arama

Ticket Yemek Kartlarını Bozan Yerler, Marketler Mağazalar

 • Ekonomi Uzmanı

Ticket bozdurma; her ay şirketler tarafından çalışanlarına verilen ve sadece yemek yemek için kullanılan ticket yemek kartların, şirketten habersiz şekilde başka yollardan nakit paraya çevrilme işlemidir. Ticket kırma ve kırdırma işlemi olarak da bilinen bu işlemlerde, yemek kartını bozan kişi ya da yerler genelde belli bir komisyon almaktadır. Komisyon oranları uygun olan kişilerden her ay düzenli ticket kırdırma işlemi için yardım alınabilmektedir. Bu işlemleri yapan kişiler genelde İstanbul, Anadolu ve Avrupa Yakasında otursa da tüm Türkiye’de yemek kart bozma işlemi yapan yerler ve şahıslar vardır.

Ticket Bozdurma Komisyonları 2020

Ticket bozdurma komisyonları sabit değildir. Kişilerle yapılacak pazarlık sonrası komisyon oranları düşer ya da artabilir. Şu anda bazı yerler yemek kart tahsilatında %30’lara kadar komisyon ve kırdırma ücreti almaktadır ya da kesmektedir. Ama bazı kişiler de %15 civarı bir komisyon almaktadır. Bu kişilere ulaşabildiğinizde her ay düzenli olarak ticket kırdırma işlemi yapabilirsiniz. Kısaca 2020 ticket bozma komisyonları ve masrafları %15 ile %30 arasında değişmektedir. Kısa bir hesaplama yapalım;

Ticket değeri; 400 TL

%15 komisyonla; 60 TL masraf çıkılır ve size elden 340 TL para ödenir.

%30 komisyonla; 120 TL Masraf çıkılı ve size elden 280 TL para ödenir.

Bu hesaplama gösteriyor ki en düşük komisyonla ve en uygun yemek kart bozan kişilerin tespit edilip her ay düzenli ödeme almak çok daha mantıklı olacaktır. Peki kimler bu işi yapmaktadır?

Ticket Bozan Yerler ve Bankalar

Ticketler kurumsal firmalar tarafından kendi sigortalı olarak çalışanlarına verildiği için bu kartlar başka yerlerde resmi olarak bozdurulamaz ve nakde çevrilemezler. Bazı kişiler özellikle garantili olması için ticket bozan bankalara başvuru yapmaktadır. Ama bankalar şu anda ticket bozma işlemi yapmıyorlar. Bu nedenle yemek kartlarınızı başka yerlerde paraya çevirmeniz gerekmektedir. Bu kişiler genelde el altından yani gayri resmi olarak elden ödeme yaparak sizin nakit ihtiyaçlarınızı karşılarlar. Peki kimler şu anda bu işi yapıyor? Telefon, adres gibi iletişim bilgileri nereden bulunur? İrtibat sağlamak isteyenlere bunlara nasıl ulaşabilir?

Ticketleri Elden Nakit Paraya Çeviren Yerler ve Kişiler

Ticket bozan kişiler genelde internet üzerinden ilan vererek ticket bozdurma hizmeti vermektedir. Aslında yasal çerçevede sorun yok gibi görünse de bunun tam olarak karşılığının ne olduğunu kanunlarda belirten bir durum da yoktur. Bu da birçok kişinin komisyonla ticket bozma işlemi yapmasına olanak vermektedir. Bu kişilerin açık adres ve şirket adresleri bu nedenle yoktur. Bunlara ulaşabilmek için özellikle ticket bozan yerler gibi ana konu etrafından yazılar yazan blog sitelerinin altında yorum yapan kişilerin email ve telefonlarına ulaşmak gerekmektedir. Örneğin bu yazı altına ticket bozan kişiler, yemek kartımı nerede bozabilirim diyen kişilere hemen ulaşmak için yorum yapacaktır. Siz de yorumları takip ederek kimlerin bu iş için ilan verdiğini görebilirsiniz.

