arama

Senetle Araba Satan Galeriler Firmalar ve Şahıslar

 • İhsan Demir

Bankalar araba kredilerinde faizleri iyice yükseltti. Bu da senetle araba almak isteyenlerin sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Daha önce çok az vadeli araba satışı yapan galeriler artık ihtiyaca göre her gün yeni kampanyalara yaparak, hiç peşinatsız ikinci el vadeli araba satışları yapmaya başladı. Üstelik bu satışlar, İstanbul, Ankara, İzmir merkezli olup tüm Türkiye geneline de yayılmış durumdadır. Nakit parası olmayan ve araç kredisi çekemeyenler için birçok esnaf galerisi şu anda tamamı senetli araç satışı yapmaktadır.

Tamamı Senetle Araba Satan Galeriler

Hiç peşinatım yok tamamı senetli araba almak istiyorum diyorsanız bulunduğunuz ile göre size yardımcı olabilecek olan galerici telefon ve adreslerini sizin için yazdık. Örneğin, İzmir’de ve yakın iller olan; Manisa, Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Muğla gibi illerde oturanlar, İzmir otoken oto galericiler sitesinden senetle araba satın alabilmektedir. Bu yerdeki galericilerin istedikleri şartları ve gerekli belgeleri de yazdık.

Öncelikle İzmir Otokent’te hangi galerilerin elden taksitle ya da senet imzalatarak araba verdiğine bakalım. Bunlar;

 • İzmir Serderoğlu Galerisi
 • İzmir Gündoğan Oto Galeri
 • İzmir Sefer Araç ve Komisyonculuğu
 • İzmir Sedef Araç Alım Satım A.Ş

Tabi sadece bu galeriler değil daha birçok galerici senetli araç satışı yapmaktadır. İşte bu yerlerin istedikleri belge ve şartlar.

Not: İkinci el değil de sıfır araba almak isterseniz sizi çok cazip kampanyalar bekliyor. İşte sıfır araba kampanyaları için tıklayınız.

Vadeli Araba Satan Yerler 2020

Senetle Araba Almak İçin İstenen Şartlar

 • Senetle araba 2020 yılı güncel şartları şu şekildedir;
 • Kişinin aynı ilde ikamet ediyor olması ya da yakın bir ilde oturuyor olması
 • Kişinin adına kayıtlı bir fatura olması
 • Kişinin banka kara listesinde olmaması
 • Kişinin banka kredi notunun çok düşük olmaması ( kredi notu sorgulama için bakınız)
 • Senetle arabayı alacak olan şahsın bir gelir belgesi sunması gerekmektedir
 • Emniyet sorgulamasında kişinin oto dolandırıcılık suçuna karışmamış olması
 • Adli sicil belgesinin temiz olması not: Kredi sicili sorgulaması için bakınız.

Senetle Araç Alımlarında İstenen Belgeler

Vadeli otomobil satın alacak olan kişinin, galericiler ile pazarlığa oturduktan sonra fiyat belirlenir ve satış için son olarak notere gidilir. Noterde sadece araç ruhsatı ile T.C kimlik belgeleri yeterlidir. Ama senetlerin imza aşamasında galerici sizden aşağıdaki belgeleri isteyebilir.  2020 Yılına ait güncel istenen belgeler şunlardır;

 • Aracı alacak kişinin T.C Kimlik belgesi fotokopisi
 • Varsa ehliyet fotokopisi
 • Kişinin gelir maaş bordrosu
 • Kişinin cumhuriyet savcılığı ya da e-devlet üzerinden aldığı adli sicil kağıdı
 • İkametgah adresi belgesi
 • Kefil istenecekse kefil onay ya da vekalet belgesi
 • 2 adet fotoğraf

Bu belgelerin bir kısmı istenmeyebilir. Bu tamamen galericinin kendisini güvene alması için uygulamaya konulan ve istenen belgelerdi. Senetle aldığınız arabanın taksitlerini zamanında ödemezseniz araç ipotekli olacağı için, icra takibi ile sizden araç gelir alınabilir. Bunu da bilerek imza atmanız gerekmektedir.

