Senetle Ev Almak (Elden Taksitle Peşinatsız Ev Satan Firmalar)

featured
senetle ev nasıl alınır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Senetle ev alma artık konut kredisi çekmeden ev almak isteyenler için en güzel konut sahibi olma seçeneği olarak duruyor. Banka konut kredisi faiz oranlarının yıllık %30’lara dayanması birçok kişiyi kredi çekmeden ev alma yollarını aramaya sevk etti. Kredisiz ev almak isteyenler için kesin yöntem; senetle ev almaktır.

Şu anda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi yerlerde senetle ev satan inşaat firmaları ve yerler vardır. Ali Ağaoğlu senetle ev satan müteahhitler arasında en çok bilinen kişi olmasına rağmen daha onlarca şirket değişik illerde vatandaşlara çok az peşinat ya da hiç peşinatsız elden taksitle ev satışları yapmaya devam etmektedir.

Elden Taksitle Ev Almak

Banka kredisi çekemeyenler ya da krediye bulaşmadan ev sahibi olmak isteyenler için 2021 yılında en iyi ev alma fırsatı elden taksitle ev almak olarak kabul edilmektedir. Özellikle büyük şehirlerde oturanlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Erzurum, Konya, Mersin, Adana gibi illerde oturan kişiler kredi çekmeden sadece elden taksitle ev almak isteyebilirler.

Bu kişilerin yapacakları en önemli şey güvenilir bir inşaat firması ile çalışmaktır. Genelde elden taksitle ev alacak kişiler temelden inşaatlar için firmalar ile anlaşmaktadır. Ortalama 300 bin TL olan bir ev için banka kredisi çekildiğinde 200 bin TL kadar kredi faizi ödenmektedir. Bunun yerine elden taksitle ev almak ve faizsiz şekilde ev sahibi olmak çok daha avantajlıdır.

Elden Senetle Ev Satanlar

Senetle ev almaya karar verdikten sonra en önemli nokta güvenilir ve senetle ev satan bir firma ile anlaşma yapmak olacaktır. İstanbul’da birçok semtte senetle ev satışı yapan firma bulunmaktadır. Ama önemli olan temelden başlayan inşaatın eksiksiz bir şekilde ev sahiplerine teslim edilmesidir.

İstanbul’da Sancaktepe, Ataşehir gibi büyük projelerde bazı satışlar senetle yapılıp elden taksitli şekilde ev satışları yapılmıştır. Elden taksit denildiğinde ağaoğlu inşaat firması biraz daha ön plana çıkmaktadır.

Ağaoğlu Senetle Ev

Ağaoğlu İstanbul genelinde büyük inşaat projeleri ile tanınmaktadır. Bu firmalar ile çalışan kişiler;

Peşinatsız ev alma modeli

Senetle elden taksitle ev alma modeli

Banka kredisi ile ev ama modeli

gibi değişik ödeme imkanları tanınmaktadır. Ağaoğlu İstanbul, Ankara, izmir gibi büyük kentlerde projeler yürüttüğü için sadece bu kentlerde kişiler bu projelerden yararlanabilir.

 

Banka Kredisi Çekmeden Elden Taksitle Ev Satışı

Son 10 sene içinde konut kredilerindeki faiz oranlarını %1’in altına düşmesi,  milyonlarca kişinin en düşük faiz oranları ile ev sahibi olmasını sağlamıştı. Ama önce küresel kriz ardından Türkiye’de yaşanan ekonomik daralma sonrası bankalar bir anda faiz oranlarını yukarı çekmeye başladı. Bu da artık banka kredisi ile ev almayı imkansız hale getirdi. Bu olumsuz durum aslında yanında olumlu olan bir durum getirdi. Bu da banka kredisi çekmeden elden taksitle ev almanın yolu açmış oldu.