Ticket Bozdurma 2020

Ticket Yemek Kart Bozdurma İlanları 2020 GÜNCEL

Sodexo, Multijet, ederned, sedcard gibi daha birçok yemek kart türü vardır. Bu kartlar 81 ilde faaliyet yürüten kişiler tarafından nakit paraya çevrilmekte ve sigortalı çalışan kişilerin parasal ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ama bu işin ne kadar kanuni olarak doğru ve yanlış olduğu ile ilgili açık bir mevzuat hükmü yoktur. Bu da kişilerin yasal olarak bir iş yeri açamamasına neden olmaktadır. Bu kişiler müşterilerine ulaşabilmek için genelde www.ekonomistr.com adresinde bulunan yemek kart bozdurma işlemi yapan yerler adlı yazıların altına yorum yaparak ticket kırma ilanları vermektedirler. Siz de yorumları okuyarak ve yorum yaparak bu kişilere hemen ulaşabilirsiniz.

İlgili; Senetle Para Verenler

Yemek Kart Geçen Giyim Mağazaları

Birçok bayan bu kartlarını sadece marketlerde ve özellikle kurumların anlaşmalı olduğu marketlerde değil, giyim üzerine satış yapan mağazalarda kullanmak istemektedir. Ama şu anda hiçbir giyim mağazası ticket yemek bozma işlemi yapmamaktadır. Bunun yerine önce elden paraya dönüştürüp daha sonra giyim üzerinde bu parayı harcayabilirsiniz.

Elden ya da diğer türlü ticket yemek kart bozan kişiler için İstanbul ve ilçelerinde bu işlemi yapan kişilerin şartlarını yazdık.

İstanbul Ticket Kırdırma 2020

Türkiye’de en fazla yemek kart üyesi iş yeri İstanbul’da bulunmaktadır. Bu fabrikalarda çalışan milyonlarca kişi İstanbul ili içinde Sodexo, multijet, ederned ve sedcart gibi kartlarını bazı marketlerde harcamalarda kullanabilmektedir. Her iş yeri farklı bir market ya da mağaza ile anlaşabilmektedir. Anlaşma yapılan marketlerin kendilerine bağlı olan diğer mağazaları varsa ki bunlar, gıda, market, kırtasiye, giyim, petrol ya da diğer herhangi bir alan olabilir buralarda bu kartlar kullanılabilir.

Bunun yanı sıra internet üzerinde verilen ticket bozma ilanlarına bakıldığında aşağıdaki yerlerde birçok kişinin komisyonlar karşılığında elden para verdiğini biliyoruz. En sık işlem yapılan yerler aşağıda listelendi.

 • Kadıköy
 • Esenyurt
 • Beylikdüzü
 • Gaziosmanpaşa
 • Bağcılar
 • Zeytinburnu
 • Pendik
 • Kartal
 • Anadolu Yakası
 • Avrupa Yakası

İzmir Ticket Bozma Yerleri

İzmir de İstanbul kadar olmasa da birçok iş yeri kendi çalışanlarına bu kartlardan verip anlaşmalı olunan marketlerde bu harcamaların yapılmasına olanak vermektedir. Ama market ve gıda dışında da bu kartları değerlendirme isteyenler için İzmir’de; Konak, Karşıyaka, Buca, Torbalı, Selçuk, Aliağa, Menemen, Gaziemir, Bornova, Bayraklı semtlerinde ticket bozan kişiler bulunmaktadır. Yine sitemizin yorum kısmında bozan kişiler ile bozdurma yapmak isteyenler iletişime geçebilirler.

Ankara Ticket Kıran Yerler

Ankara diğer büyük şehirlerde olduğu gibi ticket dağıtan şirketlerin çok olduğu illerin başında yer almaktadır. Ankara’da şu anda ticket yemek kart kıran yerler ve şahıslar daha çok, Mamak, Keçiören, Çankaya, Etimesgut, Altındağ, Polatlı ilçelerinde bulunup sizin olduğunuz yere kadar gelip elden ödeme yapmaktadırlar.