Hiç Peşinatsız Senetle Araç Nasıl ve Nereden Alınır?

Ek Bilgi; Daha önce de peşinatsız araba konulu yazımızda peşinatsız araba nereden alınır sorusuna yanıt vermiştik. Nakit ödeme yapmadan, kredi kartı kullanmadan sadece bazı evrakları elden teslim ederek araç sahibi oluyorsunuz. Bu araç satan kişi ve firmalar için riskli bir durum olduğu için her firma senetli araba satmaz. Ama bulunduğunuz illere göre her ilde mutlaka elden taksitle araba satan galerici bulabilirsiniz. Bayiler de yeri geldiğinde satış yapabilir; ama vadeli araba denilince bu işi en iyi iller bazında galericiler yapmaktadır.  Tam olarak senetle ve hiç peşinat ödemeden araç almak isteyenlerin başvuru yapacağı yerler aşağıda eklendi. Bunlar;

 1. Her ilde bulunan basit usul ile çalışan galericiler
 2. Sıfır araç satan yetkili bayiler
 3. Sahibinden sitesi üzerinden get satışı yapan kişi ve firmalar
 4. Yüz yüze görüşebileceğiniz sahibinden satış yapan kişiler

Bu yerler içinde en iyi yerler yine esnaflardır. Esnaflardan peşinat ödemeden senetle araba satın alabilirsiniz.

Elden Taksit Yöntemi İle Vadeli Araç Almak

Elden taksitle ödeme yaparak da hiç senet imzalamadan araba satın alabilirsiniz. Elden taksit yönteminde uygulama şu şekildedir; siz aracı beğeniyorsunuz. Bir miktar peşinat ödüyorsunuz. Bu peşinat miktarı; 1000, 2000 TL, 5000 TL, 10000 TL olabilir. Daha sonra elden taksit için sözlü olarak anlaşıyorsunuz. Ya da senet olmasa bile noter kanalından yapacağınız sözleşme ile araç satın alma işlemi yapıyorsunuz. Arabanın değerine göre taksit tutarları;

 • 500 TL taksitle araba alabilirsiniz.
 • 1000 TL Taksitle elden araç satın alabilirsiniz.
 • 2000 TL Taksitle araba satın alabilirsiniz.

Bu taksit tutarlarını siz belirleyebilirsiniz. Ama taksit sayısı artınca aracın da fiyatı da artacaktır. Bunu da unutmamalısınız. Peki hangi ilde nerede senetle taksitle araba satılmaktadır? İşe bölge bölge araba satan yerler;

İstanbul (Zeytinburnu, Bağcılar, Kartal, Esenyurt, Ümraniye İstoç) Senetle Araba

İstanbul’da senetle araba satan birçok galerici vardır. Bunlar genelde; Ümraniye, Pendik, Kartal, Eyüp, Fatih, Zeytinburnu, Bağcılar, Esenyurt ilçelerinde yaygınlaşmış ve güven durumuna göre çok peşinat ya da hiç peşinatsız araba satmaktadır. Özellikle İstanbul İstoç senetli vadeli araç satış merkezi olarak bilinmektedir. Bu bölgede oturan kişiler aşağıda vereceğimiz adreslere giderek ya da telefonlarını arayarak ek bilgi isteyebilirler.  İşte İstanbul geneline taksitli araba satan yerlerin isimleri;

 • İstanbul Ahmetgüneş Oto galeri
 • İstanbul Mercanlı Oto Galeri
 • İstanbul Güneş Oto Galeri
 • İstanbul Starsc Oto Galeri

Bu verdiğimiz en çok satış yapan yerlerdi. Bunların haricinde siz de tanıdık esnaflara da fiyat sorabilirsiniz. İstanbul ilinde oturup da peşinatsız araba alamayan kişilere nakit para veren kimseler vardır. İstanbul’da senetle kredi alabileceğiniz yerleri; senetle kredi konulu yazımızda belirttik.

