Kayyum Müessesi Ahmet Davutoğlu İle Uygulanmaya Başlanmıştı

Kayyum Müessesi Ahmet Davutoğlu İle Uygulanmaya Başlanmıştı

Kayyum Müessesi Ahmet Davutoğlu İle Uygulanmaya Başlanmıştı. Ama son olarak kayyum Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Bisav’a atanması tartışmalara neden oldu. 

Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfına Kayyum atanması birçok yönlü tartışmalar başlattı. Özellikle kayyum müessesinin Ahmet Davutoğlu zamanında ortaya çıkıp fiilen uygulanması tekrar gündeme geldi. Son olarak Koza-İpek Grubuna Kayyum atanması sonrası Ahmet Davutoğlu Anadolu Ajansına: “Bu süreçle ilgili olarak çok açık ve net ifade ediyorum, bu tamamıyla hukuki bir süreçtir. Bizim tarafımızdan herhangi bir müdahale söz konusu olmamıştır” şeklinde mülakat vermişti.

Sosyal Medyada Büyük Yankı Uyandırdı

Ahmet Davutoğlu’nun kayyum hakkında eski sözleri ile şimdiki tutumu arasında çelişki nedeniyle binlerce sosyal medya kullanıcısı özellikle Twitre üzerinden Ahmet Davutoğlı’na yakın hesaplara yönelik ilginç sorular sormaya başladı. Sağlam İrade kullanıcı adıyla sosyal medyayı etkin kullanan Taha Ün, Ahmet Davutoğlu’na en yakın isim olarak göze çarpmaktadır. Taha Ün’ün de daha önce bazı belediyelere kayyum atamalarını ve on binlerce öğretmenin açığa alınmasını destekleyen mesajlar atması tekrar gündeme geldi.

Bunu da Oku: 2. Yargı Paketi Metni Ortaya Çıktı.

Kayyum atamaları sonrası Taha Ün sosyal medya hesabından çok sert eleştiriler yapmaya devam ediyor.

Bunu da Oku: AİHM’den Türkiye’ye 6 Nisana Kadar Süre 

www.ekonomistr.com 

Bunu da oku: OHAL sonrası ihraç memurlar göreve döndürülmeli. Danıştay Emsal Kararı 1989

Etiketler:

Yorum Yaz