Senetle Motor Satan Yerler Bayiler Elden Taksitle Motorsiklet Satan Bayiler Galeriler Yerler 2023

Senetle Motor Satan Yerler
Senetle Motor Satanlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Senetle motor satan yerler, dolar kurunun yükselmesi nedeni ile peşin olarak ya da kredi kartı ile motorsiklet alamayan kullanıcılar için 2023 yılına özel yeni avantajlı paketler açıkladılar. Hiç peşinat ödemeden sadece vade farkı ödeyerek senetle motorsikler satın alabilirsiniz. Başta ev kur olmak üzere senetle motor satan yerleri yazdık. Japon markası Honda’dan tutun da Mondial, Suzuki gibi tüm markalarda uygun fiyat seçenekleri ile satışlar devam etmektedir. Vadeli motor ya da senetle motorsiklet alırken dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda yazıp ayrıca tüm bayileri ve mağazaları ele aldık.

Elden Taksitle Motor 

Öncelikle aşağıda belirteceğimiz bayiler arasında fiyat karşılaştırması yapmalısınız. Çünkü, aynı model ve marka motor arasında büyük fiyat farkı olabilmektedir. Örneğin, 100’lük diye tabir edilen monidal motorların 2022 fiyatı şu anda bayiler arasında değişse de ortalama olarak 5000 TL civarındadır. Ama İç Anadolu Bölgesi bayilerinde satış fiyatları 6-7 bin arasında iken; Antalya ve Ege bölgelerinde ise 4500 TL civarındadır.  Bu nedenle senetle motor satın alırken lütfen yazdıklarımıza dikkat ediniz. Aynı motora binlerce TL boşa para vermek istemezsiniz.

Taksitli Motor
Taksitle Motor Nasıl Alınır?

Senetle Motor Satışı Yapan Bayiler ve Galeriler 2023

Senetle motor satışını araba satan galeriler de yapmaya başladı. Normal şartlarda yetkili ve özel bayiler tarafından prosedür ne ise ona göre uygun bir şekilde satışlar yapılmaktadır. Şimdi sizin için hem illerde normal bayi olarak çalışan yerleri yazacağımız gibi aynı zamanda internet üzerinden de senetle motor satan yerleri yazacağız.

Evkur, Mutluevim, Beko Bayraktar mağazaları ve bayileri şu anda Türkiye genelinde vadeli satışlar yapmaktadır. Bulunduğunuz ilde eğer bu şekilde satış yapan bir mağaza/bayi yoksa o zaman mutluevim aracılığı ile motor sahibi olabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız siparişler sonrası hem eve teslimat hem de evde senet imzalama işlemi yapabiliyorsunuz. İnternet sitesi üzerinden fiyatlarına bakabilirsiniz. Ya da diğer yerlerde de motor fiyatlarını öğrenmek isterseniz aşağıda vereceğimiz tabloyu inceleyebilirsiniz.

Senetle Motor Nasıl Alınır?

Senetle motor satın almak için bayiye giderek şahsen başvuru yapmalısınız. Bunun yanı sıra internetten de kendi bilgilerinizi kullanarak satın alma işlemlerini başlatabilirsiniz. Yapılan anlaşa sonrası sizin için bir sözleşme yapılacaktır. Ticari sözleşme yeterli olmayıp ayrıca senet de imzalamak durumunda kalacaksınız. Senetler sizin ve şirketin belirleyeceği vade sayısına göre artabilir. Vade farkını kabul ederseniz 12 aydan 48 aya kadar taksitlendirme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Not: Elinizde para yoksa ve kredi çekemiyorsanız istediğiniz aracı alabilmek için senetle kredi (Tıkla) seçeneğini düşünebilirsiniz.

Vade farkı belirlenirken bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinin ya da taşıt kredilerinin güncel faiz oranlarından yararlanılmaktadır. Şu anda faiz oranları aylık %3 civarında olduğu için her vade sayısı için ortalama %3’lük bir fiyat farkı ödeyeceksiniz. 5000 TL fiyatı olan bir motorun 12 ay vadeli fiyatı 7 bin TL olacakken, 48 aylık fiyatı ise 10 bin TL’yi bulabilir. Ücret konusunda yapılan anlaşma sonrası senetler imzalanır ve bayide bunlar bırakılır. Her ay ödeme yapıldıkça bu evraklar da elden teslim edilir.

