Kredi kartının son kullanma tarihi bitince ne olur?

featured
Kredi kartının son kullanma tarihi bitince ne olur
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi kartlarının önünde 4 haneli şekilde bir son kullanım tarihi yazılmaktadır. Soğukluğunu tarihleri genel ve ay ve yıl şeklinde yazılan Kredi kartlarının son kullanım tarihi bitince ne olur? kredi kartı son kullanma tarihi bitince kart iptal olur mu? Son kullanım tarihi biten kredi kartı kullanılabilir mi? Bu soruların yanıtını aşağıda kısa bir şekilde özet geçtiği.

Kredi kartının son kullanma tarihi bitince ne olur

Son kullanım tarihi geçen Kredi kartı

Son kullanım tarihi genellikle bir kart tarihinin ömrü 7 yıl olarak belirlenir ve banka tarafından her müşteriye özel olarak kartın üzerinde bir son kullanım tarihi belirlenir.

Ay bazında son kullanım tarihi biten kredi kartları artık alışverişe kapatılır. Yarın son kullanım tarihi geçen Kredi kartlarıyla pos cihazlarında ya da internet alışverişlerinde işlem yapmak mümkün olmayacaktır. Sistem otomatikman bu kartları iptal eder.

Son kullanım tarihi biten kredi kartının kullanım tarihini uzatmak

Birçok kişi yeni kredi kartının geç geleceğini düşündüğü için ya da yeni kredi kartından banka tarafından ek masraf alınacağını düşündüğü için sahip olduğu kredi kartının son kullanım tarihini uzatmak isteyebilir. Yani son kullanım tarihi biten kredi kartının yeni bir kullanım limiti tanımlanması için müşteri hizmetlerini arayan kişiler genellikle aynı cevapla karşılaşacaklardır.

Çünkü son kullanım tarihi biten Kredi kartlarının kullanım ömrü uzatılamaz. Bu anlamda son kullanım tarihi biten Kredi kartlarının kesilip çöpe atılması ya da ATM sokulup ATM nin yutmasını beklenmesi gerekmektedir.

instagram izlenme hilesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

deneme bonusu selimpasaspor.org
izmir profilo servisiBursa Haberelf bar vozol
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.