Faizsiz Konut Kredisi

featured
Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2019
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başta gazi ve şehit yakınlarına olmak üzere devlet destekli faizsiz konut kredisi verilmektedir. Bunun yanı sıra eminevim gibi faizsiz konut kredisi veren yer de vardır. İşte tüm detayları ile faizsiz konut kredisi çekme imkanları.

Faizsiz konut kredisi 2021 yılı için bazı vatandaşlarımıza özel olarak devlet destekli olarak verilirken, bunun yanında bazı bankalar tarafından da herkese tamamen sıfır faizli olarak helal kredi şeklinde verilmektedir.

Kısaca faizsiz konut kredisi iki şekilde alınabilir. Devlet destekli olarak ya da katılım bankalarından helal faizsiz kredi olarak alınabilir. Şimdi başta gazi ve şehit yakınları olmak üzere devlet yardımı ile faizsiz ev kredisi almak isteyenler için faizsiz konut kredisinin kimlere verileceğini, şartlarını ve gerekli belgeleri belirttik. Bunun yanı sıra diğer tüm vatandaşlar için geçerli olan sıfır faizli ev kredisi seçeneklerini ve yeni projeleri yazdık.

Not: Bu yazımızda ilk olarak dini yönden faiz ödemeden ev alma yollarını yazdık. Daha sonra da bankalar aracılığı ile faizsiz ev kredisinin kimlere hangi koşullarda verildiğini yazdık.

O Faizli Peşinatsız Konut Kredisi İle Ev Sahibi Olmak

Konut kredisi faiz oranlarının çok fazla yükselmesi vatandaşları ev almak için başka yollara sevk etmektedir. Bazıları senetle ve elden taksitle ev almaya çalışırken bazıları da eski yöntem olan kooperatif ile ev almaya yanaşmaktadır. Ama yine kredi ile ev satın almak isteyenler ya dini hassasiyetleri nedeni ile faizsiz ev kredisi çekmek istemekte ya da çok fazla faiz ödeyerek zor durumda kalmamak için faizsiz konut projelerine yönelmektedir.

Şu anda Türkiye’de en uygun konut kredisi veren bankadan bile kredi çekildiğinde 120 aylık vadeler için ödenecek faiz oranı ana paranın %150’sidir. 100 bin TL ev kredisi çekecek olan birisi 10 sene sonra toplam 250 bin TL ödeme yapmış olacaktır. Bu da birçok kişiyi ev almaktan alıkoymaktadır. Peki faiz ödemeden ev nasıl alınır?  Bunun için faizsiz ev alma yolları nelerdir?

Faiz Ödemeden Ev Nasıl Alınır? Yöntem ve Yolları

Türkiye’de şu anda faiz ödemeden ev sahibi olan birçok kişi var. Bunların nasıl ev aldıklarını, nereye başvuru yaptıklarını sizin için madde madde yazdık. İşte Türkiye’de faizsiz ev almanın yolları ve yöntemleri;

 1. Fuzulevim, eminevim, birevimolsa gibi çoğu zaman düşük peşinatla girilen ev projeleri
 2. TOKİ’nin sunmuş olduğu kredisiz ev projeleri
 3. GAZİ ve Şehir yakınları ve harp muharriplerine sunulan devlet katkılı faizsiz ev kredisi imkanları
 4. Kooperatif kurulup faiz ödemeden peyderpey yapılan ev projeleri
 5. Ali Ağağlu, Fi Yapı, Torunlar ve diğer bazı illerde bulunan sadece 10 bin TL ön ödeme ile girilebilecek ve kalan taksitlerin elden ödenebileceği ev projeleri ( Bu elden taksitli ev projeleri; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Konya, Kayseri, Sivas, Erzurum, Adana, Manisa, Diyarbakır, Malatya, Samsun, Rize, Trabzon, Aydın, Mersin, Antalya, Kocaeli, Eskişehir, Isparta gibi bütün illerde bulunan inşaat firmaları tarafından verilen bir ev alma hizmetidir. )

Fuzulev Faizsiz Ev Sahibi Yapıyor

Fuzulev şu anda helal kredi ile ev almak isteyenler için müthiş seçenekler sunmaktadır. Tamamen İslami esaslara göre ev satıyoruz ve ev sahibi yapıyoruz diyen Fuzulev sisteme giren kişileri faiz ödemeden ev sahibi yapmaktadır.

Fuzulevden ev almak isteyenler 81 ilden katılım gösterebilir. Fuzulev temsilcisi ile yapacağınız yüz yüze pazarlıkta peşinat miktarı belirlenir ve evinizin kura ile size çıkmasını beklemeye başlarsınız. Peşinatınız ne kadar fazla olursa size ev çıkma ihtimali de o kadar fazla olacaktır. Fuzulev’den faizsiz ev almak isteyenler fuzulev şubelerine giderek daha fazla detay isteyebilirler.