Evlerin standart fiyatları faizler eklendikten sonra %60 civarında artış gösteriyordu. Bu faizlerin yükselmesi ile yüzde yüzlerde çıkmaya başladı. Bu da ister istemez insanları bankadan uzaklaştırıp diğer seçenek olan elden taksitle ev almaya zorladı.

elden taksitli ev
Senetle Elden Taksitle Ev Satanlar 2021

Elden taksitle ev almak isteyenler, inşaat şirketine ya da müteahhite önden bir ödeme yaparlar. Bu genelde %10 peşinat olur. Peşinat oranı arttıkça daha sonraki taksitler hem azaları hem de evin satın alma fiyatı da önemli oranda düşer. Özellikle şu aralar, İstanbul İzmir, Ankara, Diyarbakır, Eskişehir, Mersin, Adana, Antalya gibi illerde ipotekli ev satışlarında yaşanan durgunluk nedeni ile birçok firma artık kredisiz satışlar yapmakta ve peşinatı olan kişilere %60’lara varan indirimler yapmaktadır. Öncelikle İstanbul’da ev satan yerleri yazalım. Daha sonra diğer illerde hem %10 peşinat isteyenleri hem de hiç peşinatsız senetle ev satan firmaları yazalım ve şartlarını da burada belirtelim.

İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar

Aşağıda İstanbul genelinde en çok inşaat yapan ve konut satışı yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların birçoğu konut faizlerinin yükselmesi nedeni ile artık çok az peşinat ile kredisiz elden taksitli ev satışı yapmaya başladı. Ali Ağaoğlu’nun Maslak Projesinde ev sahibi olan binlerce kişi kredi çekmeden ve vadeli ev satın aldı. Emlak Konut da Devlet destekli olarak projeler yürütüp çok az komisyon alarak uzun vadeli konutlar satmaktadır. İşte İstanbul’da senetle ev satan firmalar;

Firma    il             İlçe

 1. SUR YAPI SUR YAPI İstanbul               Üsküdar
 2. İŞ GYO İŞ GYO İstanbul               Beşiktaş
 3. NEF NEF İstanbul               Beşiktaş
 4. SİNPAŞ GYO SİNPAŞ GYO İstanbul               Beşiktaş
 5. NUROL GYO NUROL GYO İstanbul               Sarıyer
 6. Emlak Konut GYO EMLAK KONUT GYO İstanbul Ataşehir
 7. AĞAOĞLU AĞAOĞLU İstanbul               Ataşehir
 8. KUZU GRUP KUZU GRUP İstanbul               Bakırköy
 9. UÇARLAR YAPI UÇARLAR YAPI İstanbul               Beylikdüzü
 10. DAP YAPI DAP YAPI İstanbul               Maltepe
 11. TEKNİK YAPI TEKNİK YAPI İstanbul               Ataşehir
 12. TORUNLAR GYO TORUNLAR GYO İstanbul               Beykoz
 13. CEYLAN İNŞAAT CEYLAN İNŞAAT İstanbul               Beylikdüzü
 14. BAYSAŞ İNŞAAT BAYSAŞ İNŞAAT İstanbul               Kadıköy
 15. MAR YAPI MAR YAPI İstanbul               Bağcılar

Ağaoğlu Senetle Ev 2021 Projeleri İstanbul

İstanbul’da Senetle ev alma deyince ilk akla Ali Ağaoğlu tarafından yapılan projeler akla gelmektedir. Genelde Banka kredisiz senetle ev satışı ile ilgili müşterilerine çok uzun vadede kolaylıklar tanıyan Ağaoğlu Gayrımenkul bu konuda her zaman en çok tercih edilen kişi olmuştur. Maslak 1, Maslak 2, Maslak 3, Maslak 4, Maslak 5 projelerinde kredisiz şekilde senetle ev alabilirsiniz.

Peşinatsız Elden Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Normal şartlarda bankalardan çekilen krediler ile ev almak aslında prosedür olarak çok daha basit. Çünkü, banka krediyi ev sahibinin hesabına yatırırken herhangi bir sorun çıkması durumunda ek önlem olarak eve belli bir süre rehin koyduruyor. Bu sayede kimse kimseyi dolandıramamaktadır. Ama peşinatsız satılan evlerin birçoğu henüz proje aşamasında olduğu için, kişiler imzayı attıklarında ortada olmayan bir ev için ödeme yapmaya başlayabilirler.