Sahibinden Senetle Motor Almak

Bayilerden ve galerilerden motorsiklet satın alabileceğiniz gibi en çok tercih edilen platform olan sahibinden sitesi üzerinden bizzat araç sahibinden senetle motor satın alabilirsiniz. Bunun için teklif usulü çalışmalısınız. Motorunu satışa çıkartan kişiye ulaşabilmek için ya da uygulama üzerinden mesaj atacak ya da varsa telefon numarasını arayarak pazarlık yapmaya başlayacaksınız. Yaptığınız pazarlık genelde sözlü olsa da vade farkı ve vade seçeneklerini yazıya döküp bir noter vasıtası ile onaylatmanız gerekmektedir. Noter imzası sonrası eğer taksitleri geciktirirseniz hakkınızda icra bile açılabilir. Bunun için dikkatli olmalısınız.

İlgili Link: sahibinden senetle motor

Peşinatsız Senetle Motorsiklet Satışı Dolandırıcılarına Dikkat!

İnternet üzerinden çok ucuza vadeli motor satan yerler ve şahıslara denk gelebilirsiniz. Bu kişiler hiç peşinatsız sıfır ya da 2. El motor satıyoruz diyerek adeta müşteri avına çıkmaktadır. Peşinatsız senetle motorsiklet satışı yaparken bu şekilde dolandırıcıların karşınıza çıkacağını unutmayın. Bu kişilere asla kaparo yollamayın. Yüz yüze görüşüp noter onayı alıncaya kadar kimseye elden ya da banka hesabı yolu ile para vermeyin.

Kredi çekemeyenlere müjde: Acil para lazım konumuza bakabilirsiniz.

2.el Vadeli Motor Alım Şartları

Bayiler, galeriler ya da şahıslar ikinci el vadeli motorsiklet satışı yapabilmektedir. Bu yerlerden motor almak için birçok kişi A2 ehliyeti şartı arandığını düşünmektedir. Ama nasıl ki araba alınırken B ehliyeti sorulmuyorsa aynı şekilde 2 tekerlekli motor da alınırken de A2 ehliyeti sorulmaz. Sizden istenecek belgeler;

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgesi
  • Adli Sicil Belgesi
  • İstenmesi durumunda kefil
  • İpotek istenirse de ipotek gösterilmesi

Bu belgeler ile senetle motor satan yerlere başvuru yapıldığında uygun koşullarda araç sahibi olabilirsiniz. Birçok bayi sadece gelir belgesi ve kimlik belgesi ile bu satışa onay vermektedir. Banka sicil durumunuz, kredi notunuzun pek önemi de yoktur.

Vadeli Motor
Hiç Peşinatsız Vadeli Motorsiklet

İzmir, Antalya ve Manisa(Salihli) Peşinatsız Taksitle Satışı Yapan Bayiler

Türkiye’de en çok motorsiklet bulunan illeri sırasıyala; Antalya, Manisa, Adana, Mersin, Muğla, İzmir illerdir. Özellikle; Antalya, İzmir ve Manisa illerinde küçük motorlu olan cinsler daha çok tutulmaktadır. 125’lik, 100’lük motorlar en çok satın alınan modellerdir. Bunların satışını yapan yerler ve bayiler arasında ege bayisi olarak Uğur Mondial en başta gelmektedir. Seyyar tırlar vasıtası ile birçok ilçeye de giderek elden satış imkanı sağlanmaktadır. Aydın Nazilli’de bulunan fabrika satış mağazasından da direkt satın alınabilir.

Bunun yanı sıra; İzmir’de bulunan Bisan üretim merkezinde de vadeli motor satın alabilirsiniz. Ankara-İzmir yolunun 30. Kilometresinde faaliyetine devam eden kurum tüm herkese senetli motor imkanı sunmaktadır.  Bisan ve Uğur Mondial; Turgultu, Salihli, Akhisar, Alaşehir, Nazilli, Torbalı, Kuşadası ve diğer birçok yere direkt satışlar yapan bayiler ve kurumlardır.

Taksitle Motor Satan Yerler Sizden Teminat İsteyecektir

Bulunduğunuz il ve ilçedeki bayilere, galerilere gittiğinizde; uzun vadeli satın alımlar için sizden bazı garantiler ve teminatlar istenecektir. Bunların başında bir gelir belgesi gelmektedir. Eğer gelir belgeniz varsa ve sabit bir adresiniz, açık bir telefon numaranız kısacası size istedikleri zaman ulaşabilecekleri bir iletişim bilgisi varsa o zaman daha kolay şekilde taksitle motor satın alabilirsiniz.