Fuzulev 100 BİN TL Faizsiz Kredi Hesaplaması

fuzul peşinatsız
Fuzulev Peşinatsız Ev Kredisi Hesaplama
fuzul peşinatlı
Fuzulev Peşinatlı Ev Kredisi Hesaplama

Eminmevim Peşinatsız Ev Almak

Eminevim şu anda faizsiz ev alma sistemleri içinde en çok başvuru alan sistem olarak bilinmektedir. Bunun nedeni halk arasında artık milyonlarca kişinin sorunsuz bir şekilde evlerini teslim almasıdır. Faiz ödemek istemeyen kişiler, 10 bin TL’den başlayan peşinatlarla 150 bin TL’lik evin sahibi olabiliyor. Sisteme dahil olmak isteyenler müşteri temsilcisi ile görüşüp en uygun ev alma seçeneğini tercih ederek sisteme girmiş olur.

Aylık taksitleri eminevim değil sizin alacağınız evin değeri ve vade süresi belirlemektedir. Eminevim faizsiz ev kredisi ile ev alanların en büyük çekinceleri, sitemin tıkanması ya da daha da kötüsü batmasıdır. Ama bununla ilgili kesinlikle bir sorun çıkmış değildir. Her ne kadar devlet garantisi olmasa da eminevim ile ev alanlar şimdiye kadar sorun yaşamamıştır.

Not: Kredi çekmeden ev satın almak isteyenler için senetle ev almak (bakınız) oldukça mantıklı bir tercih olabilir. Yazımızı okuyarak ek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Birevimolsa 0 Faizli Ev Kredisi

Faizsiz ev almanın diğer bir yolu da birevimolsa sistemidir. Fuzulev, eminevim gibi sisteme sahip olan bievimolsa, yine düşük bir peşinatla istediğiniz limitler dahilinde size ev alma imkanı sunmaktadır.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma

Kira öder gibi ev sahibi olmanın yolu kişinin satın aldığı eve hemen geçmesi ve kiradan kurtulmasıdır. Kira ödeyeceğine sahibi olduğu evin borcunu bu şekilde ödeyerek 10 sene ya da daha farklı bir vade süresince ev sahibi olabilir. TOKİ’lerde kira öder gibi ev sahibi olma imkanı vardır; ama verilen taksitlere her sene enflasyon oranında zam geldiği için son dönemlerde TOKİ’ler faydalı olmaktan uzaklaşmış ve bu durumdan dolayı daha önce TOKİ’den ev alanlar da sistemden çıkmaya çalışmaktadır.

Şu anda kira öder gibi ev almak isteyenlere en güzel tavsiye; eminevim gibi bir sisteme dahil olup küçük bir peşinatla ev almaya çalışmaktır. Kooperatiflerin de kira öder gibi ev sahibi yapması zordur. Çünkü, kooperatif evleri uzun yıllar bitmemekte ve kişilerin sürekli başka evlerde kiracı olarak kalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle fuzulev, birevimolsa ve eminevim ilk terciniz olabilir.

İlgili Yazı: Konut kredisi faiz oranları düştü mü içeriğimize en son güncel faiz oranları ve kredi kampanyalarını yazdık.

Kuveyt Turk Faizsiz Ev Kredisi

Helal yoldan faizsiz konut kredisi sahibi olmak isteyenlere bankalardan faizsiz kredi çekmeyi tavsiye ediyoruz. Kuveyt Turk Bankası, faizsiz konut kredisi vermektedir. Faiz oranları şu anda %1’73 oranında seyretmektedir. Bu da diğer bankalar ile yakın oranlardır. Ama faiz oranı yerine kar payı tabiri kullanılmaktadır. Yani evi faizle değil kar oranı ile satın alıyorsunuz. Bankaya faiz ödemeyecek bunun yerine kar oranı ödeyeceksiniz. Bu da aylık 1.73’ten başlamaktadır.

Kuveyt Turk Faizsiz Kredi Almak İçin Gerekli Belgeler;

 • Gelir belgesi
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi
 • Kimlik belgesi
 • İkametgah Belgesi
 • Kredi sicil raporu

Albaraka Türk Helal Kredi

Albaraka Türk faiz ödemeden ev alacak olanlara yıllık %22 kar oranı ile faizsiz konut kredisi vermektedir. Banka ev alacak olanların hesabına parayı yatırmak yerine, evi beğenen kişiler için evi satın almaktadır. Bu evi satın aldıktan sonra kar payı ekleyerek yeni alacak olan kişiye tekrar satmaktadır. Ama kişi sadece bir kez tapu parası ve harcı ödemektedir. Evi alan kişi hemen eve yerleştiği için bekleme yapmayıp ve başka evlere kira vermekten kurtulmaktadır.

