arama

Aileden habersiz kredi kartı başvurusu yapmak

  • Ekonomi Uzmanı

Anne babanın haberi olmadan yaşı küçük olan gençler kredi kartı çıkarabilir mi? Kredi kartı sahibi olmak isteyip de ailenin rızasını almadan bankaya giderek anne babadan habersiz bir şekilde kredi kartı başvurusu yapmak isteyen gençlerin sayısı gittikçe artıyor.

Yaşı 18’e geçip de anne babasının haberi olmadan kredi kartı almak isteyenler için bu yazı Müjde niteliğinde. yaşı 18 altında olanlarda anne baba rızası altında kredi kartı çıkarabilenler hatta anne babaya ait olan kredi kartına ek kredi kartı çıkartarak alışverişlerinde bunu kullanabilirler.

Anne babadan habersiz kart başvurusu yapmak

Kişiler bankaya yaptıkları kart başvurularının kabul edilebilmesi için bazı şartlara sahip olmaları gerekmektedir bunların başında kişilerin bir gelir belgesi sahibi olması ve yaşının 18 ve üstü olması gerekmektedir.

Üniversite öğrencileri gelir sahibi olmamasına rağmen kredi kartı başvurusu yapıp kart sahibi olabilmektedir. Özellikle HSCB Bankası Garanti Bankası ING Bankası Finansbank enpara şubesi gençlere gelir belgesiz bir şekilde kredi kartı göndermektedir.

Bu gençler anne babalarına habersiz bir şekilde kredi kartlarını alabilirler mi? Bu noktada yaşı 18 olmayanları bile anne babadan habersiz bir şekilde kredi kartı gönderimi yapılabilmektedir. Burada en önemli şart kişinin üniversite öğrencisi olmasıdır.

Üniversite öğrencilerine anne babadan habersiz kredi kartı veriliyor

Birçok özel banka şu anda üniversite öğrencisi belgesine sahip olan kişilere yaşına bakmadan ve gelir sahibi olup olmadığına bakmadan direkt olarak 2000 TL den başlayan kredi kartı limitleri nokta başvuru için kişilerin sadece kimlik belgesi ve öğrenci belgesi getirmesi yeterli olabiliyor.

Bu belgeleri sağlayan kişilere anne baba haberi olmadan direk olarak kredi kartı imkanı tanımaktadır.

Aile muvafakatnamesi olmadan kredi kartı

18 üzerinde olup da lise okuyan öğrencilere anne babadan habersiz kredi kartı gönderen bazı bankalar olsa da aslında bu ödemeleri yapamayacağı için öğrencilere kredi kartının verilmemesi. çünkü öğrenciler kredi kartını amaçsız ve plansız olarak kullanacağı için ödeme günü geldiğinde ailenin ödenmesi gerekecektir.

Bu noktada aile bankaya giderek benden habersiz nasıl kredi kartı verdiğiniz şeklinde bankaya suçlayabilir. Bu anlamda anne babadan habersiz bir şekilde lise öğrencilerine kredi kartını verilmesi pek uygun görülmemektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.