Gelir belgesi olmayanlardan ise;

  • Kefil (özellikle sabit maaşı olan birisi)
  • İpotek (Arsa, ev, dükkan)

İstenmektedir. Bu teminatları sunamazsanız o zaman işlemleri yapamazsınız.

İstanbul’da Senetle Sıfır Motor Satan Mağazalar

Senetle motor satan yerler İstanbul semtlerinin her birinde çalışma yapmaktadır. İstanbul büyük bir şehir olmasına rağmen motorsiklet kullanımı pek yoğun olmayan bir bölge olarak bilinmektedir. Bu nedenle birçok ilçesinde sıfır ve senetli motor satışı yapılmamaktadır. Pahalı marka olan bazı  modeller ki bunlar, BMW, Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Honda gibi modellerde bazı showromlar bulunmakta; ama fiyatları 50 ile 100 bin TL arasında değişmektedir.

Bunların yerine sizin için uygun olabilecek olan motorları Beko Bayraktar Mağazası satmaktadır. Kadıköy’de bulunan bu Arçelik beko bayraktar şubesine giderek; Mağaza sahibi Umut Bayraktar ile görüşüp ilgili satış konusunda bilgi alabilirsiniz.

Kadıköy dışında ayrıca; Bağcılar, Zeytinburnu, Esenyurt, Kartal, Pendik, Bakırköy, Ümraniye, Beykoz ilçelerinde de senetle satış yapan mağazalar bulunmaktadır.

Moto Finans- Senetle Motor (Ümraniye/İstanbul)

Kurumsal olarak uzun süredir senetle motor satan firmalar arasında Motofinans gelmektedir. Ümraniye şubesinde senetli satışlar yapmaya devam eden motofinans sizin için uzun vade seçenekleri ve tüm model seçenekleri ile uygun fiyatlı motorsikletleri ithal etmeye devam etmektedir.

Motofinans açık adres ve telefon numarası; Alemdağ Cddesi, No: 334/B Ümraniye/İstanbul

Telefon İletişim Bilgisi: 0216 412 1002

Vadeli Elektrikli Motor Alımı

Benzin fiyatlarının çok yüksek olması, benzinli motorlarda A1 ve A2 ehliyetlerinin zorunlu olması gibi nedenlerden dolayı birçok kişi artık elektrikli bisiklet alma yoluna gitmiştir. Pahalı olan bu bisikletleri satın almak isteyenlere bir seçenek olarak senetle elektrikli bisiklet sunulmaktadır. Şu anda Beko, Arçelik, Uğur bayilerinde vadeli ve elden taksitle elektrikli bisiklet satılmaya devam edilmektedir.

Taksitle Honda, Kawazaki, Kenbo, Mondial, Bisan, Cris,Sym ve Point Motor

Türkiye’de en çok küçük hacimli motorlar tutulmaktadır. Az benzin harcamaları nedeni ile en çok da Mondial markası satın alınmaktadır. Bu markalar hakkında önce kısa bilgi verelim;

Honda: Japon markası olup, en pahalı motorsikletler grubunda yer almaktadır. Şu anda en küçük motor hacmi olarak 125’likler çıkartılmaktadır.

Suzuki: Yine bir Japon markasıdır. Çok lüks olarak üretildikleri için genelde uzun yolculuklar ve geziler için satın alınmaktadır.

Kenbo; Çin markası olup oldukça uygun fiyattan satın alınabilir.

Mondeo: Türkiye’de en çok satın alınan markadır. Özellikle; 100’lük, 125’lik ve 150’lik motor seçenekleri ile Ege bölgesinde en fazla tutulan modellerdir. Nazilli’de Uğur fabrikası tarafından bayiliği yapılmakta olup senetle motor seçeneği için tavsiye edilebilir.

Bisan: Bir Türk markası olup İzmir Kemalpaşa’da üretim yerine sahiptir. Direk fabrika satış mağazasına gidilerek senetle satın alma işlemi yapılabilir.

Peşinatsız Motor Kampanyaları 2023 Güncel

2022 yılında peşinatsız motor kampanyalarını sizin için listeledik.

Yamaha Marka motorlarda geçen yılın yani 2022 yılından kalma motorlar için indirimler yapılmaktadır. Normalde 2022 YZF-R1 model motor fiyatı 117 bin TL iken, 2022 model için bu fiyat 90 bin TL’ye düşürülmüş durumdadır.

