arama

İptal edilen kredi kartı geri açılır mı?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekonomi Uzmanı

Bankaların göndermiş olduğu kredi kartları değişik nedenlerden dolayı iptal edilebilir. İptal edilen kredi kartları ister müşteri talebi ile iptal edilmiş olsun ister banka insiyatifi ile iptal edilmiş olsun bu Kredi kartlarının geri açılması çoğu zaman mümkün olmuyor.

Ama kredi kartı kullanıcıları eski kullanmış oldukları kredi kartının kapanmasına rağmen tekrar bu kredi kartını açtırmak istemeleri durumunda banka müşteri hizmetlerini arayabilir ve bununla ilgili tekrar kredi kartını aktif hale getirebilirler.

Kapatılan kredi kartının tekrar aktif hale getirilmesi sürecini aşağıda belirttik.
Not: kredi kartını alışverişe kapatmak ile kredi kartını tamamen iptal etmek farklı durumlardır.

Kapatılan kredi kartını tekrar alışverişe açtırmak

Bir kredi kartı ATM’den internet bankacılığından telefon bankacılığından veya şubeden yapılan başvuruyla kapatılması mümkündür. Kredi kartımı kapatmak gerçekten çok kolay bir işlem olduğu için birçok kişi harcamalarına sınır getirmek ve planlı harcama yapabilmek için kredi kartlarını bazen kalıcı süreyle bazen geçici süreyle kapatabiliyor.

Kapatılan kredi kartları yeni internet bankacılığı aracılığıyla veya banka şubesine giderek tekrar hemen açılır olabilir. Bankalar kredi kartları açma ve kapama ile ilgili ek bir ücret talep etmezler. Bundan dolayı kartınızı tekrar kullanıma açmak istiyorsanız Kredi kartınıza açma başvurusu yapmanız yeterli olacaktır.

İptal edilen kredi kartları geri açılır mı?

burası biraz daha karışık bir durumdur. Kredi kartları tamamen iptal edildi sen maalesef kredi kartını tekrar aktif hale getirilemez. kullanıma kapatılan kredi kartının sadece geçici süreyle konumu kapatalım unutmayın ama iptal edilen kredi kartları tüm özellikleri ile banka sisteminden kaldırıldığı için maalesef kredi kartı somut olarak kullanılamaz, banka size yeni bir kredi kartı basıp bu kredi kartını size gönderecekler.

K

İptal edilen kredi kartı geri açılır mı

ısacası iptal edilen kredi kartı tekrar kullanıma açılamaz onun yerine banka sizlere yeni basacak olan kredi kartına yeni bir kart numarası Yine basıp size adresinize gönderilecektir. Bu da ortalama 15 gün bir süre geliyor ve yeni bir kart parası da ödemeniz istenebilir. Bundan dolayı başvuru yaparken yeni Kart parasını ödeyip öde yemeğinizi sorup bununla ilgili yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.