arama

Eşten habersiz konut kredisi çekilebilir mi?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekonomi Uzmanı

Eşten habersiz konut kredisi çekebilir mi? Eşin haberi olmadan Ev kredisi kullanmak isteyen kişiler olabilir. Bu her ne kadar aile kültürümüze ve ekonomik anlamda doğru bir karar olmasa da bazı kişiler böylesine hem yatırım amaçlı hem de farklı bir durumdan dolayı eşinin haberi olmadan konut kredisi çekmek isteyebilir.

Peki bankacılık kanununda ve kredi şartlarında eşten habersiz Kredi çekmek ile ilgili bir durum var mı? Bununla ilgili tüm detayları yazımıza paylaştık.

Eşimden habersiz konut kredisi çekebilir miyim?

Kişiler bundan 4-5 sene öncesine kadar eşinden habersiz konut kredisi çekebiliyordu.
Ama Ama son çıkan yasaya göre artık kişiler eşinin imzası olmadan yani eşten habersiz bir şekilde konut kredisi çekemiyor. Banka buna kesinlikle izin vermez ve işte habersiz bir şekilde köyde onayı da vermez.

Konut kredisinde eş muvafakatnamesi

Konut kredilerinde eş muvafakatnamesi getirilerek eşten habersiz konut kredisi çekilmesinin önüne geçilmiştir.

Eşlerin biri konut kredisine başvuru yapıldığında bu konut kredisi kabul edilebilir ve kredi için onay çıkabilir Ama kredi’nin hesaba yatması ve tapuda gerekli işlemin bitirilmesi için eşin kredi için bankaya gidip imza vermesi yani eş muvafakatnamesi ne imzalanması gerekmektedir.

Eş muvafakatnamesi imzaladıktan sonra gerekli kredileri hesabı tanımlanır ve kredi kullandırılır.

Eşten Habersiz Konut Kredisi Çekilemez!

Özetle ifade etmek gerekirse: konut kredilerinde eşten habersiz Kredi çekmek ve kullanmak yani ev satın almak mümkün değildir. Ama satın alınacak ev kredisiz bir şekilde yani nakit olarak satın alınacak sa burada eş rızası aranır mı ya bilir ama bankadan konut kredisi çekilecekse mutlaka mutlaka eş rızası ve eş imzası istenmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.