Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma 2020 Coronavirüs Ertelemesi

Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma 2020 Coronavirüs Ertelemesi

Esnaf kefalet kredilerinin yapılandırılması başvuruları şu anda alınmaya başlandı. Özellikle coronavirüsü sebebiyle iş yerine kapatan, iş yeri kapatılan, ya da AVM’lerde iş yeri olup da herhangi bir sıkıntıdan dolayı iş yerini açamayan esnaflar için esnaf kefalet kredisi yapılandırma 2020 esnaf kredisi erteleme ya da dondurma başvuruları şu anda başlamış durumdadır. Peki başvurular nasıl ve nereye yapılacak gerekli belgeler nelerdir?

Esnaf kefalet kredisi yapılandırma başvuruları 2020

Esnaf kefalet kredisi çeken esnaflarımız kredi ödemelerinde sorun yaşamaya başladıklarında 3 aya kadar borçlarını erteleme başvurusu yapabilirler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan coronavirüs destek paketi doğrultusunda ilgili madde şu şekildedir: coronavirüs nedeniyle esnaflarımızın kefalet kooperatifine olan borçları 3 ay süreyle ertelenecektir.

CORONA DEVLET DESTEKLERİ

Burada bütün esnaflar bu yapılandırmadan yararlanamayacak maalesef. 3 ay esnaf kredisi yapılandırma başvurularını sadece coronavirüs nedeniyle iş yeri etkilenen esnaflar bu başvuru yapabileceklerdir. Burada bir durum tespiti için başvuru yapılırken sizden belge istenecektir.

Soru: Peki hangi esnaflarımız Corona virüs nedeniyle esnaf kefalet kredisi yapılabilecektir?

coronavirüsü esnaf kefalet kredisi yapılandırma 2020

Esnaf kefalet kredisi erteleme yapabilecek iş yerleri

Şu anda 3 aylık bir süre zarfı için esnaf kefalet kredileri erteleme kararı alındı. Bunun için esnaf bıraksın başvuru yapmanız ve esnaf kredisi erteleme başvurusu yapmanız gerekmektedir. Şu anda Türkiye’de binlerce esnaf olmasına rağmen sadece belli bir esnaf grubunun kefalet kredileri ertelenecek olup yapılandırma başvuruları kabul edilecektir.

CORONA DEVLET KREDİ DESTEĞİ 2020

Aşağıda şu anda esnaf kefalete borcu olup da coronavirüs etkilenen esnaflarımızın hangi meslek grupları hangi dükkan sahipleri tarafından yapılandırmanın kabul edileceğini listeledik.

Berberler kuaförler burada bayan ve erkek kuaförleri fark etmez
Lokanta sahipleri
Kahvehaneler kıraathaneler çay evleri
Kafeler oyun salonları
Pavyon ve gazinolar
Gece kulüpleri diskotekler barlar
Yemek hizmeti veren catering toplu yemek

Lokantalar
Pastaneler
Meyhane birahaneler
AVM dükkanları iş yerleri
İş yeri resmi yazı ile kapatılan tüm esnaflar

Bunları da okuyun:

Banka Kredileri Ertelendi Mi?

Vergi Borçları Ertelendi Mi?

İş Yeri Kapananlara Devlet Desteği

Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma 2020

Kredi Kartı Borçları Ertelendi Mi?

Coronayı İlk Bilen Türk Doktor KHK İle İhraç Edilmiş

Kredi Borçları Ertelenir Mi?

İş yeri kapatılan esnaflara kredi desteği

İş yerleri korona virüs nedeniyle kapatılan esnaflara yönelik olarak varsa Kredi ödemeleri 3 ay erteleme imkanı tanındı. Bu esnafların hangileri olduğu zaten açık bir şekilde belirtildiği için esnaflarımız sadece esnaf kefalet kredi kooperatifine şahsen başvuru yaparak kredilerinin 3 ay daha ertelenmesini isteyebilecekleridır. Yukarıda saydığımız meslek grupları dükkan sahipleri iş yerlerinin kapatılacağıNA dair kendilerine gelen tebligat da beraber kooperatif müdürlüğü’ne başkanlığına başvuru yapmaları durumunda mücbir sebep doğrultusunda kredileri ertelenecektir.

Etiketler: ,

Yorum Yaz