Türkiye Finans Kar Payı İle Faizsiz Kredi

Türkiye’de faizsiz helal kredi veren özel bankaların da sonuncusu Türkiye Finanstır. Faiz oranları diğer iki bankaya göre daha düşük olsa da çalışma ve ev sahibi edindirme sistemi aynıdır. Ev satın alacak olan kişiler için kar marjı ekleyerek evi satın almakta ve evi tekrar alıcı kişiye 10 yıl vadeli olarak satmaktadır. Vade sayısı alıcılar tarafından istenilmesi durumunda değiştirilebilmektedir.

Türkiye finans bankası ya da diğer katılım bankalarından ev kredisi almak diğer faizsiz ev alma sistemlerine göre daha garantilidir. Çünkü banka krediyi verdikten sonra kendi içinde sıkıtına düşse bile ev sahipleri bundan etkilenmeyecektir.

Vakıf Katılım Bankası Faizsiz Konut Kredisi

Devlet Vakıf Bank Katılım Bankası ile faizsiz bankacılığa adım atmış oldu. Devlet garantisi altında faizsiz ev alacak olanlar için Vakıf Bank sıfır faizle ev kredisi vermektedir. Ama bu da gerçek anlamada tamamen faizsiz kredi değildir. Banka yine diğer katılım bankaları gibi katkı payı almaktadır. Katkı payı BDDK’nın belirlediği ve diğer bankaların uymak zorunda olduğu faiz politikalarına göre artıp azalabilmektedir.

Vakıf Bank konut kredilerinde indirime gittiğinde Vakıf Katılım da kar payında indirime gitmektedir.  Vakıf Katılım konut kredisi ya da kar payı oranı şu anda aylık bazda: %1,52’dir. Bu rakam ev alacak olanlara kredi için iyi bir fırsat olarak kabul edilebilir.

Katılım bankalarından alacağınız krediler için sizden kredi notu istenecektir. Kredi notunuzun durumu ve banka sicilinizi durumu çok önemlidir. Kredi notu düşük kişilere bankaların kredi vermeyeceğini unutmayınız.

Gazi ve Şehit Yakınlarına Faizsiz Konut Kredileri 2021

Gazi ve şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi 2020 yılında da veriliyor. Yazımızın bu bölümünde devletin özellikle Gazilere, şehit yakınlarına, harp malulerine, muharrip gazi yakınlarına, 15 temmuz şehit yakınlarına, Kıbrıs şehit ve gazilerine ve yakınlarına, kore gazisi yakınlarına, terörle mücadele ederken şehit düşen asker, eş ve çocuklarına vermiş olduğu faizsiz konut kredilerinden söz edeceğiz. Devlet destekli faizsiz konut kredisi nasıl çekilir? Limiti var mı ve kimler bu krediyi almaya hak kazanmıştır.

Devletin desteği ile bankalar faizsiz konut kredisini aşağıdaki özellikleri taşıyanlara vermektedir. Bunlar;

 • 15 Temmuz Gazileri
 • 15 Temmuz Şehit Kabul Edilenlerin Yakınları
 • Kıbrıs Şehitleri Yakınları
 • Kore Gazi ve Şehit Yakınları
 • Devlet için Çatışmada ölen asker er ve erbaş kişilerin yakınları ve gaziler

Faizsiz Konut Kredisi Kimlere Verilir?

Faizsiz konut kredisi çekmek isteyenler Kamu bankaları olan;

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankasına başvuru yaptıklarında faizsiz konut kredisi çekmek istiyorum dedikten sonra işlemler jet hızında başlatılır. Kişinin ibraz etmesi gereken bazı belgeler vardır. Bunlar aşağıda yine tek tek yazılmıştır. İşte faizsiz konut kredisi için istenen belgeler;

 • Şehit yakını belgesi
 • Gazi belgesi
 • Kimlik belgesi
 • Vasi varsa vasi kimlik belgesi
 • İkametgah belgesi

Faizsiz konut kredileri sadece bir kez verilir. Daha önce devlet katkılı olarak sıfır faizle ev kredisi çeken kişiler ikinci kez ev kredisi alamaz. Alacak olsalar bile faizsiz kredi avantajı ve kampanyasından yararlanamazlar.

Gazilere Faizsiz Konut Kredisi 2021

Gaziler, savaş ya da çatışmalarda yaralanıp artık devlet hizmeti veremeyecek kişiler denir. Bu kişiler malulen emekli edilir ve maaşa bağlanırlar. Bu kişilerin vermiş oldukları üstün hizmetlerden dolayı kendilerine birçok konuda devlet desteği verildiği gibi faizi ev kredisi imkanı sunularak ev sahibi olma şansı verilmektedir.