Bu karşılıklı güven durumu ile çözülebilecek bir durum olsa da ortada çok büyük paralar olduğu için birçok kişi bir garanti istemektedir. Bankalar bu aşamada devrede olmadığı için noter sözleşmesi inşaat firması ve alıcı şahıs arasında imzalanmaktadır.

İmza atıldıktan sonra belirlenen vadelerde artık ödemeler yapılmaya başlanır. Sözleşmede belirtilen tarihlerde inşaatın hangi aşamada olduğu yazılması gerekmektedir. Eğer inşaat gecikirse alıcı kişilerin vazgeçip parasını geri alma hakkının da sözleşmede saklı kalması gerekmektedir.

Yoksa batan bir inşaat firmasından alınacak bir ev yüzünden yüz binlerce TL zarar etme durumunuz olabilir. Şu aralar birçok şirket konkordato ilan etmeye başladı. Bu da iflas anlamına gelebileceği için peşinatsız elden taksitle ev alırken çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Bunu da Okuyunuz Mutlaka; Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer

Senetle Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Ev almak istiyorsanız sizin için bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Bunlara dikkat etmeniz sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır. Ev almak isteyip de bütün birikimlerini kaybeden birçok kişi olduğu için tercihlerinize göz atmak daha yararlı olacaktır. Peki senetle ev alırken nelerde dikkat edilir? İşte dikkat edilmesi gerekenler;

 1. Evin gerçek değeri ile senetli satış değerini karşılaştırın
 2. Senetle ev satan firma vadeler için ne kadar fark istiyor
 3. Peşinatsız ev alacağım diye dolandırıcılara para kaptırmayın
 4. Birçok firma şu anda olmayan projeler için insanlardan para toplamaktadır
 5. Bu projeler hayata geçmezse o zaman paranız da boşa gidebilir
 6. Büyük firmaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır
 7. Vade süresi de önemli. Kısa vadeli satışlarda ödeme güçlüğü yaşamanız durumunda ev hacizle elinizden çıkabilir
 8. Senetleri doldururken rakamlar arasındaki boşluklara dikkat ediniz
 9. Senetlerin noter onaylı olmasını rica edin
 10. Senetlerin ödenmemesi durumunda sözleşmeye bir ödeme süresi eklenmesini isteyeniz

Banka Kredisi Olmadan Peşinatsız Ev Satan İnşaat Firmaları

Yukarıda belirttiğimiz firmalar sadece İstanbul, Bursa, Edirne, Kocaeli gibi Marmara Bölgesinde elden taksitli konut projeleri yapmaktadır. Bu firmalar banka kredisini zorunlu kılmamaktadır. Eğer İstanbul’da oturuyorsanız bu firmalar ile görüşebilir ve pazarlık yapabilirsiniz. Bunun yanında, Türkiye genelinde, Okçu, Sağlam, Kağıtçı, Tekirler, Demirdöven, Akyapı, Dağdibi, Melek yapı, Çağdaş yapı gibi 81 ilde faaliyet yürüten bazı inşaat firmaları vardır. Bunlarla irtibat kurup bulunduğunuz ilde senetle ev satın alıp ev sahibi olabilirsiniz.

Senetle Ev Satışı Yapılan Diğer İller

Adana, Manisa, Aydın, Zonguldak, Bursa, Kocaeli, Konya, Gaziantep, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Eskişehir, Muğla, Kayseri, Samsun, Trabzon, Sivas, Balıkesir, Çanakkale ve Denizli gibi illerde de senetle ev satan yerel inşaat firmaları bulunmaktadır.

senetle ev 2019
Elden Taksitle Ev Alırken Nelere Dikkat Edilir

Senetle Tarla Arsa Arazi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev almanın yanıda yatırım amaçlı arsa, arazi ve tarla gibi ürünler de senetle satılabilmektedir. Bu yerleri satın alırken en çok parsel numaralarına ve hisseli olup olmadıklarına bakmalısınız. Tapu devrinin ne zaman yapılacağı da önemlidir. Eğer tapu devrini yapmadan arsa alırsanız sonra da hisse sahibi birisi çıkarsa arsayı üzerinize yapamazsınız. Bun iki önemli noktayı gözden kaçırmayın. Bunlar;

 • Arsa Parsel Numarası
 • Arsanın hisse durumu

Ev satışlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar VİDEO
https://youtu.be/gdqPhT7MR3s