Ticket Geçen Marketler

Ticket ulusal bazda çalışan marketle zincirlerinde şu anda geçmemektedir. Kişilerin çalıştıkları şirketler hangi ilde faaliyet gösteriyorsa genelde o ilde faaliyet yürüten yerel market ve mağazalar ile anlaşma yapılmakta ve kart ne ise (sodexo, multihet, ederned, sedcard) ona göre harcama yapılabilmektedir. İstanbul’da onur Market, Denizlide Pekdemir, Bursa da Şen gıda yerel marketler olup buralarada ticket geçmektedir. Bım, a101, şok ve Migros gibi yerlerde çok merak edilse de bu yerlerde ticket geçmediği bilinmektedir.

 • BIM
 • ŞOK
 • CARREFOURSA
 • A101
 • MİGROS

Marketlerinde şu anda ticket anlaşması olmadığı için bu yerlerde ve marketlerde bu kartlar geçerli değildir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi İçin Bu Yazımıza Bakabilirsiniz.”

TİCKET BOZDURMA

Ticket bozdurma yapılabilecek iller arasında şunları da ekleyebiliriz: Aydın, Manisa, Mersin, Diyarbakır, Urfa, Eskişehir, Samsun, Gaziantep, Denizli, Muğla, Balıkkesir, Bursa, Kocaeli, Sivas, Kayseri, Konya, Uşak, Afyon, Trabzon, Yalova, Isparta, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale gibi illerde bulunan işçiler ticket bozdurma işlemlerini yapabilir.

Ticket Akaryakıt İstasyonlarında Geçerli Mi?

Yine en çok merak edilen harcama konularının başında, ticketlerin benzin istasyonlarında, petrollerde geçerli olup olmadığıdır. OPET, ŞHELL, TOTAL, BP, PETROL OFİSİ, GO, SUNPETT, MİLANGAZ, ELF bu markalar en çok tüketimin yapıldığı yerler olduğu için birçok kişi bu istasyonların benzinlik kısmında ve market kısmında bu ticketlerin geçerli olup olmadığını sormaktadır. Ticketler herhangi bir petrol istasyonunda şu anda maalesef geçerli değildir.

Yemek Kart Lokanta ve Restorantlarda Geçer Mi?

Bulunduğunuz illerde bulunan gıda üzerinde işler yapan marketlerde eğer ticket anlaşması varsa ve bu marketlerin üst şirketine bağlı olarak faaliyet yürüten restoran ve lokanta varsa buralarda ticket geçerli olabilir. Ama bunun dışında, ayrıca kendi çapında faaliyet yürüten diğer lokanta ve restorantlarda ticketler geçerli olmayacaktır.

Ticket bozdurma 2020 tüm güncel bilgilerini ve ticket yemek kart geçen yerleri marketleri yazdık. Ayrıca ticket kırdırma işlemi yapan kişilere nasıl ulaşabileceğinizi iletişim kanallarını da belirttik.

 • Ekonomi Uzmanı
  3 hafta önce

  TİCKET – MULTİNET – SODEXO – SETCARD – METROPOL – PAYE GİBİ YEMEK KARTLARI VE YEMEK ÇEKLERİNİZ ANINDA NAKİTE ÇEVRİLİR.

  MOBİL ÖDEME SEÇENEĞİMİZ MEVCUTTUR. TÜRKİYENİN HER YERİNDEN MOBİL ÇEKİM YAPILIR.

  İLETİŞİM : 0531 302 83 56 NO LU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

  3
  yorum beğen
 • schlange
  2 ay önce

  @hotmail.com adresine yazarak % ile yardımcı olabilirim

  5
  yorum beğen
 • Osman kaya
  2 ay önce

  Nakit tahsilat yapılır.

  3
  yorum beğen
 • selin
  2 ay önce

  575tl sodexomu nakite cevirmek istiyorum (480tl bana verin yeterli) bursada neresi var yada online acık kartımda yardımcı olabilcek kim var ?

  5
  yorum beğen
 • Özkan
  3 ay önce

  Adana merkez ticket kart bozan yer varmıdır.
  Mailden ulaşabilirisiniz.

  6
  yorum beğen
 • Ekonomi Uzmanı
  3 ay önce

  TİCKET – MULTİNET – SODEXO – SETCARD – METROPOL – PAYE GİBİ YEMEK KARTLARI VE YEMEK ÇEKLERİNİZ ANINDA NAKİTE ÇEVRİLİR.

