arama

Temassız kredi kartı güvenilir mi kullanıma açılır?

  • Ekonomi Uzmanı

Bankalardan son zamanlarda tüketicilere göndermiş olduğu Kredi kartlarının en önemli özelliği temassız olmalıdır. Bütün Kredi kartlarında temassız özelliği yoktur ama açılmasına müsaade verilmesi durumunda neredeyse bütün Kredi kartlarında temassız okuma temassız alışveriş yapma özelliği Sağlanabilmektedir.

Peki temassız Kredi kartı kullanmak güvenli mi? Temassız kredi kartı kullanmanın sakıncaları nelerdir? Tüm yönleriyle pos temassız kredi kartı ve kullanım özellikleri.

Temassız pos kredi kartı sakıncaları

Temas sonra kullanılan Kredi kartlarının aslında birçok avantajı vardır. Özellikle şifre tuşlama dan alışveriş yapma imkanı sağladığı için çok fazla kasada bekleme yapmadan hızlı bir şekilde alışveriş imkanı tanımaktadır.

Ama bu pratik cihazın aynı zamanda dezavantajları yani sakıncaları ve zararları olabilir. Bunlar arasında en yaygın pos cihazlı görme şansımız olmadığı için marketçi kişinin veya ilgili görevli kişinin daha fazla miktarda rakam yazıp olması gerekenden daha fazla paranın çekilmesini sağlayabilir.

Bunun yanı sıra temassız Kredi kartlarının yabancı kişiler tarafından dolandırılmak teknoloji kullanmasıdır.

Temassız kredi kartı ve kart dolandırıcılığı

Birçok kişi benden habersiz kartımdan alışveriş yapılmış veya kredi kartımdan para çekilmiş gibi şikayetlerde bulunmaktadır. Bu kişilerin kart ocakları bakıldığında çoğunun aslında temassız kredi kartı kullandığı görülmektedir.

Özellikle çantalarında veya cüzdanlarında temassız kredi kartı taşıyan kişiler dolandırıcı kişilerin kurbanı olabilirler nokta dolandırıcı kişiler taşımış oldukları pozlar ile sizlere yaklaştıklarında çantamıza pos cihazını dedikleri anda otomatik olarak çekim yapılmaktadır.

Bu da özel ve kalabalık yerlerden metroda otobüslerde eğlence mekanlarını veya pazar gibi kalabalık yerlerde siz de habersiz Kredi kartınıza temas bir şekilde pos ile alışveriş yapılması riski vardır. Bu tüm sakıncalar olduğu için temassız kredi kartının kullanılmaması aslında bir nevi daha mantıklı olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.