Mondial motorlarda 100’lüklerde liste fiyatı 5230 TL iken yapılan indirimler sayesinde vade ve taksitli fiyatlarda fiyat 4500 TL olarak belirlenmiştir. Ama dikkat ediniz bu sadece 100’lük motorlar için geçelidir. 125’lik ve daha büyük hacimli motorlar için bu fiyatlar daha da artmaktadır.

Kenbo markasında da yine rakiplere göre indirimler yapılmaktadır. Küçük hacimli motorlarda sıfır fiyatlar üzerinden %10’lik bir indirim yapılmaktadır. Örneğin, 150 CC olan Kenbo motor liste fiyatı 4500 TL iken yapılan indirim sonrası bu 4050 TL olmaktadır.

Modial Motor Fiyatları 2021

2023 Yılı Motosiklet Fiyat Listesi ve Tablosu

Yamaha Motorsiklet 2021 Fiyatları

Yıl Model Fiyat
2021 YZF-R1 117.000 TL
2021 YZF-R6 86.000 TL
2021 YZF-R25 ABS 24.907 TL
2021 YZF-R125 ABS 21.065 TL
2021 NIKEN 90.000 TL
2021 MT-10 84.500 TL
2021 MT-10 SP 101.500 TL
2021 MT-09 ABS 55.400 TL
2019 MT-09 SP 64.700 TL
2021 MT-07 ABS 41.000 TL
2021 MT-125 ABS 18.287 TL
2021 MT-25 ABS 23.611 TL
2021 SCR950 59.000 TL
2021 XV950 R 57.000 TL
2021 XSR900 59.500 TL
2021 XSR700 47.750 TL
2021 Tracer 700 49.750 TL
2021 Tracer 900 65.500 TL
2021 Tracer 900 GT 77.900 TL
2021 FJR1300AE 128.000 TL
2021 XT1200E Super Ténéré ABS  99.000 TL
2021 PW50 8.750 TL
2021 WR250F 46.000 TL
2021 WR450F (Homologasyonlu) 66.000 TL
2021 WR450F 61.000 TL
2021 YZ 65 22.900 TL
2021 YZ 85 25.000 TL
2021 YZ 125 39.500 TL
2021 YZ 250F 49.000 TL
2021 YZ 450F 63.900 TL
2021 YS125 12.870 TL
2021 Crypton S 9.630 TL
2021 Neo’s 4 9.583 TL
2021 TRICITY 155 ABS 21.296 TL
2021 NMAX 125 ABS 14.444 TL
2021 NMAX 155 ABS 15.833 TL
2021 D’ELIGHT 125 12.130 TL
2021 TMAX DX ABS 77.900 TL

Mondial Motor Fiyatları

vadeli motor
Mondial Fiyat Tablosu 2023

 

Evkur Senetle Motor 2023

Senetle motor satan yerler içinde ilk sırada her zaman evkur gibi mağazalar yer almaktadır. Elden taksitle motor satan evkur aynı zamanda senet imzalatarak yıldan yıla ödeme kolaylıkları da sağlamaktadır. İnternet üzerinden ya da mağazalarına giderek elden senetle motor almak istiyorum dediğinizde hemen yardımcı olmaktadırlar. Evkur senetle motor satışı için gerekli tüm bilgileri evkur mağazasından alabilirsiniz.

Senetle motor almaya karar verdiyseniz fiyat karşılaştırmasını yukarıdaki tablolardan yapmalısınız. Senetle ve vadeli motorsiklet almak için internet üzerinden, mutluevim ve evkur sitelerini de tercih edebilirsiniz. En iyi fiyatı veren bayi, galeri ya da mağazadan satış işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Evkur’da Satılan Motor Modelleri ve Fiyatları

Evkur senetle motor satışı yaparken elden taksti yöntemi kullanmaktadır. Bu nedenle peşin satılan motor fiyatlarından çok daha yüksek fiyatlardan motorsiklet satmaktadır.

Mondial 50 cc motorsiklet evkur’da elden taksitle alındığında 10 BİN tl civarına denk gelmektedir

Aynı mondial motor peşin satın alınması durumunda 7500-8500 arasında denk gelmektedir. Yani evkurda satılan motorlar hakkında araştırma yaparken elden taksitle alınacak motorlar için daha fazla para ödenmesi gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri canlı casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu meritroyalbet meritking meritking trcasino giriş madridbet güncel giriş kingroyal giriş
İnstagram takipçi satın al
Uygulamayı Yükle

Bizi cihazınıza yükleyin ve tüm gelişmelere bir tık yakın olun.