Gazilere faizsiz konut kredisi 2021 yılında devam ediyor. Evini beğenen gaziler, bankaya giderek kredi çekebilir ve bankaya sadece kredinin ana parasını vermek sureti ile ödemelerini yapabilir. Yani tamamen faizsiz olduğu için evi kaç paraya satın aldıysa bankaya da o kadar ödeme yapacaktır. Kredinin vade süresi de 10 senedir.

Şehit Yakınlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi

Savaşta ya da diğer çatışmalarda şehit olan kişilerin de birinci derece yakınlarına, eş ve çocuklarına faizsiz konut kredisi verilmektedir. 15 temmuz şehit yakınları, Kıbrıs, güneydoğu şehit yakınlarına, suriyede şehit olan asker yakınlarına, elbab, afrin şehit yakınlarına, fırat kalkanı şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi imkanı verilmektedir.

Garanti Bankası, Yapı Kredi, Halk Bankası, TEB Bankası, İŞ Bankası, Aktif Bank, ING Bankası, HSCB Bank, QNB Finansbank gibi bankalardan faizsiz konut kredisi çekmek isteyenler banka şubelerinde giderek ek bilgi isteyebilirler. Ama devlet katkılı konut kredileri genelde; Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası aracılığı ile verilmektedir.

Detay: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/02/20140213-5.htm

Hak Sahipliği Geçerlilik Belgesi:  Bu belgenin geçerlilik süresi ve kredi limiti hakkı gibi detaylar Bakanlar Kurulunca belirlenir ve resmi gazetede yayımlanır.

Gazi ve Şehit eşleri dul ve yetimler için verilecek kredi şartları bu videoda yer almaktadır.

https://youtu.be/Xc9aBRf27v8

Gazi ve Şehit yakınlarına faizsiz konut kredisi verilmesi için yetki belgesi vazifesi gören hak sahipliği geçerlilik belgesi sahibi olunması gerekmektedir.

TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Projeleri

Toplu Konut İdaresi her ilde bir faizsiz TOKİ projelerine imza attı. Şimdiye kadar yüzbinlerce ev yapıp teslim eden TOKİ yine faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler için kira öder gibi ev sahibi olma hakkı veriyor. TOKİ’den faizsiz ev almak isteyenler öncelikle kendi illerinde sıfır faizli TOKİ projelerinin olup olmadığını öğrenmeleri gerekmektedir. Eğer bu projeyi kaçırdıysanız ikinci el ev alıp krediyi devam ettirebilirsiniz.

Kredinin en büyük dezavantajı, evlerin taksitleri sabit değildir. Evler her sene enflasyon oranında zamlanır ve yeniden taksit fiyatları güncellenir. Yani 2021 yılının mart ayında 1000 TL taksit ödeyen biri 2021 Mart Nisan ayında ise 1300 TL gibi bir rakam ödemek durumunda kalabilir.

Bu olumsuz durumu düşünerek ev almak daha doğru olacaktır. Bu duruma rağmen TOKİ’den taksitli ev satın alacalar için TOKİ’nin İstanbul, Zeytinburnu, Sancaktepe, Avcılar, Esenyurt, Bağcılar, Pendik gibi semtlerinde yapılacak olan yeni Toki projelerini TOKİ ofislerine giderek takip etmeleri gerekmektedir.  TOKİ sadece İstanbul’da değil; İzmir, Bursa, Konya, Ankara gibi diğer tüm şehirlerde faizsiz ev projeleri yürütmektedir.

TOKİ evlerinin fiyatları evin yapıldığı il ve ilçeye hatta ilçenin mahallesine göre değişmektedir. Örneğin, Aynı ilde yapılan birinci etap TOKİ evlerinin fiyatı 200 bin TL olurken, 2. Etap TOKİ fiyatları 100 bin TL olabilmektedir.

Peşinatsız Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz konut kredisi veren bankalar arasında katılım bankaları yer almaktadır. Şehit ve gazi değilseniz o zaman diğer özel ve kamu bankalarının hiçbirinden faizsiz ev kredisi çekemezsiniz. Sadece Albaraka Türk, Kuveyt Turk, Türkiye Finans ve Vakıf Katılım Bankasından faizsiz konut kredisi çekebilirsiniz. Tabi faiz yerine kar payı ödeyeceğinizi de unutmayın.

Eğer peşinatınız yoksa o zaman peşinatsız ev sahibi yapan kurumlar ve sistemlere müracaat etmeniz sizin için daha yerinde bir karar olacaktır. Özellikle eminevim sistemine dahil olarak peşinatsız ve faizsiz konut kredisi çekebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escort pendik escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler
instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi promosyon çakmak İnstagram takipçi satın al
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.

error code: 523