Ankara İzmir Antalya İllerinde Senetli Ev Satışları Başladı

Türkiye’de ev satışlarında en çok hareketlilik İstanbul’da olmasına rağmen; Ankara, İzmir, Antalya, Muğla gibi yerlerde de senetle ev satışları başladı. Artık inşaat firmaları da ellerinde kalan konutları eritebilmek için ucuz ve düşük fiyattan evleri taksitli şekilde vermeye başladı. Bu dönemde eğer sabit bir geliriniz varsa ve bir miktar da peşinatınız varsa o zaman senetle ev almak için beklememelisiniz. Güvenilir bir firma sayesinde artık siz de banka kredisi olmadan ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Çekmeden Faizsiz Ev Satın Almalar 20120 Yılında Artış Gösterdi

Konut kredilerinde faizler gerçekten çok yüksek. Bunun için size önemli bir örnek vermek istiyorum.

%1 oranı ile çekilen konut kredisinde 100 bin TL olan bir evin 10 sene içinde kredi ile toplam geri ödemesi 160 bin TL oluyor. Bu enflasyon oranı ve zamları, dolar kurunu düşündüğümüzde oldukça cazip bir rakam. Ama şu anda faizler %30’lara dayandı. Bu da 100 bin TL olan evin 10 yıllık kredi için en az 250 bin TL hatta 300 bin TL olmasına neden olacaktır.

Bu da oldukça mantıksız bir tercih olacağı için artık herkes 2019 yılı ile birlikte senetle ev almaya daha çok meyilli hale geldi. 100 bin TL’lik ev için 20 bin TL peşinat ödediğinizde kalan 80 bin TL için de 5 yıllık bir vade  belirleyin. Bu da aylık ortalama 1750 TL gibi bir ödeme anlamına gelecektir. Bu şekilde ev çok da pahalıya gelmeden uygun şekilde satın alınmış olacaktır.

Kredisiz Konut Projeleri 2021

2021 yılı içinde senetle ev alma düşüncesi olanlar, kredisiz konut projeleri 2020’YE bakmaktadır. Şu anda inşaat sektörü; dolar kuru yüzünden artan demir, çimento ve diğer malzemelerde yaşanan artışlar nedeni ile durma noktasına geldi. Bu gerileme, insanların işsizlikle boğuşması ile birleşince artık herkese ev almaktan elini ayağını çekti diyebiliriz.

Ama yine de büyük inşaat şirketlerine bakarak bir elden taksitli konut projesine girmek istiyorum diyorsanız o zaman İstanbul Merkezli olarak; Ali Ağaoğlu, Dap Yapı, Sur Yapı ve Torunlar İnşaat firmalarının 2021 yılında da yeni projeler ürettiklerini biliyoruz. Bunlara giderek başvuru yaparak en azından koşulları, taksit ödeme seçenekleri ve diğer durumlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eminevim, Birvimolsa, Mutlu Evim Sistemleri Taksitle Ev İmkanı Sağlıyor

Banka kredisiz ev almak isteyenler için eminevim gibi firmalar da seçenekler sunmaktadır. Bu firmalar, 10-15 bin TL peşinat ile senetle ev sahibi yapıyor. Türkiye’nin bütün illerinde bu sistem halen geçerlidir. Elinizde biraz nakit para varsa hemen bu sisteme girebilirsiniz. Eminevim senetli ev satışları gibi olmasa da o da banka kredisiz ev satışları yapmaktadır. Bunu eminevim ya da birevim olsa yetkililerinin

Senetle ev alma hakkında birçok bilgi verdik. İstanbul ya da diğer illerde oturanlar için en uygun seçenekleri yazdık. Krizi fırsata çevirip çok ucuza uzun vadeli taksitle ev satın alabilirsiniz.

Merak edebileceğiniz konularımız:

En Karlı Yatırım Araçları Nelerdir?

İstanbul Senetle Altın Veren Kuyumcular 2022

İhlas Finans Mağdurları İhlas Finans Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak 2022

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escort pendik escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler
instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi promosyon çakmak İnstagram takipçi satın al
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.

error code: 523