  MOBİL ÖDEME SEÇENEĞİMİZ MEVCUTTUR. TÜRKİYENİN HER YERİNDEN MOBİL ÇEKİM YAPILIR.

  İLETİŞİM : 0531 302 83 56 NO LU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

  10
  yorum beğen
 • Ekonomi Uzmanı
  3 ay önce

  TİCKET – MULTİNET – SODEXO – SETCARD – METROPOL – PAYE GİBİ YEMEK KARTLARI VE YEMEK ÇEKLERİNİZ ANINDA NAKİTE ÇEVRİLİR.
  İLETİŞİM : 0531 302 83 56 NO LU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

  6
  yorum beğen
 • Gökhan
  3 ay önce

  Adana Ceyhan ticket kartımı bozdurmak istiyorum.
  g_berber@hotmail.com

  6
  yorum beğen
 • Gökhan
  3 ay önce

  Adana -Ceyhan ticket kartımı bozdurmak istiyorum

  9
  yorum beğen
 • Hakan
  3 ay önce

  Multinet setcard sodexo ticket yemek kartları kırılır 05433 İstanbul

  6
  yorum beğen
 • Süleyman
  4 ay önce

  Bornovada tıcket nerde nakite çevirebilirim

  14
  yorum beğen
 • Ulubey
  4 ay önce

  TİCKET – MULTİNET – SODEXO – SETCARD – METROPOL GİBİ YEMEK KARTLARI VE YEMEK ÇEKLERİNİZ ANINDA NAKİTE ÇEVRİLİR..

  İLETİŞİM whatsap: NO LU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ….

  7
  yorum beğen
 • Ulubey
  4 ay önce

  TİCKET – MULTİNET – SODEXO – SETCARD – METROPOL GİBİ YEMEK KARTLARI VE YEMEK ÇEKLERİNİZ ANINDA NAKİTE ÇEVRİLİR..

  İLETİŞİM whatsap: NO LU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ…

  9
  yorum beğen
 • İsmail
  5 ay önce

  Adana içi bozan yer varsa ulaşsın kırdıracam 0541 863 14 90

  3
  yorum beğen
 • İhsan Demir
  5 ay önce

  TİCKET – MULTİNET – SODEXO – SETCARD – METROPOL – PAYE GİBİ YEMEK KARTLARI VE YEMEK ÇEKLERİNİZ ANINDA NAKİTE ÇEVRİLİR.
  İLETİŞİM : 0531 302 83 56 NO LU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

  9
  yorum beğen
 • Gürkan
  5 ay önce

  İzmir de toplam 2.700 tl lik sodexo kartım var nakite çevirmek istiyorum. 0551 406 98 15

  6
  yorum beğen
 • cenk
  5 ay önce

  istanbul içi beylikdüzü-esenyurt bölgesinde metropolcart bakiyemi nakite dönüştürmek istiyorum.

  3
  yorum beğen
 • cenk
  5 ay önce

  istanbul içi beylikdüzü-esenyurt bölgesinde metropolcart bakiyemi nakite dönüştürmek istiyorum.

  6
  yorum beğen
 • cenk
  5 ay önce

  istanbul içi esenyut beylikdüzü bölgesinde metropol cart bakiyesini nakite dönüştürmek istiyorum

  5
  yorum beğen
 • cenk
  5 ay önce

  metropolcard nakite çevirmek istiyorum,ilgilenen varsa duyurulur.

  5
  yorum beğen
 • Vedat
  5 ay önce

  400tl ticket ‘ım var nakite cevirmek istiyorum izmirde olan dincvedat55@gamil.com hesabima yazabilir

  3
  yorum beğen
 • mert
  5 ay önce

  maksimum % komisyon oranı olacak şekilde istanbul içi maslak bölgesi yakinlarinda ticket içerisindeki kredi mi , nakit paraya çevirmek istiyorum.
  ilgili şekilde bozabilecekler mail atabilirse, hemen değerlendireceğim mail : mertakinalp@gmail.com

  6
  yorum beğen