yeniden kredi başvurusu yapmanızdır. Çok şeyin değiştiğini göreceksiniz.

Banka dışında kredi arayışında olanlar için bir www.ekonomistr.com özel yazısıdır. Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 Yorum

 1. 5 sene önce

  Merhaba 30 bin tl ye ihtiyacım var. Bir arkadaşım işyeri açıyor kar ortağı olmamı istedi. Ancak ben ortak olmak ve işyeri sahibi olmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 2. 4 sene önce

  80 bin liraya ihtiyacım var asgari ücretle çalışıyorum 60 ay vadeyle çok acil lazım ön ödeme yoksa istiyorum iki defa dolandırıldım

  • İlknur Hanım, asgari ücretle hiçbir banka size 80 bin TL vermez. Maaşınızın tamamı bile yetmez çünkü. Banka dışındaki yerler de vermez. Yüksek limitli kredi veriyoruz diyenlere de asla güvenmeyin. 3. kez dolandırılmamak için lütfen dikkatli olunuz.

 3. 4 sene önce

  Antalyada öğretmenin 30 bin lazım banka vermiyor aylık 2000 öderim yardimci olabilcek var mı 0505**

 4. 4 sene önce

  10 milyon lazım 50 milyonluk firmamıza 0541****

 5. 4 sene önce

  25000 tl ihtiyacım var çalışanim yardımcı olabilirmisin iz bodrum merkez

 6. 4 sene önce

  15000 TL’e ihtiyacım var.
  mirza_turkoglu@icl

 7. esnafım 30bin ihtiyacım var kredi notum düşük yardımcı olabilirmisiniz

 8. 4 sene önce

  ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım 05456226976

 9. 4 sene önce

  Selamun aleykum benim acilen 9000 binlira ya ihtiyacım var yardımcı olabilecek misiniz 0543 558 37 watsaptan yazabilirsiniz

 10. 4 sene önce

  kocaelide oturuyorum.gazi devlet memuruyum.10.000tl.aylığım var.70.000tl.vadeli para arıyorum.cepno.0555 083 66.arayın.

 11. Ankara oturuyorum acil nakit lazım dayremizi s atana kadar
  5 milyar lazım 0530 065 00 85

 12. 3 sene önce

  acıl 30000 tl ıhtıyacım var hacızlıyım 50656682

canlı bahis siteleri canlı casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu meritroyalbet meritking meritking trcasino giriş madridbet güncel giriş kingroyal giriş
İnstagram takipçi satın al
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.