Ankara’da Elden Taksitle Araç Satan Yerler

Ankara ve ilçelerinde özellikle binek otomobil için senetli araç alımı yapmak isteyenler için; Keçiören ve Mamak’ta senetle araba satan galericiler vardır. Keçiören galericiler sitesinde buluna Hakan Otogaleri, Mamak’ta Güvenli Oto Galeri, Altındağ’da Sağdıçlar Otogaleri senetli vadeli araba satışlarına devam etmektedir. 2020 yılı kampanyalarına devam eden bu yerler hiç peşinat ödemeden de peşinatsız araba satışı yapmaktadır.

Senetli Araçlar

İzmir Otokent ve Aydın, Muğla, Manisa Hattında Senetle Araba

İzmir senetle araba satışı OTOKENT merkezli yapılmaktadır. İzmir Gziemir’de bulunan otokent galericiler sitesinde yüzden fazla oto galeri esnafı vardır. Eski arabanızı verip ya da çok az bir peşinatla vadeli araba satışı yapılmaktadır. İzmir Otokent araba galerisinde yapılacak olan vade seçenekleri;

 • Peşinatsız 12 ay vadeli araba satışı
 • Peşinatsız 24 ay vadeli araba satışı
 • Peşinatsız 36 ay vadeli araç satışı yapılmaktadır.

Bu vade seçenekleri 48 ay ve 60 aya kadar çıkaran esnaflar da vardır; ama bu sefer aracın bedeli 30 bin TL ise o zaman araç 50 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. 40 BİN TL olan araç da 60-70 bin TL olabilmektedir. Bu nedenle kısa vadeli ve biraz peşinatlı araba almak daha mantıklıdır. İzmir Buca, Torbalı, Kemalpaşa, Selçuk, Buca, Karşıyaka, Bornova, Bayraklı ilçelerinde de senetle araba satan birçok yer vardır; ama merkez olarak Gaziemir otokent sitesidir.

Eskişehir, Bursa, Konya, Afyon Hattında Senetle Araba Satanlar

Eskişehir, Bursa ve Afyon gibi yakın illerde oturan kişiler için senetli araba satışı yapan birçok kurum ve bayi bulunmaktadır. Özellikle sıfır ve ikinci el araba satan bazı bayiler, ikinci el araçları senetle satabilmektedir. Kredisiz ve kredi kartsız şekilde elden taksitli ya da senetli araba satan bu yerlere başvuru yaparak araç sahibi olabilirsiniz. Özellikle;

Afyon Fiat bayii, Afyon, Wolksvagen Bayii, Afyon Renault Bayii, Afyon Citroen Bayi, Opel bayileri senetler ikinci el araba satışı yapabilmektedir.

Eskişehir’deki bayiler de model olarak; Clio, polo, kango, corsa, golf, duster, linea, doblo, ford transit, combo vb araç modellerini satmaktadırlar.

Mersin, Antalya Adana Hattında Senetli Araç Satışları

Akdeniz hattında özellikle kiralık araçların satıldığı bazı galericiler, daha önce rent a car şirketlerin elinde bulunup satılan araçları senetle vatandaşlara satmaktadırlar. Bu araçların fiyatları 2019 için diğer araçlardan daha düşük olabiliyor. Bunun da nedeni km’lerinin yüksek olması ve kiralık filo araçları olduğu için değerlerinin düşmesidir.

Yine ticari araç sınıfındakiler de senetle ve elden taksitle satılmaktadır ve bunlar da diğer ikinci el araçlara göre düşük fiyatlı satılmaktadır. Adana, mersin, Antalya, Isparta, Gaziantep, Urfa, Diyarbakır gibi illerden gelecek olan kişilerin, Adana Galericiler sitesi, Antalya galericiler sitesine uğramalarını tavsiye ederiz. Çünkü bu yerler; en ucuz ve peşinatsız araba alınacak yerler arasında yer almaktadır.